26 April 2024
MotoGP 2018

Ο Di Giannantonio κερδίζει τον αγώνα της Moto3 στην Ταϊλάνδη

Ο Ιταλός παίρνει τη δεύτερη νίκη της καριέρας του σε έναν εκρηκτικό αγώνα στην Moto3 στο PTT Thailand Grand Prix.

Ο Di Giannantonio έκανε έναν εκπληκτικό τελικό γύρο και πήρε την καρό σημαία και έγινε ο πρώτος νικητής στην Ταϊλάνδη, ενώ ο Lorenzo Dalla Porta διέσχισε τη γραμμή δεύτερος, ενώ το βάθρο συμπλήρωσε ο  Dennis Foggia.

Δραματική κατάληξη στην τελευταία στροφή για τους Bastianini και Bezzecchi που έπεσαν μαζί με αποτέλεσμα να μην πάρουν βαθμούς και να δώσουν πλεονέκτημα στον πρωτοπόρο της βαθμολογίας!

Ο Jorge Martin τερμάτισε στην 4η θέση, ξεκινώντας από την 13η, επεκτείνοντας τη διαφορά του στην βαθμολογία.

Στην 5η θέση τερμάτισε ο Gabriel Rodrigo, μπροστά από τον Vicente Perez που έκλεισε την κορυφαία εξάδα.