Motocross 2018

Κουζής και Λυρίου οι νικητές του 3ου αγώνα Motocross στα Γιαννιτσά – Αποτελέσματα

Ο 3ος αγώνας της χρονιάς για το Πανελλήνιο πρωτάθλημα Motocross έγινε στην πίστα motocross Γιαννιτσών.

Στην MX 1 μεγάλος νικητής για τρίτη φορά φέτος ο δεκαπέντε φορές πρωταθλητής Ελλάδος, Παναγιώτης Κουζής (2-1), κερδίζοντας τον Eddie Hjortmarler  που φέτος αρκέστηκε στην δεύτερη θέση (1-2), ενώ το βάθρο συμπλήρωσε ο Αργύρης Τσαρνάς (3-3).

Στην ΜΧ2 νικητής για μια ακόμα φορά ο Νίκος Λυρίου(1-1) που κέρδισε και τα δυο σκέλη, ενώ δεύτερος ήταν ο Αλέξανδρος Γεωργαντάς (2-3) και τρίτος ο Κωνσταντίνος Μπετίνης (4-2), ενώ στην MX2T νικητής ήταν ο Αντώνης Σάγμαλης (1-1) που κέρδισε και τα δυο σκέλη.

Στην OPEN νικητής ήταν ο Βασίλης Πακαταρίδης (3-1) με δεύτερο τον Δημήτρη Βασιλειάδη (1-3) και  τρίτο τον Σταμάτη Δημολιάνη (2-2).

Στην κατηγορία MX85, νικητής ήταν ο Μάριος Κανάκης (1-1), όπου κέρδισε και τα δυο σκέλη μπροστά από τους Νίκο Κοσιαβέλο (2-2) και τον Νίκο Κανελλόπουλο (5-4)

Στην κατηγορία ΜΧ65, νίκησε ο Δημήτρης Γανωτής (1-1) όπου κέρδισε και τα δυο σκέλη, δεύτερος ο Μιχάλης Σακελλαρίου  (2-2) και τρίτος ο Σωτήρης Φωτάκης (3-3).

Στην κατηγορία QUAD, νίκησε ο Κώστας Ντούζος (2-1), ενώ στην κατηγορία QUAD Β νικητής ήταν ο Ραφαήλ Κυριακίδης .