24 April 2024
MotoGP 2021

Moto2: Ο Remy Gardner κυριαρχεί στον αγώνα του Sachsenring – Αποτελέσματα

Ο Remy Gardner (KTM Ajo) κέρδισε ανετά τον αγώνα της μεσαίας κατηγορίας, οπου στο γερμανικό Grand Prix, για τον όγδοο γύρο του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος Moto2 του 2021 συμπλήρωσε τους 200 αγ;vωνες Moto2.

Είναι η τρίτη συνεχόμενη νίκη της σεζόν για τον Αυστραλό, ο οποίος μεγαλώνει την διαφορά του στην βαθμολογία, από τον ομόσταυλο του Raul Fernandez, που είχε πτώση στην αρχή του αγώνα στον ο γύρο ενώ ήταν δεύτερος!

Ξεκινώντας από την δεύτερη θέση, ο Remy Gardner κατάφερε και πήρε την κεφαλή του αγώνα από την αρχή και έμεινε εκεί ανετά και ανενόχλητος κυρίως μετα την πτώση του ομόσταυλου του, αφού κάνεις δεν μπόρεσε να τον πλησιάσει και να τον πιέσει, βλέποντας πρώτος την καρό σημαία με διαφορά πάνω από 6 δευτερόλεπτα!

Ο Remy Gardner είναι ο πρώτος Αυστραλός που παίρνει τρεις συνεχόμενες νίκες στην μεσαία κατηγορία!

Στην δεύτερη θέση τερμάτισε ο τον Aron Canet (Aspar) μετα από μάχη με τον Marco Bezzecchi (Sky Racing Team VR46που έκλεισε το βάθρο

Μετά από μια μεγάλη μάχη με τον συμπατριώτη του, ο Fabio Di Giannantonio (Gresini) τερμάτισε τέταρτος μπροστά από τον Sam Lowes (Marc VdS) και τον Marcel Schrotter (IntactGP).

Έβδομη θέση για τον Jorge Navarro (Speed ​​Up) που τερμάτισε μπροστά από τον Albert Arenas (Aspar) και τον Marcos Ramirez (American Racing). Ο Cameron Beaubier (American Racing) ολοκληρώνει τους δέκα πρώτους.