19 April 2024
Motocross 2018

Κουζής και Ivanov οι νικητές του 1ου αγώνα Motocross στις Σέρρες – Αποτελέσματα

Ο πρώτος αγώνα της χρονιάς για το Πανελλήνιο πρωτάθλημα Motocross που έγινε στην πίστα των Σερρών πέρασε στην Ιστορία!

Στην MX 1 μεγάλος νικητής για άλλη μια φορά ο δεκαπέντε φορές πρωταθλητής Ελλάδος, Παναγιώτης Κουζής (2-1), ενώ στην δεύτερη θέση ο Γιάννης Τουρατζίδης (1-2), περσινός πρωταθλητής της MX2 που ανέβηκε στην μεγάλη κατηγορία, με τον καλύτερο τρόπο, κερδίζοντας το πρώτο σκέλος καθώς και την pole position, ενώ το βάθρο συμπλήρωσε ο Δημήτρης Κοντολέτας (3-2)!

Στην ΜΧ2 νικητής ήταν ο Βούλγαρος Michael Ivanov που κέρδισε και τα δυο σκέλη, ενώ δεύτερος ήταν ο Νίκος Λυρίου(2-2) και τρίτος ο Αλέξανδρος Γεωργαντάς (3-3).

Στην ΜΧ2Τ νικητής ήταν ο Βούλγαρος Nikolai Malinov (2-1), δευτερος ο Αντώνης Σάγμαλης (1-2) και τρίτος ο Ανδρέας Ανδρέου (3-3)

Στην OPEN νικητής ήταν ο Βασίλης Πακαταρίδης που κέρδισε και τα δυο σκέλη, με δεύτερο τον Βούλγαρο Todorov Martin (2-2) και τον τρίτο τον Δημήτρη Βασιλειάδη (3-3).

Στην κατηγορία MX85, νικητής ήταν ο Μάριος Κανάκης, κέρδισε και τα δυο σκέλη μπροστά από τους Γιώργο Μαυράκη (2-2) και τον Βούλγαρο  Victor Borislav (4-3).

Στην κατηγορία ΜΧ6, νίκησε ο Σωτήρης Φωτάκης  (2-1), δεύτερος ο Δημήτρης Γανωτής (2-2) και τρίτος ο  Βούλγαρος Miraslav Dimitrov (1-4).

Δείτε παρακάτω τα αποτελέσματα των αγώνων.