Με 13 συμμετοχές Ελλήνων αναβατών το Βαλκανικό στις Σέρρες

13 Ελληνες οδηγοί συμμετέχουν στον 3ο και 4ο αγώνα του Βαλκανικού πρωταθλήματος Ταχύτητας 2019 που ξεκίνησε από την Παρασκευή 19 Απριλίου με τις ελεύθερες δοκιμές στην πίστα των Σερρών.

Δείτε παρακάτω τις συμμετοχές ανά κατηγορία και μείνετε συντονισμένοι …

#7 O Δημήτρης Καρακώστας πάνω στην μοτοσυκλέτα του που είναι βαμμένη στα εργοστασιακά χρώματα της Honda για το 2019.

BMU EUROPEAN ROAD RACING CHAMPIONSHIP

SP125/SSP300 FP1

Γιάννης Περιστεράς

Αντώνης Αβραμόπουλος

Χρήστος Παπανικολάου

Χαράλαμπος Ψυχογυιός

F600

Στέφανος Δέσκας

Ανδρέας Ψυχογυιός

Νικόλαος Δαρεμάς

F1000

Δημήτρης Βάμβας

Αλέξανδρος Αργυρόπουλος

Κωνσταντίνος Τσαβδάρης

SSP

Δημήτρης Καρακώστας

Αλεξ Παπαγεωργίου

SBK

Λευτέρης Πίππος

#41 Το ντεμπούτο του σε αγώνες ταχύτητας με μοτοσυκλέτες 300 κυβικών κάνει ο Γιάννης Περιστεράς συμμετέχοντας στην κατηγορία SSP300

#27 Ο Χρήστος Παπανικολάου καταγράφει καινούριο ρεκορ της κατηγορίας στις Σέρρες με χρόνο 1:27.960

#91 Λευτέρης Πίππος

#157 Αλεξ Παπαγεωργίου

#7 Δημήτρης Βάμβας

# 59 Στέφανος Δέσκας

Δείτε το Πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου των αγώνων

SATURDAY 21-04-2019
09:00 – 09:15 SP 125/SSP300 TIMED PRACTICE 1 15
09:25 – 09:45 F600 TIMED PRACTICE 1 20
09:55 – 10:15 F1000 TIMED PRACTICE 1 20
10:25 – 10:45 SSP TIMED PRACTICE 1 20
10:55 – 11:15 SBK TIMED PRACTICE 1 20
11:25 – 11:40  SP 125/SSP300 TIMED PRACTICE 2 15
11:50 – 12:10 F600 TIMED PRACTICE 2 20
12:20 – 12:40 F1000 TIMED PRACTICE 2 20
12:50 – 13:10 SSP TIMED PRACTICE 2 20
13:20 – 13:40 SBK TIMED PRACTICE 2 20
13:45 RACE DIRECTION MEETING
14:00 SP 125/SSP300 PITS OPEN, RIDERS ENTER THE GRID, WARM UP LAP
14:10 SP 125/SSP300 RACE 10 LAPS
14:35 F600 PITS OPEN, RIDERS ENTER THE GRID, WARM UP LAP
14:45 F600 RACE 11 LAPS
15:10 F1000 PITS OPEN, RIDERS ENTER THE GRID, WARM UP LAP
15:20 F1000 RACE 12 LAPS
15:45 SSP PITS OPEN, RIDERS ENTER THE GRID, WARM UP LAP
15:55 SSP RACE 14 LAPS
16:25 SBK PITS OPEN, RIDERS ENTER THE GRID, WARM UP LAP
16:35 SBK RACE 16 LAPS
17:05 F110 PITS OPEN, RIDERS ENTER THE GRID, WARM UP LAP
17:15 F110 RACE 10 LAPS
 17:45  ALL  PRIZE GIVING CEREMONY ROUND 1
SUNDAY         21-04-2019
09:00 – 09:15 SP 125/SSP300 WARM UP 15
09:20 – 09:35 F110 WARM UP 15
09:40 – 10:00 F600 WARM UP 20
10:05 – 10:25 F1000 WARM UP 20
10:30 -10:55 SSP WARM UP 25
11:00 – 11:25 SBK WARM UP 25
11:30 SP 125/SSP300 PITS OPEN, RIDERS ENTER THE GRID, WARM UP LAP
11:40 SP 125/SSP300 RACE 10 LAPS
12:00 F600 PITS OPEN, RIDERS ENTER THE GRID, WARM UP LAP
12:10 F600 RACE 11 LAPS
12:40 F1000 PITS OPEN, RIDERS ENTER THE GRID, WARM UP LAP
12:50 F1000 RACE 12 LAPS
13:20 F110 PITS OPEN, RIDERS ENTER THE GRID, WARM UP LAP
13:30 F110 RACE 10 LAPS
14:00 SSP PITS OPEN, RIDERS ENTER THE GRID, WARM UP LAP
14:10 SSP RACE 14 LAPS
14:40 SBK PITS OPEN, RIDERS ENTER THE GRID, WARM UP LAP
14:50 SBK RACE 16 LAPS
15:30 ALL PRIZE GIVING CEREMONY ROUND 2
SUNDAY STARTING GRIDS WILL BE BASED ON THE BEST LAP OF EACH RIDER
FROM SATURDAY RACES
IN ORDER TO RECEIVE CLASSIFICATION, A RIDER MUST HAVE COMPLETED
MINIMUM 75% OF THE RACE DISTANCE
Δείτε Σχετικά άρθρα