ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 2019

Ημερολόγια όλων των Ελληνικών Αγώνων που έχουν ανακοινωθεί επίσημα από την ΑΜΟΤΟΕ

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ταχύτητας 2019

Π.Π.Τ. 2019 Ημερολόγιο

Ηµεροµηνία Τόπος
5 Μαίου Τρίπολη
1 & 2 Ιουνίου-ΔΙΠΛΟΣ Σέρρες
15 Σεπτεμβρίου Μέγαρα
12 & 13 Οκτωβρίου-ΔΙΠΛΟΣ Μέγαρα
Motocross 2019
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟCRAZY MUD GAMES

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ Motocross 2019

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ. ΠΙΣΤΑ
23-24/2 ΣΕΡΡΕΣ
16-17/3 ARGOS ΜΧ PARK
30-31/3 ΠΕΙ ΔΟΚΟΥ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
20-21/4 ΤΡΙΚΑΛΑ(ΠΡΙΝΟΣ)
11-12/5 ΔΟΥΝΕΪΚΑ
8-9/6 ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗ
29-30/6 Θ.Α.
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΤΟΠΟΘΕΣΙΑ
03/03 2019 Τρίκαλα
07/04/2019 Κέρκυρα
05/05/2019 Άρτα
26/05/2019 Αγρίνιο
22/06/2019 Θα ανακοινωθεί

 

Dragster 2019
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΒόρειας ΕλλάδαςΝότιας ΕλλάδαςΒορείων Νήσων Ελλάδος

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ Dragster 2019

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΙΣΤΑ
13-14/04 ΣΕΡΡΕΣ
11-12/05 04-05/05 ΤΥΜΠΑΚΙ
15-16/06 ΑΓΡΙΝΙΟ
14-15/09 ΣΕΡΡΕΣ
05-06/10 ΑΓΡΙΝΙΟ
23-24/11 ΤΥΜΠΑΚΙ

Κύπελλο Dragster Βορείου Ελλάδος

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΙΣΤΑ
13-14/04/2019 ΣΕΡΡΕΣ
01-02/06/2019 ΞΑΝΘΗ
14-15/09/2019 ΣΕΡΡΕΣ
12-13/10/2019 ΞΑΝΘΗ

Κύπελλο Dragster Νότιας Ελλάδος.

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΙΣΤΑ
11-12/05 04-05/05 ΤΥΜΠΑΚΙ
15-16/06/2019 ΑΓΡΙΝΙΟ
05-06/10/2019 ΑΓΡΙΝΙΟ
23-24/11/2019 ΤΥΜΠΑΚΙ

Κύπελλο Dragster Βορείων Νήσων Ελλάδος

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΙΣΤΑ
02/03/2019 ΜΥΤΙΛΙΝΗ
07/04/2019 ΧΙΟΣ
22/09/2019 ΜΥΤΙΛΙΝΗ
13/10/2019 ΧΙΟΣ
ENDURO 2019
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΒόρειας ΕλλάδαςΝότιας Ελλάδας

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ENDURO 2019 

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΤΟΠΟΘΕΣΙΑ
16-17/02 Ωρωπός
10/03 Σέρρες
07/04 Μέγαρα
05/05 Άργος
22/09 Σπάρτη
13/10 Θ.Α
2-3/11 Σπερχιάδα

Πρωτάθλημα Enduro Βόρειας Ελλάδας

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΤΟΠΟΘΕΣΙΑ
10/03/19 Σέρρες
22/09/19 Θ.Α.
13/10/19 Σπερχιάδα

Πρωτάθλημα Enduro Νότιας Ελλάδας

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΤΟΠΟΘΕΣΙΑ
17/02/19 Ωρωπός
07/04/19 Μέγαρα
05/05/19 Άργος
22/09/19 Σπάρτη
03/11/19 Σπερχιάδα
Scramble 2019
Νότιας ΕλλάδαςΚεντρικής ΕλλάδαςΔυτικής Μακεδονίας
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ SCRAMBLE ΝΟΤΙΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ

Συμμετέχουν τα Αθλητικά Σωματεία των Νομών – Περιοχών: Αττικής, Εύβοιας, Αιτωλοακαρνανίας και Πελοποννήσου.

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΤΟΠΟΘΕΣΙΑ
24 Μαρτίου Σπάρτη
14 Απριλίου Ξυλόκαστρο
08 Σεπτεμβρίου Θ.Α.
20 Οκτωβρίου Άργος
17 Νοεμβρίου Θ.Α.
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ SCRAMBLE ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ

Συμμετέχουν τα Αθλητικά Σωματεία των Νομών – Περιοχών: Λαρίσης, Τρικάλων, Μαγνησίας, Φθειώτιδας, Ευρυτανίας.

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΤΟΠΟΘΕΣΙΑ
24 Μαρτίου Συκούριο
14 Απριλίου Βόλο
08 Σεπτεμβρίου Καρδίτσα
06 Οκτωβρίου Καλαμπάκα
20 Νοεμβρίου Τρίκαλα
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ SCRAMBLE Δυτικής Μακεδονίας

Συμμετέχουν τα Αθλητικά Σωματεία των Νομών – Περιοχών: Γρεβενών, Ιωαννίνων, Καστοριάς, Κοζάνης, Φλώρινας και Κέρκυρας.

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΤΟΠΟΘΕΣΙΑ
14 Μαρτίου Γρεβενά
30 Ιουνίου Καστοριά
08 Σεπτεμβρίου Ιωάννινα
20 Οκτωβρίου Κοζάνη
17 Νοεμβρίου Φλώρινα
ΚΥΠΕΛΛΟ SUPERMOTO 2019
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΤΟΠΟΘΕΣΙΑ
14/4/2019 ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΠΑΡΤΗΣ
23/6/2019 ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΚΑΛΛΙΦΥΤΟΥ ΔΡΑΜΑΣ
8/9/2019 ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΣΠΑΡΤΗΣ
6/10/2019 ΠΙΣΤΑ ΚΑΡΤ ΚΑΛΛΙΦΥΤΟΥ ΔΡΑΜΑΣ

ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΑ ΔΙΕΘΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 2019

 

Δείτε Σχετικά άρθρα