Motocross 2015

Με επιτυχία έκλεισε το Πρωτάθλημα Νοτίου ΜΧ για την ΔΙΑΘΛΗΣΗ

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΔΙΑΘΛΗΣΗ: Την Κυριακή 12 Νοεμβρίου έγινε, στην πίστα motο cross του Αιγίου ,το φινάλε του Πρωταθλήματος Moto cross Νοτίου Ελλάδος

diathlisi-4-notiou-2015-5Στον αγώνα, αν και τελευταίος, εκτός από τους αθλητές που πρωταγωνιστούσαν στο Πρωτάθλημα, είχε πολλές συμμετοχές 75 τον αριθμό ,κόντρα στα capital control ,που προσέφεραν ωραίες μάχες σε όλα τα επίπεδα και μοναδικό θέαμα στους θεατές. Οι πολλές συμμετοχές σε όλους τους αγώνες και ο έντονος συναγωνισμός αναγορεύουν το Νοτίου ισάξιο του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος.

Την ΔΙΑΘΛΗΣΗ εκπροσώπησαν αρκετοί αθλητές, στην κατηγορία mx1

ο Μούρκος Κωνσταντίνος με ΚΤΜ SXF 450 και υποστηρικτές (APARTMENTS MOYRKOS-ΑΦΟΙ ΚΑΛΑΒΡΟΥΖΙΩΤΗ-SEASONS CAFE), κάνοντας ένα θεαματικό comeback μετά από μεγάλη αποχή από τους αγώνες και με δυο τρίτες θέσεις στον αγώνα, όπως και τους προηγούμενους, τελικά κατέλαβε την 3η θέση στο Πρωτάθλημα -με έναν αγώνα λιγότερο- δηλώνοντας παρών και έτοιμος να πρωταγωνιστήσει στα αθλητικά δρώμενα της μεγάλης κατηγορίας.

diathlisi-4-notiou-2015-2

Ο Μαρίνος Χάλας με HAMAHA YZF 450 και υποστηρικτές (HOT WHEEL ΝΥΧΤΕΡΙΔΑΣ) αν και βρίσκεται σε αποθεραπεία έλαβε μέρος στα χρονομετρημένα δοκιμαστικά της mx1 αλλά αποχώρησε διότι ένοιωσε πόνους στο χέρι χάνοντας την ευκαιρία για μια καλή θέση στον αγώνα και ένα καλό πλασάρισμα στην εξάδα του πρωταθλήματος μένοντας έτσι στην 2η θέση που κατέλαβε στο Πρωτάθλημα SCRAMBLE Νοτίου Ελλάδος.

diathlisi-4-notiou-2015-1

Ο Σάκης Κονδιλόπουλος με YAMAHA YZF 450 και υποστηρικτές (ΜΟΤΟ ΜΑΡΓΑΡΗΣ-ΠΑΠΑΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΔΟΜΟΚΑ ΥΛΙΚΑ –VELOCE ΚΑΦΕ-ΑΝΑΛΗΨΗ BEACH VILLA) στην κατηγορία OPEN, η οποία από την αρχή του πρωταθλήματος εξελίχτηκε σε Ηλειακή υπόθεση για τις τρείς πρώτες θέσεις, παίρνοντας και τις δυο καρό σημαίες αναδείχθηκε σε νικητή του αγώνα και Πρωταθλητής OPEN για το 2015, στην καλύτερη του χρονιά μιας και κατέλαβε και την 3η θέση στο Πρωτάθλημα SCRAMBLE Νοτίου Ελλάδος.

diathlisi-4-notiou-2015-4

Ο Νίκος Τσάγκλας με HONDA CRF 450 και υποστηρικτές(GOLD FINGER TEAM-SHOCK MASTER NILS FOX –MOTO PARRAS ) στην κατηγορία ΟPΕΝ κατέλαβε την 12η θέση.