Παν.Πρ.Ταχ. 2018

Pole Position, Τρίπολη 2ος Αγώνας Π.Π.Τ. 2018 – ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ – Φωτογραφίες

Ξεκίνησε σήμερα Σάββατο 28 Απριλίου 2018 , ο 2ος αγώνας για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ταχύτητας, με τις χρονομετρημένες δοκιμές, στο στρατιωτικό αεροδρόμιο της Τρίπολης!

Έχουμε 6 κατηγορίες, Superbike, Supersport, Racing, SS300, Νέων και OPEN.

SUPERBIKE

Ο Λευτέρης Πίππος παίρνει την poleposition στην Τριπολη

Για την poleposition μάχη έδωσαν  μέχρι τα τελευταία λεπτά Πίππος -Συνιώρης με νικητή τον Λευτέρη Πίππο με χρόνο 57.053

Ο Σάκης Συνιώρης  με χρόνο57.141  θα ξεκινήσει από την δεύτερη θέση. Από την τρίτη θέση θα εκκινήσει οΣωτήρης Μπεγνής  όπου έκανε χρόνο 57.560 κατά την διάρκεια των πρώτων χρονομετρημένων.

Στην 4η θέση ο Φώτης Τσαλίκης με χρόνο 57.931, μπροστά από τον Γιώργο Μαρκεσίνη  που έγραψε 57.953  ενώ την εξάδα συμπλήρωσε ο Δημήτρης Πρόιος με χρόνο 59.942, πάνω σε ένα Suzuki GSXR 1000.

Στην τρίτη σειρά στη σχάρα εκκίνησης θα στηθούν οι Κωστάρας, Μηλιατζόγλου που έκανε προσωπικό ρεκόρ με 59.998 και ο Μιχάλης Σπηλιώτης.

Ζαχαρόπουλος, Γεωργόπουλος στην θεση 10 και 11 ενώ ο Φωτιάδης έκανε τον τελευταίο χρόνο της κατηγορίας.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΜΕΝΩΝ SBK

SBQUAL2

SUPERSPORT

Ο Σταύρος Τριντής  κέρδισε την πρώτη Poleposition του 2018 στην κατηγορία Supersport

Ο Σταύρος Τριντής πήρε την poleposition στην κατηγορία Supersport, με χρόνο 57.883

Δεύτερος ο Δημήτρης Παπαγγέλου με χρόνο 58.340 που έκανε στα πρώτα δοκιμαστικά .Στην τρίτη θέση  με χρόνο 58.366 ο Δημήτης Καρακώστας.  Την 4η θέση πήρε κάνοντας  χρόνο 58.806 ο Γιάννης Τζωρτζόπουλος, μπροστά από τους Αλεξ Παπαγεωργίου και Γιώργο Λιούντρη που έκλεισαν την κορυφαία εξάδα. Την σκάρα εκκίνησης συμπληρώνουν οι: Χρήστος Δήμου,Ηλίας Δανάσκος και ο Γιώργος Χάλαρης.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΡΟΝΟΜΕΡΤΡΗΜΕΝΩΝ SUPERSPORT

SSQUAL2

RACING

Ο Χρήστος Παπανικολάου κατακτά την poleposition στην Τρίπολη στα RACING

Ο Χρήστος Παπανικολάου κέρδισε την δεύτερη poleposition της χρονιάς στα RACING με χρόνο 1:01.417 μετά την poleposition που κέρδισε και στην κατηγορία ΝΕΩΝ!.

Στην δεύτερη θέση με χρόνο 1:02.100 ο Ανδρέας Λεφέβρ. Την τριάδα συμπλήρωσε ο Γιώργος Κίτσος με χρόνο 1:02.664.

Τον τέταρτο χρόνο έκανε ο Ανδρέας Παργινός με 1:03.304,ακολουθεί ο Βασίλης Στάμου με 1:03.773. Στην έκτη θέση βρίσκετε ο Στράτος Χρονόπουλος με 1:04.398,και ακολουθούν οι :Γιώργος Σώμος με 1:08.355,Ηλίας Δαμάσκος με 1:11.829 και ο Στέλιος Αργυρίου με 1:11.890.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΡΟΝΟΜΕΡΤΡΗΜΕΝΩΝ  RACING και SS300

R3QUAL1

SS 300

Ο Νίκος Ελευθεριάδης κερδίζει την δεύτερη poleposition της χρονιάς της κατηγορίας Νέων!

Την δεύτερη pole position της κατηγορίας , πήρε ο Νίκος Ελευθεριάδης, με χρόνο 1:04.830

Στην δεύτερη θέση ο Παναγιώτης Κόκκινος, που συμμετέχει για δεύτερη φορά στο πρωτάθλημα και έρχεται από τον Κορινό Πιερίας με KTM390 και χρόνο 1:05.666

Την τρίτη θέση πήρε ο Μάκης Χατζηγιακουμίδης με χρόνο 1:09.525 με ΚΤΜ390

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΡΟΝΟΜΕΡΤΡΗΜΕΝΩΝ RACING και SS300

R3QUAL1

ΝΕΟΙ

Ο Χρήστος Παπανικολάου είναι ο poleman της κατηγορίας Νέων!

Στην κατηγορία των νέων την δεύτερη poleposition της χρονιάς πήρε άνετα ο Χρήστος Παπανικολάου με  χρόνο 1:03.629 πάνω σε ένα Kawasaki 400.

Στην δεύτερη θέση είναι o Eλευθεριάδης Νικόλαος και με χρόνο 1:04.470. Την πρώτη τριάδα συμπλήρωσε ο Γερακιανάκης Γιώργος με  χρόνο  1:04.625. Από την δεύτερη σειρά θα ξεκινήσουν οι: Σκούρτας Θωμάς με χρόνο 1:05.142, Μπαξίσογλου Γιώργος με χρόνο 1:05.624 και ο Κυριάκου Γιάννης με χρόνο 1:06.236

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΡΟΝΟΜΕΡΤΡΗΜΕΝΩΝ NEOI

NQUAL2

OPEN

Ο Σπύρος Καραγιάννης  κερδίζει την poleposition του 2ου αγώνα στην OPEN με χρόνο 1:01.760.

Ο Χρήστος Βερλέκης με χρόνο 1:02.429  πήρε τη δεύτερη θέση , την πρώτη σειρά στη σκάρα εκκίνησης συμπληρώνει ο Σταμπέλος Κώστας με χρόνο  1:02.558