Παν.Πρ.Ταχ. 2012

RACING: Ο Κίτσος νικητής των Μεγάρων και Πρωταθλητής 2012!

Στην κατηγορία Racing 125/250 το πρωτάθλημα είχε ξεκαθαρίσει από τις Σέρρες με πρωταθλητή για 5η φορά τον Γιώργο Κίτσο!

Στον 5ο αγώνα στα Μέγαρα ο Κίτσος ξεκίνησε από την Pole position κάνοντας όμως μια άσχημη εκκίνηση βρέθηκε να στρίβει 3ος πίσω από τον Ανδρέα Λεφέρβ και τον Σπύρο Καραγιάννη όμως πολύ γρήγορα πέρασε στην πρώτη θέση αφήνοντας πίσω του και τους δυο οδηγούς !

Ο Ανδρέας Λεφέρβ δυστυχώς για άλλη μια φορά στάθηκε άτυχος και δεν μπόρεσε να κυνηγήσει τον Κίτσο και τελικά εγκατέλειψε!

Πτώσεις είχαν ο Ιάσων Αυλωνίτης και ο Κώστας Λεφέρβ ευτυχώς χωρίς τραυματισμούς.

Τα μηχανάκια που ήταν στην σχάρα εκκίνησης ήταν δώδεκα αλλά καρό σημαία πήραν μόνο τα έξι !