Παν.Πρ.Ταχ. 2018

Pole Position, Μέγαρα 1ος Αγώνας Π.Π.Τ. 2018 – ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ – Φωτογραφίες

Ξεκίνησε σήμερα Σάββατο 31 Μαρτίου 2018 , το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ταχύτητας, με τις χρονομετρημένες δοκιμές, στην πίστα των Μεγάρων, με τον καιρό να είναι συννεφιασμένος!

Φέτος έχουμε και πάλι 6 κατηγορίες, Superbike, Supersport, Racing, SS300, Νέων και OPEN.

SUPERBIKE

Ο Συνιώρης κέρδισε την Poleposition στην Μεγάλη κατηγορία για τον πρώτο αγώνα του 2018

O Σάκης Συνιώρης, με χρόνο 58.417, που έκανε στα πρώτα χρονομετρημένα, πήρε την πρώτη poleposition της χρονιάς στην μεγάλη κατηγορία Superbike

O Λευτέρης Πίππος με χρόνο 58. 534 που έκανε στα πρώτα χρονομετρημένα θα ξεκινήσει από την δεύτερη θέση. Από την τρίτη θέση θα εκκινήσει ο Γιώργος Μαρκεσσίνης, όπου έκανε χρόνο 58.850, κατά την διάρκεια των πρώτων χρονομετρημένων.

Στην 4η θέση ο Σωτήρης Μπεγνής με χρόνο 58.887, μπροστά από τον Φώτη Τσαλίκη που έγραψε 59.161, πάνω σε μια HONDA CBR 1000 RR, ενώ την εξάδα συμπλήρωσε ο Δημήτρης Πρόιος με χρόνο 1:01.111, πάνω σε ένα Suzuki GSXR 1000.

Στις θέσεις 7 και 8 βλέπουμε τα δυο KAWASAKI ZX 10R 1000 με τον Δημήτρη Βάμβα να γράφει 1:01.279, μπροστά από τον Γαβριήλ Μηλιατζόγλου που έκανε χρόνο 1:01.855.

Την δεκάδα συμπληρώνουν ο Κώστας Ζαχαρόπουλος και ο Μιχάλης Σπηλιώτης.

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΟΚΙΜΑΣΤΙΚΩΝ SUPERBIKE
ΔΟΚΙΜΑΣΤΙΚΑ 1
ΔΟΚΙΜΑΣΤΙΚΑ 2
ΣΥΝΔΥΑΣΤΙΚΆ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ SBK

SUPERSPORT

Ο Καρακώστας κέρδισε την πρώτη Poleposition του 2018 στην κατηγορία Supersport

Ο Δημήτρης Καρακώστας πήρε την poleposition στην κατηγορία Supersport, πάνω σε ένα Honda CBR600 με χρόνο 59.540.

Δεύτερος ο Αλέξ Παπαγεωργίου με χρόνο 59.952, που έκανε στα πρώτα δοκιμαστικά κλείνοντας την λίστα των οδηγών που κατέβηκαν κάτω από το ένα λεπτό, στο 0.59s

Στην τρίτη θέση ο με χρόνο 1:00.023 ο Σταύρος Τριντής.  Στην 4η θέση που έκανε χρόνο 1:00.570 ο Γιάννης Τζωρτζόπουλος, μπροστά από τους Δημήτρη Παπαγγέλου και Χ. Δήμου που έκλεισαν την κορυφαία εξάδα.

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΟΚΙΜΑΣΤΙΚΩΝ SUPERSPORT
ΣΥΝΔΥΑΣΤΙΚΆ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ SUPERSPORT

RACING

Ο Χρήστος Παπανικολάου κατακτά την πρώτη poleposition της χρονιάς στα RACING

Ο Χρήστος Παπανικολάου κέρδισε την πρώτη poleposition της χρονιάς στα RACING με χρόνο 1:03.550, μετά την poleposition που κέρδισε και στην κατηγορία ΝΕΩΝ!.

Στην δεύτερη θέση με χρόνο 1:03.870, από τα δεύτερα χρονομετρημένα ο Γιώργος Κίτσος.

Την τριάδα συμπλήρωσε ο Αντρέας Λεφέβρ με 1:05.571.

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΟΚΙΜΑΣΤΙΚΩΝ RACING και SS300

ΣΥΝΔΥΑΣΤΙΚΆ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ RACING

SS 300

ο Νίκος Ελευθεριάδης κερδίζει την πρώτη poleposition της χρονιάς της κατηγορίας Νέων!

Την πρώτη pole position της κατηγορίας που είναι στην δεύτερη χρονιά της φέτος στο Ελληνικό Πρωτάθλημα, πήρε ο Νίκος Ελευθεριάδης, με χρόνο 1:07.868

Στην δεύτερη θέση ο Παναγιώτης Κόκκινος, που συμμετέχει για δεύτερη φορά στο πρωτάθλημα και έρχεται από τον Κορινό Πιερίας με KTM390 και χρόνο 1:09.981.

Στην τρίτη θέση Μάκης Χατζηγιακουμίδης με χρόνο 1:11.707 με KTM390

ΣΥΝΔΥΑΣΤΙΚΆ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ SS300

ΝΕΟΙ

Ο Χρήστος Παπανικολάου είναι ο πρώτος poleman της κατηγορίας Νέων!

Στην κατηγορία των νέων την πρώτη poleposition της χρονιάς πήρε άνετα ο Χρήστος Παπανικολάου με τον φοβερό χρόνο 1:04.858, πάνω σε ένα Kawasaki 400.

Στην δεύτερη θέση είναι o Γιώργος Μπαξισόγλου με KTM RC 390 και με χρόνο 1:07.844.

Την πρώτη τριάδα συμπλήρωσε ο Νίκος Ελευθεριάδης με Yamaha R3 και χρόνο  1:07.849.

Έτσι αύριο στην πρώτη σειρά εκκίνησης θα έχουμε τρεις μοτοσυκλέτες με διαφορετικές μάρκες!

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΟΚΙΜΑΣΤΙΚΩΝ ΝΕΟΙ
ΣΥΝΔΥΑΣΤΙΚΆ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ NEOI

OPEN

Ο Νίκος Μουρτζής κερδίζει την πρώτη poleposition της χρονιάς στην OPEN

Ο Νίκος Μουρτζής με χρόνο 1:02.892 που έκανε στα δεύτερα δοκιμαστικά πάνω σε ένα YAMAHA R1, κάνει τον ταχύτερο γύρο της ημέρας στην κατηγορία!

Ο Μπάμπης Θεοδωρόπουλος κέρδισε την δεύτερη θέση των χρονομετρημένων με 1:02.974, ενώ τρίτος με χρόνο 1:03.007 ήταν ο Σπύρος Μουτόγλης.