Γενική Κατάταξη και Κατάταξη Ημέρας Μοτοσυκλετών και Quad – Dakar

POS. EXP. DRIVE-TEAM MARK-MODEL TIME VARIATION PENALITY
1 47
(ARG) KEVIN BENAVIDES
MONSTER ENERGY HONDA TEAM 2021 47H 18′ 14” 00H 02′ 00”
2 1
(USA) RICKY BRABEC
MONSTER ENERGY HONDA TEAM 2021 47H 23′ 10” + 00H 04′ 56”
3 5
(GBR) SAM SUNDERLAND
RED BULL KTM FACTORY TEAM 47H 34′ 11” + 00H 15′ 57”
4 21
(AUS) DANIEL SANDERS
KTM FACTORY TEAM 47H 57′ 06” + 00H 38′ 52” 00H 07′ 00”
5 9
(USA) SKYLER HOWES
BAS DAKAR KTM RACING TEAM 48H 10′ 47” + 00H 52′ 33” 00H 06′ 00”
6 15
(ESP) LORENZO SANTOLINO
SHERCO FACTORY 48H 16′ 44” + 00H 58′ 30”
7 2
(CHL) PABLO QUINTANILLA
ROCKSTAR ENERGY HUSQVARNA FACTORY RACING 48H 44′ 53” + 01H 26′ 39” 00H 10′ 00”
8 11
(SVK) STEFAN SVITKO
SLOVNAFT RALLY TEAM 49H 01′ 21” + 01H 43′ 07”
9 52
(AUT) MATTHIAS WALKNER
RED BULL KTM FACTORY TEAM 49H 50′ 26” + 02H 32′ 12” 00H 02′ 00”
10 31
(CZE) MARTIN MICHEK
ORION – MOTO RACING GROUP 50H 00′ 51” + 02H 42′ 37” 00H 23′ 00”
11 27
(PRT) JOAQUIM RODRIGUES
HERO MOTOSPORTS TEAM RALLY 50H 22′ 38” + 03H 04′ 24” 00H 37′ 00”
12 74
(ESP) JAUME BETRIU
FN SPEED – KTM TEAM 50H 35′ 30” + 03H 17′ 16” 00H 06′ 00”
13 32
(ESP) TOSHA SCHAREINA
FN SPEED – KTM TEAM 50H 59′ 49” + 03H 41′ 35”
14 24
(DEU) SEBASTIAN BÜHLER
HERO MOTOSPORTS TEAM RALLY 51H 18′ 17” + 04H 00′ 03” 00H 18′ 00”
15 17
(ESP) JOAN PEDRERO GARCIA
FN SPEED – RIEJU TEAM 51H 25′ 42” + 04H 07′ 28”
16 87
(ESP) ORIOL MENA
FN SPEED – RIEJU TEAM 51H 37′ 38” + 04H 19′ 24”
17 44
(ESP) LAIA SANZ
GAS GAS FACTORY TEAM 53H 47′ 45” + 06H 29′ 31” 00H 12′ 00”
18 26
(CZE)  ENGEL
ORION – MOTO RACING GROUP 53H 48′ 43” + 06H 30′ 29” 00H 21′ 00”
19 19
(PRT) RUI GONCALVES
SHERCO FACTORY 53H 53′ 35” + 06H 35′ 21” 00H 18′ 00”
20 33
(IND) HARITH NOAH KOITHA VEETTIL
SHERCO FACTORY 54H 58′ 05” + 07H 39′ 51” 00H 02′ 00”
21 30
(LTU) ARUNAS GELAZNINKAS
ZIGMAS DAKAR TEAM 55H 04′ 23” + 07H 46′ 09”
22 54
(FRA) CAMILLE CHAPELIERE
TEAM BAINES RALLY 55H 38′ 18” + 08H 20′ 04” 01H 23′ 00”
23 29
(ROU) EMANUEL GYENES
AUTONET MOTORCYCLE TEAM 56H 06′ 28” + 08H 48′ 14” 00H 02′ 00”
24 101
(GBR) DAVID KNIGHT
HT RALLY RAID HUSQVARNA RACING 56H 11′ 25” + 08H 53′ 11” 00H 29′ 00”
25 39
(FRA) BENJAMIN MELOT
BENJAMIN MELOT 56H 45′ 10” + 09H 26′ 56” 00H 11′ 00”
26 25
(NLD) PAUL SPIERINGS
HT RALLY RAID HUSQVARNA RACING 57H 00′ 31” + 09H 42′ 17”
27 80
(AUS) MICHAEL BURGESS
BAS DAKAR KTM RACING TEAM 58H 11′ 44” + 10H 53′ 30” 00H 59′ 00”
28 63
(POL) KONRAD DABROWSKI
DUUST RALLY TEAM 58H 24′ 36” + 11H 06′ 22”
29 48
(FRA) MATHIEU DOVEZE
NOMADE RACING ASSISTANCE 59H 07′ 25” + 11H 49′ 11” 00H 05′ 00”
30 37
(CZE) DAVID PABISKA
JANTAR TEAM 59H 12′ 13” + 11H 53′ 59” 00H 01′ 00”
31 53
(CZE) LIBOR PODMOL
PODMOL DAKAR TEAM 59H 22′ 58” + 12H 04′ 44” 00H 15′ 00”
32 95
(FRA) XAVIER FLICK
XTREM RACING 59H 25′ 33” + 12H 07′ 19”
33 41
(CHN) ZAKER YAKP
WU PU DA HAI DAO DAKAR RALLY TEAM 61H 15′ 15” + 13H 57′ 01” 00H 42′ 00”
34 108
(ESP) MARC CALMET
FN SPEED – RIEJU TEAM 63H 51′ 11” + 16H 32′ 57” 00H 02′ 00”
35 86
(FRA) CHARLIE HERBST
DRAG’ON RALLY TEAM 64H 50′ 17” + 17H 32′ 03” 00H 23′ 00”
36 46
(SVN) SIMON MARCIC
MARCIC 65H 09′ 28” + 17H 51′ 14” 00H 45′ 00”
37 84
(GBR) NEIL HAWKER
NEIL HAWKER 65H 53′ 00” + 18H 34′ 46” 00H 29′ 00”
38 78
(ITA) CESARE ZACCHETTI
CESARE ZACCHETTI 67H 08′ 39” + 19H 50′ 25” 00H 32′ 00”
39 81
(SVK) ERIK VLCAK
SLOVNAFT RALLY TEAM 67H 27′ 33” + 20H 09′ 19” 00H 27′ 00”
40 60
(FRA) STÉPHANE DARQUES
M.O.R.AL 68H 10′ 37” + 20H 52′ 23” 00H 53′ 30”
41 67
(CZE) RUDOLF LHOTSKY
JANTAR TEAM 68H 28′ 22” + 21H 10′ 08” 01H 16′ 00”
42 70
(SAU) MISHAL ALGHUNEIM
MISHAL ALGHUNEIM 68H 57′ 46” + 21H 39′ 32” 00H 22′ 00”
43 65
(ITA) FRANCO PICCO
TEAM FRANCO PICCO 69H 02′ 14” + 21H 44′ 00” 00H 40′ 00”
44 98
(ESP) SARA GARCIA
PONT GRUP YAMAHA 69H 40′ 37” + 22H 22′ 23” 00H 44′ 00”
45 55
(CHN) ZHAO HONGYI
WU PU DA HAI DAO DAKAR RALLY TEAM 69H 54′ 26” + 22H 36′ 12” 00H 02′ 00”
46 79
(FRA) AMAURY BARATIN
HORIZON MOTO 95 71H 04′ 12” + 23H 45′ 58” 00H 06′ 00”
47 99
(ESP) JAVI VEGA PUERTA
PONT GRUP YAMAHA 71H 05′ 46” + 23H 47′ 32” 00H 20′ 00”
48 35
(MEX) JUAN PABLO GUILLEN RIVERA
NOMADAS ADVENTURE 71H 28′ 00” + 24H 09′ 46” 01H 02′ 00”
49 121
(FRA) GUILLAUME BARTHELEMY
TEAM RS CONCEPT 72H 02′ 40” + 24H 44′ 26” 00H 05′ 00”
50 62
(AUS) ANDREW JOSEPH HOULIHAN
NOMADAS ADVENTURE 73H 11′ 20” + 25H 53′ 06” 01H 27′ 00”
51 125
(FRA) FRÉDÉRIC BARLERIN
RALLYE FRED 74H 51′ 01” + 27H 32′ 47” 00H 00′ 30”
52 69
(BEL) WALTER ROELANTS
HT RALLY RAID HUSQVARNA RACING 75H 18′ 56” + 28H 00′ 42” 00H 31′ 00”
53 58
(ESP) EDUARDO IGLESIAS SANCHEZ
FN SPEED – TEAM MONFORTE RALLY 76H 51′ 14” + 29H 33′ 00” 00H 01′ 00”
54 114
(ESP) ELADIO CARBONELL MENDEZ
PIKAERAS TEAM 76H 57′ 27” + 29H 39′ 13” 00H 30′ 00”
55 51
(ESP) RACHID AL-LAL LAHADIL
MELILLA SPORT CAPITAL 77H 24′ 13” + 30H 05′ 59” 00H 07′ 30”
56 105
(ESP) FERNANDO DOMINGUEZ
CLUB AVENTURA TOUAREG 80H 28′ 44” + 33H 10′ 30” 00H 45′ 00”
57 115
(NLD) OLAF HARMSEN
BAS DAKAR KTM RACING TEAM 80H 54′ 54” + 33H 36′ 40” 01H 02′ 00”
58 71
(BHR) SALMAN MOHAMED HUMOOD FARHAN
HT RALLY RAID HUSQVARNA RACING 81H 09′ 20” + 33H 51′ 06” 01H 53′ 00”
59 100
(FRA) AUDREY ROSSAT
TEAM RS CONCEPT 82H 26′ 13” + 35H 07′ 59” 00H 21′ 00”
60 89
(SRB) GABOR SAGHMEISTER
SAGHMEISTER TEAM 82H 50′ 34” + 35H 32′ 20” 00H 41′ 00”
61 112
(ESP) JUAN CAMPDERA
JUAN CAMPDERA 86H 04′ 43” + 38H 46′ 29” 00H 01′ 00”
62 96
(ESP) DANIEL ALBERO PUIG
TEAM UN DIABETICO EN EL DAKAR 92H 19′ 03” + 45H 00′ 49” 04H 38′ 00”
63 117
(BWA) JAMES ALEXANDER
THE KALAHARI MADALA 113H 51′ 15” + 66H 33′ 01” 07H 00′ 00”

 

POS. EXP. DRIVE-TEAM MARK-MODEL TIME VARIATION PENALITY
1 3
(AUS) TOBY PRICE
RED BULL KTM FACTORY TEAM 03H 17′ 49”
2 47
(ARG) KEVIN BENAVIDES
MONSTER ENERGY HONDA TEAM 2021 03H 18′ 24” + 00H 00′ 35”
3 52
(AUT) MATTHIAS WALKNER
RED BULL KTM FACTORY TEAM 03H 18′ 24” + 00H 00′ 35”
4 5
(GBR) SAM SUNDERLAND
RED BULL KTM FACTORY TEAM 03H 19′ 52” + 00H 02′ 03”
5 15
(ESP) LORENZO SANTOLINO
SHERCO FACTORY 03H 22′ 14” + 00H 04′ 25”
6 12
(FRA) XAVIER DE SOULTRAIT
HT RALLY RAID HUSQVARNA RACING 03H 22′ 23” + 00H 04′ 34”
7 6
(ARG) FRANCO CAIMI
MONSTER ENERGY YAMAHA RALLY TEAM 03H 22′ 36” + 00H 04′ 47”
8 9
(USA) SKYLER HOWES
BAS DAKAR KTM RACING TEAM 03H 23′ 20” + 00H 05′ 31”
9 77
(ARG) LUCIANO BENAVIDES
ROCKSTAR ENERGY HUSQVARNA FACTORY RACING 03H 25′ 28” + 00H 07′ 39” 00H 01′ 00”
10 87
(ESP) ORIOL MENA
FN SPEED – RIEJU TEAM 03H 26′ 05” + 00H 08′ 16”
11 31
(CZE) MARTIN MICHEK
ORION – MOTO RACING GROUP 03H 26′ 36” + 00H 08′ 47”
12 7
(USA) ANDREW SHORT
MONSTER ENERGY YAMAHA RALLY TEAM 03H 26′ 41” + 00H 08′ 52”
13 42
(FRA) ADRIEN VAN BEVEREN
MONSTER ENERGY YAMAHA RALLY TEAM 03H 27′ 22” + 00H 09′ 33”
14 18
(BWA) ROSS BRANCH
MONSTER ENERGY YAMAHA RALLY TEAM 03H 27′ 25” + 00H 09′ 36”
15 11
(SVK) STEFAN SVITKO
SLOVNAFT RALLY TEAM 03H 28′ 05” + 00H 10′ 16”
16 4
(CHL) JOSE IGNACIO CORNEJO FLORIMO
MONSTER ENERGY HONDA TEAM 2021 03H 30′ 14” + 00H 12′ 25”
17 17
(ESP) JOAN PEDRERO GARCIA
FN SPEED – RIEJU TEAM 03H 30′ 21” + 00H 12′ 32”
18 22
(POL) MACIEJ GIEMZA
ORLEN TEAM 03H 30′ 55” + 00H 13′ 06”
19 68
(GBR) JAMIE MCCANNEY
MONSTER ENERGY YAMAHA RALLY TEAM 03H 32′ 23” + 00H 14′ 34”
20 88
(ESP) JOAN BARREDA BORT
MONSTER ENERGY HONDA TEAM 2021 03H 33′ 14” + 00H 15′ 25”
21 20
(POL) ADAM TOMICZEK
ORLEN TEAM 03H 33′ 23” + 00H 15′ 34”
22 2
(CHL) PABLO QUINTANILLA
ROCKSTAR ENERGY HUSQVARNA FACTORY RACING 03H 33′ 24” + 00H 15′ 35”
23 27
(PRT) JOAQUIM RODRIGUES
HERO MOTOSPORTS TEAM RALLY 03H 34′ 19” + 00H 16′ 30”
24 1
(USA) RICKY BRABEC
MONSTER ENERGY HONDA TEAM 2021 03H 36′ 06” + 00H 18′ 17”
25 21
(AUS) DANIEL SANDERS
KTM FACTORY TEAM 03H 37′ 26” + 00H 19′ 37” 00H 07′ 00”
26 32
(ESP) TOSHA SCHAREINA
FN SPEED – KTM TEAM 03H 43′ 32” + 00H 25′ 43”
27 19
(PRT) RUI GONCALVES
SHERCO FACTORY 03H 44′ 03” + 00H 26′ 14”
28 36
(CZE) JAN BRABEC
STROJRENT RACING 03H 45′ 36” + 00H 27′ 47”
29 24
(DEU) SEBASTIAN BÜHLER
HERO MOTOSPORTS TEAM RALLY 03H 49′ 47” + 00H 31′ 58”
30 26
(CZE) MILAN ENGEL
ORION – MOTO RACING GROUP 03H 53′ 36” + 00H 35′ 47”
31 33
(IND) HARITH NOAH KOITHA VEETTIL
SHERCO FACTORY 03H 53′ 44” + 00H 35′ 55”
32 74
(ESP) JAUME BETRIU
FN SPEED – KTM TEAM 03H 55′ 28” + 00H 37′ 39”
33 44
(ESP) LAIA SANZ
GAS GAS FACTORY TEAM 03H 57′ 39” + 00H 39′ 50” 00H 03′ 00”
34 29
(ROU) EMANUEL GYENES
AUTONET MOTORCYCLE TEAM 03H 59′ 45” + 00H 41′ 56”
35 80
(AUS) MICHAEL BURGESS
BAS DAKAR KTM RACING TEAM 04H 00′ 56” + 00H 43′ 07” 00H 05′ 00”
36 101
(GBR) DAVID KNIGHT
HT RALLY RAID HUSQVARNA RACING 04H 02′ 23” + 00H 44′ 34” 00H 01′ 00”
37 142
(ITA) MAURIZIO GERINI
SOLARYS RACING 04H 02′ 39” + 00H 44′ 50” 00H 01′ 00”
38 37
(CZE) DAVID PABISKA
JANTAR TEAM 04H 03′ 28” + 00H 45′ 39”
39 30
(LTU) ARUNAS GELAZNINKAS
ZIGMAS DAKAR TEAM 04H 03′ 35” + 00H 45′ 46”
40 41
(CHN) ZAKER YAKP
WU PU DA HAI DAO DAKAR RALLY TEAM 04H 04′ 54” + 00H 47′ 05”
41 39
(FRA) BENJAMIN MELOT
BENJAMIN MELOT 04H 06′ 04” + 00H 48′ 15”
42 50
(IND) SANTOSH CHUNCHUNGUPPE SHIVASHANKAR
HERO MOTOSPORTS TEAM RALLY 04H 07′ 44” + 00H 49′ 55”
43 76
(CZE) ROMAN KREJCI
BO!BETON TEAM 04H 08′ 33” + 00H 50′ 44”
44 95
(FRA) XAVIER FLICK
XTREM RACING 04H 09′ 20” + 00H 51′ 31”
45 63
(POL) KONRAD DABROWSKI
DUUST RALLY TEAM 04H 12′ 15” + 00H 54′ 26”
46 25
(NLD) PAUL SPIERINGS
HT RALLY RAID HUSQVARNA RACING 04H 13′ 00” + 00H 55′ 11”
47 48
(FRA) MATHIEU DOVEZE
NOMADE RACING ASSISTANCE 04H 15′ 07” + 00H 57′ 18”
48 53
(CZE) LIBOR PODMOL
PODMOL DAKAR TEAM 04H 17′ 44” + 00H 59′ 55” 00H 06′ 00”
49 108
(ESP) MARC CALMET
FN SPEED – RIEJU TEAM 04H 27′ 27” + 01H 09′ 38”
50 46
(SVN) SIMON MARCIC
MARCIC 04H 27′ 51” + 01H 10′ 02”
51 54
(FRA) CAMILLE CHAPELIERE
TEAM BAINES RALLY 04H 39′ 21” + 01H 21′ 32” 00H 40′ 00”
52 67
(CZE) RUDOLF LHOTSKY
JANTAR TEAM 04H 42′ 16” + 01H 24′ 27”
53 70
(SAU) MISHAL ALGHUNEIM
MISHAL ALGHUNEIM 04H 43′ 42” + 01H 25′ 53”
54 86
(FRA) CHARLIE HERBST
DRAG’ON RALLY TEAM 04H 43′ 48” + 01H 25′ 59”
55 79
(FRA) AMAURY BARATIN
HORIZON MOTO 95 04H 44′ 19” + 01H 26′ 30”
56 97
(SVK) MARTIN BENKO
NORWIT RACING 04H 44′ 23” + 01H 26′ 34” 00H 05′ 00”
57 60
(FRA) STÉPHANE DARQUES
M.O.R.AL 04H 48′ 22” + 01H 30′ 33”
58 84
(GBR) NEIL HAWKER
NEIL HAWKER 04H 49′ 16” + 01H 31′ 27”
59 121
(FRA) GUILLAUME BARTHELEMY
TEAM RS CONCEPT 04H 51′ 48” + 01H 33′ 59”
60 65
(ITA) FRANCO PICCO
TEAM FRANCO PICCO 04H 52′ 02” + 01H 34′ 13”
61 73
(KWT) MOHAMMED JAFFAR
DUUST RALLY TEAM 05H 02′ 09” + 01H 44′ 20”
62 78
(ITA) CESARE ZACCHETTI
CESARE ZACCHETTI 05H 05′ 42” + 01H 47′ 53”
63 59
(ITA) TIZIANO INTERNO
RALLY POV 05H 06′ 46” + 01H 48′ 57”
64 85
(PRT) ALEXANDRE AZINHAIS
CLUB AVENTURA TOUAREG 05H 08′ 42” + 01H 50′ 53”
65 35
(MEX) JUAN PABLO GUILLEN RIVERA
NOMADAS ADVENTURE 05H 12′ 44” + 01H 54′ 55” 00H 01′ 00”
66 125
(FRA) FRÉDÉRIC BARLERIN
RALLYE FRED 05H 19′ 40” + 02H 01′ 51” 00H 00′ 30”
67 98
(ESP) SARA GARCIA
PONT GRUP YAMAHA 05H 22′ 41” + 02H 04′ 52”
68 62
(AUS) ANDREW JOSEPH HOULIHAN
NOMADAS ADVENTURE 05H 24′ 06” + 02H 06′ 17”
69 55
(CHN) ZHAO HONGYI
WU PU DA HAI DAO DAKAR RALLY TEAM 05H 27′ 16” + 02H 09′ 27”
70 90
(ITA) FRANCESCO CATANESE
TUTTOGRU 05H 36′ 27” + 02H 18′ 38”
71 107
(ITA) GIOVANNI STIGLIANO
TEAM JBRALLY 05H 37′ 07” + 02H 19′ 18” 00H 00′ 30”
72 93
(ITA) LORENZO PIOLINI
CARAVANSERRAGLIO RALLY RACING TEAM 05H 38′ 13” + 02H 20′ 24” 00H 00′ 30”
73 115
(NLD) OLAF HARMSEN
BAS DAKAR KTM RACING TEAM 05H 39′ 15” + 02H 21′ 26”
74 81
(SVK) ERIK VLCAK
SLOVNAFT RALLY TEAM 05H 41′ 37” + 02H 23′ 48” 00H 06′ 00”
75 133
(ITA) DAVIDE COMINARDI
COMINARDI 05H 43′ 30” + 02H 25′ 41”
76 58
(ESP) EDUARDO IGLESIAS SANCHEZ
FN SPEED – TEAM MONFORTE RALLY 05H 44′ 10” + 02H 26′ 21”
77 114
(ESP) ELADIO CARBONELL MENDEZ
PIKAERAS TEAM 05H 46′ 53” + 02H 29′ 04”
78 99
(ESP) JAVI VEGA PUERTA
PONT GRUP YAMAHA 05H 49′ 40” + 02H 31′ 51”
79 123
(ITA) ANGELO PEDEMONTE
PEDEMONTE ANGELO 05H 53′ 21” + 02H 35′ 32”
80 69
(BEL) WALTER ROELANTS
HT RALLY RAID HUSQVARNA RACING 05H 54′ 19” + 02H 36′ 30” 00H 06′ 00”
81 71
(BHR) SALMAN MOHAMED HUMOOD FARHAN
HT RALLY RAID HUSQVARNA RACING 06H 02′ 00” + 02H 44′ 11”
82 51
(ESP) RACHID AL-LAL LAHADIL
MELILLA SPORT CAPITAL 06H 03′ 55” + 02H 46′ 06” 00H 05′ 30”
83 112
(ESP) JUAN CAMPDERA
JUAN CAMPDERA 06H 04′ 18” + 02H 46′ 29”
84 82
(IND) ASHISH RAORANE
ASHISH RAORANE 06H 08′ 37” + 02H 50′ 48” 00H 01′ 00”
85 105
(ESP) FERNANDO DOMINGUEZ
CLUB AVENTURA TOUAREG 06H 08′ 55” + 02H 51′ 06”
86 110
(POL) JACEK BARTOSZEK
DUUST RALLY TEAM 06H 21′ 18” + 03H 03′ 29” 00H 03′ 00”
87 96
(ESP) DANIEL ALBERO PUIG
TEAM UN DIABETICO EN EL DAKAR 06H 21′ 29” + 03H 03′ 40”
88 94
(FRA) OLIVIER SUSSET
XTREM RACING 06H 27′ 58” + 03H 10′ 09”
89 89
(SRB) GABOR SAGHMEISTER
SAGHMEISTER TEAM 06H 28′ 22” + 03H 10′ 33”
90 117
(BWA) JAMES ALEXANDER
THE KALAHARI MADALA 06H 29′ 26” + 03H 11′ 37”
91 61
(FRA) NORBERT DUBOIS
AVENTURE MOTO 61 06H 41′ 34” + 03H 23′ 45” 00H 06′ 00”
92 100
(FRA) AUDREY ROSSAT
TEAM RS CONCEPT 06H 49′ 44” + 03H 31′ 55” 00H 21′ 00”
93 111
(FRA) PIERRE CHERPIN
GDR CHERPIN 07H 19′ 09” + 04H 01′ 20” 00H 01′ 00”
94 92
(FRA) ERIC MARTINEZ
ERIC MARTINEZ 09H 34′ 57” + 06H 17′ 08”
95 102
(FRA) SARA JUGLA
TEAM BAINES RALLY 24H 10′ 28” + 20H 52′ 39” 12H 00′ 00”
96 118
(ESP) ALEXANDRE BISPO
EXPRESSO RACING 24H 13′ 11” + 20H 55′ 22” 12H 00′ 00”
POS. EXP. DRIVE-TEAM MARK-MODEL TIME VARIATION PENALITY
1 88
(ESP) JOAN BARREDA BORT
MONSTER ENERGY HONDA TEAM 2021 04H 17′ 56”
2 1
(USA) RICKY BRABEC
MONSTER ENERGY HONDA TEAM 2021 04H 21′ 51” + 00H 03′ 55”
3 2
(CHL) PABLO QUINTANILLA
ROCKSTAR ENERGY HUSQVARNA FACTORY RACING 04H 23′ 58” + 00H 06′ 02”
4 18
(BWA) ROSS BRANCH
MONSTER ENERGY YAMAHA RALLY TEAM 04H 29′ 50” + 00H 11′ 54”
5 4
(CHL) JOSE IGNACIO CORNEJO FLORIMO
MONSTER ENERGY HONDA TEAM 2021 04H 30′ 02” + 00H 12′ 06”
6 42
(FRA) ADRIEN VAN BEVEREN
MONSTER ENERGY YAMAHA RALLY TEAM 04H 30′ 38” + 00H 12′ 42”
7 11
(SVK) STEFAN SVITKO
SLOVNAFT RALLY TEAM 04H 32′ 11” + 00H 14′ 15”
8 77
(ARG) LUCIANO BENAVIDES
ROCKSTAR ENERGY HUSQVARNA FACTORY RACING 04H 33′ 17” + 00H 15′ 21”
9 21
(AUS) DANIEL SANDERS
KTM FACTORY TEAM 04H 34′ 27” + 00H 16′ 31”
10 12
(FRA) XAVIER DE SOULTRAIT
HT RALLY RAID HUSQVARNA RACING 04H 35′ 20” + 00H 17′ 24”
11 9
(USA) SKYLER HOWES
BAS DAKAR KTM RACING TEAM 04H 35′ 57” + 00H 18′ 01”
12 27
(PRT) JOAQUIM RODRIGUES
HERO MOTOSPORTS TEAM RALLY 04H 36′ 04” + 00H 18′ 08”
13 15
(ESP) LORENZO SANTOLINO
SHERCO FACTORY 04H 38′ 07” + 00H 20′ 11”
14 24
(DEU) SEBASTIAN BÜHLER
HERO MOTOSPORTS TEAM RALLY 04H 38′ 43” + 00H 20′ 47” 00H 02′ 00”
15 87
(ESP) ORIOL MENA
FN SPEED – RIEJU TEAM 04H 39′ 10” + 00H 21′ 14”
16 5
(GBR) SAM SUNDERLAND
RED BULL KTM FACTORY TEAM 04H 40′ 56” + 00H 23′ 00”
17 74
(ESP) JAUME BETRIU
FN SPEED – KTM TEAM 04H 41′ 29” + 00H 23′ 33”
18 31
(CZE) MARTIN MICHEK
ORION – MOTO RACING GROUP 04H 41′ 32” + 00H 23′ 36” 00H 01′ 00”
19 68
(GBR) JAMIE MCCANNEY
MONSTER ENERGY YAMAHA RALLY TEAM 04H 43′ 43” + 00H 25′ 47”
20 36
(CZE) JAN BRABEC
STROJRENT RACING 04H 44′ 30” + 00H 26′ 34”
21 19
(PRT) RUI GONCALVES
SHERCO FACTORY 04H 45′ 20” + 00H 27′ 24”
22 22
(POL) MACIEJ GIEMZA
ORLEN TEAM 04H 46′ 10” + 00H 28′ 14”
23 44
(ESP) LAIA SANZ
GAS GAS FACTORY TEAM 04H 46′ 28” + 00H 28′ 32”
24 47
(ARG) KEVIN BENAVIDES
MONSTER ENERGY HONDA TEAM 2021 04H 46′ 54” + 00H 28′ 58”
25 26
(CZE) MILAN ENGEL
ORION – MOTO RACING GROUP 04H 47′ 14” + 00H 29′ 18”
26 17
(ESP) JOAN PEDRERO GARCIA
FN SPEED – RIEJU TEAM 04H 47′ 56” + 00H 30′ 00”
27 20
(POL) ADAM TOMICZEK
ORLEN TEAM 04H 49′ 07” + 00H 31′ 11”
28 3
(AUS) TOBY PRICE
RED BULL KTM FACTORY TEAM 04H 49′ 56” + 00H 32′ 00”
29 32
(ESP) TOSHA SCHAREINA
FN SPEED – KTM TEAM 04H 51′ 27” + 00H 33′ 31”
30 25
(NLD) PAUL SPIERINGS
HT RALLY RAID HUSQVARNA RACING 04H 52′ 26” + 00H 34′ 30”
31 6
(ARG) FRANCO CAIMI
MONSTER ENERGY YAMAHA RALLY TEAM 04H 54′ 27” + 00H 36′ 31”
32 33
(IND) HARITH NOAH KOITHA VEETTIL
SHERCO FACTORY 04H 56′ 05” + 00H 38′ 09”
33 30
(LTU) ARUNAS GELAZNINKAS
ZIGMAS DAKAR TEAM 04H 56′ 08” + 00H 38′ 12”
34 142
(ITA) MAURIZIO GERINI
SOLARYS RACING 04H 56′ 38” + 00H 38′ 42”
35 29
(ROU) EMANUEL GYENES
AUTONET MOTORCYCLE TEAM 04H 57′ 19” + 00H 39′ 23”
36 50
(IND) SANTOSH CHUNCHUNGUPPE SHIVASHANKAR
HERO MOTOSPORTS TEAM RALLY 05H 02′ 17” + 00H 44′ 21”
37 76
(CZE) ROMAN KREJCI
BO!BETON TEAM 05H 02′ 22” + 00H 44′ 26”
38 41
(CHN) ZAKER YAKP
WU PU DA HAI DAO DAKAR RALLY TEAM 05H 08′ 38” + 00H 50′ 42”
39 73
(KWT) MOHAMMED JAFFAR
DUUST RALLY TEAM 05H 12′ 35” + 00H 54′ 39” 00H 05′ 00”
40 54
(FRA) CAMILLE CHAPELIERE
TEAM BAINES RALLY 05H 24′ 48” + 01H 06′ 52”
41 95
(FRA) XAVIER FLICK
XTREM RACING 05H 27′ 24” + 01H 09′ 28”
42 39
(FRA) BENJAMIN MELOT
BENJAMIN MELOT 05H 28′ 34” + 01H 10′ 38” 00H 01′ 00”
43 63
(POL) KONRAD DABROWSKI
DUUST RALLY TEAM 05H 31′ 08” + 01H 13′ 12”
44 101
(GBR) DAVID KNIGHT
HT RALLY RAID HUSQVARNA RACING 05H 32′ 13” + 01H 14′ 17” 00H 03′ 00”
45 80
(AUS) MICHAEL BURGESS
BAS DAKAR KTM RACING TEAM 05H 34′ 42” + 01H 16′ 46”
46 37
(CZE) DAVID PABISKA
JANTAR TEAM 05H 36′ 00” + 01H 18′ 04”
47 48
(FRA) MATHIEU DOVEZE
NOMADE RACING ASSISTANCE 05H 42′ 26” + 01H 24′ 30”
48 70
(SAU) MISHAL ALGHUNEIM
MISHAL ALGHUNEIM 05H 45′ 16” + 01H 27′ 20” 00H 02′ 00”
49 79
(FRA) AMAURY BARATIN
HORIZON MOTO 95 05H 49′ 54” + 01H 31′ 58” 00H 05′ 00”
50 46
(SVN) SIMON MARCIC
MARCIC 05H 51′ 16” + 01H 33′ 20” 00H 02′ 00”
51 67
(CZE) RUDOLF LHOTSKY
JANTAR TEAM 05H 51′ 53” + 01H 33′ 57” 00H 01′ 00”
52 55
(CHN) ZHAO HONGYI
WU PU DA HAI DAO DAKAR RALLY TEAM 05H 52′ 15” + 01H 34′ 19”
53 108
(ESP) MARC CALMET
FN SPEED – RIEJU TEAM 05H 56′ 43” + 01H 38′ 47”
54 81
(SVK) ERIK VLCAK
SLOVNAFT RALLY TEAM 05H 57′ 09” + 01H 39′ 13”
55 86
(FRA) CHARLIE HERBST
DRAG’ON RALLY TEAM 05H 58′ 45” + 01H 40′ 49” 00H 02′ 00”
56 99
(ESP) JAVI VEGA PUERTA
PONT GRUP YAMAHA 06H 04′ 53” + 01H 46′ 57”
57 60
(FRA) STÉPHANE DARQUES
M.O.R.AL 06H 05′ 07” + 01H 47′ 11” 00H 02′ 30”
58 97
(SVK) MARTIN BENKO
NORWIT RACING 06H 07′ 28” + 01H 49′ 32”
59 98
(ESP) SARA GARCIA
PONT GRUP YAMAHA 06H 08′ 06” + 01H 50′ 10”
60 53
(CZE) LIBOR PODMOL
PODMOL DAKAR TEAM 06H 08′ 36” + 01H 50′ 40”
61 65
(ITA) FRANCO PICCO
TEAM FRANCO PICCO 06H 09′ 15” + 01H 51′ 19” 00H 01′ 00”
62 84
(GBR) NEIL HAWKER
NEIL HAWKER 06H 14′ 48” + 01H 56′ 52”
63 35
(MEX) JUAN PABLO GUILLEN RIVERA
NOMADAS ADVENTURE 06H 19′ 09” + 02H 01′ 13”
64 78
(ITA) CESARE ZACCHETTI
CESARE ZACCHETTI 06H 22′ 34” + 02H 04′ 38” 00H 05′ 00”
65 121
(FRA) GUILLAUME BARTHELEMY
TEAM RS CONCEPT 06H 26′ 42” + 02H 08′ 46”
66 85
(PRT) ALEXANDRE AZINHAIS
CLUB AVENTURA TOUAREG 06H 37′ 12” + 02H 19′ 16” 00H 20′ 00”
67 62
(AUS) ANDREW JOSEPH HOULIHAN
NOMADAS ADVENTURE 06H 37′ 33” + 02H 19′ 37” 00H 20′ 00”
68 93
(ITA) LORENZO PIOLINI
CARAVANSERRAGLIO RALLY RACING TEAM 06H 42′ 32” + 02H 24′ 36” 00H 01′ 00”
69 52
(AUT) MATTHIAS WALKNER
RED BULL KTM FACTORY TEAM 06H 44′ 39” + 02H 26′ 43”
70 61
(FRA) NORBERT DUBOIS
AVENTURE MOTO 61 06H 55′ 42” + 02H 37′ 46” 00H 07′ 00”
71 110
(POL) JACEK BARTOSZEK
DUUST RALLY TEAM 06H 56′ 37” + 02H 38′ 41” 00H 01′ 00”
72 51
(ESP) RACHID AL-LAL LAHADIL
MELILLA SPORT CAPITAL 06H 59′ 40” + 02H 41′ 44”
73 114
(ESP) ELADIO CARBONELL MENDEZ
PIKAERAS TEAM 07H 00′ 54” + 02H 42′ 58”
74 58
(ESP) EDUARDO IGLESIAS SANCHEZ
FN SPEED – TEAM MONFORTE RALLY 07H 01′ 18” + 02H 43′ 22”
75 123
(ITA) ANGELO PEDEMONTE
PEDEMONTE ANGELO 07H 03′ 52” + 02H 45′ 56” 00H 03′ 00”
76 90
(ITA) FRANCESCO CATANESE
TUTTOGRU 07H 05′ 34” + 02H 47′ 38”
77 59
(ITA) TIZIANO INTERNO
RALLY POV 07H 06′ 10” + 02H 48′ 14”
78 107
(ITA) GIOVANNI STIGLIANO
TEAM JBRALLY 07H 10′ 04” + 02H 52′ 08” 00H 05′ 00”
79 69
(BEL) WALTER ROELANTS
HT RALLY RAID HUSQVARNA RACING 07H 17′ 00” + 02H 59′ 04”
80 94
(FRA) OLIVIER SUSSET
XTREM RACING 07H 17′ 24” + 02H 59′ 28” 00H 06′ 00”
81 89
(SRB) GABOR SAGHMEISTER
SAGHMEISTER TEAM 07H 17′ 59” + 03H 00′ 03”
82 105
(ESP) FERNANDO DOMINGUEZ
CLUB AVENTURA TOUAREG 07H 19′ 48” + 03H 01′ 52” 00H 05′ 00”
83 125
(FRA) FRÉDÉRIC BARLERIN
RALLYE FRED 07H 27′ 58” + 03H 10′ 02”
84 100
(FRA) AUDREY ROSSAT
TEAM RS CONCEPT 07H 33′ 03” + 03H 15′ 07”
85 115
(NLD) OLAF HARMSEN
BAS DAKAR KTM RACING TEAM 07H 37′ 58” + 03H 20′ 02”
86 82
(IND) ASHISH RAORANE
ASHISH RAORANE 07H 38′ 11” + 03H 20′ 15” 00H 01′ 00”
87 71
(BHR) SALMAN MOHAMED HUMOOD FARHAN
HT RALLY RAID HUSQVARNA RACING 07H 42′ 32” + 03H 24′ 36”
88 96
(ESP) DANIEL ALBERO PUIG
TEAM UN DIABETICO EN EL DAKAR 07H 56′ 17” + 03H 38′ 21”
89 117
(BWA) JAMES ALEXANDER
THE KALAHARI MADALA 08H 00′ 08” + 03H 42′ 12” 00H 05′ 00”
90 112
(ESP) JUAN CAMPDERA
JUAN CAMPDERA 08H 39′ 35” + 04H 21′ 39”
91 111
(FRA) PIERRE CHERPIN
GDR CHERPIN 08H 50′ 35” + 04H 32′ 39”
92 118
(ESP) ALEXANDRE BISPO
EXPRESSO RACING 11H 49′ 36” + 07H 31′ 40”
93 102
(FRA) SARA JUGLA
TEAM BAINES RALLY 11H 49′ 36” + 07H 31′ 40”
94 133
(ITA) DAVIDE COMINARDI
COMINARDI 78H 00′ 00” + 73H 42′ 04” 62H 00′ 00”
95 92
(FRA) ERIC MARTINEZ
ERIC MARTINEZ 78H 00′ 00” + 73H 42′ 04” 62H 00′ 00”
96 72
(FRA) PASCAL RAUBER
TEAM 2RM 78H 00′ 00” + 73H 42′ 04” 62H 00′ 00”
97 66
(FRA) PASCAL BOUCHET
TEAM BAINES RALLY 78H 00′ 00” + 73H 42′ 04” 62H 00′ 00”
POS. EXP. DRIVE-TEAM MARK-MODEL TIME VARIATION PENALITY
1 3
(AUS) TOBY PRICE
RED BULL KTM FACTORY TEAM 03H 33′ 23”
2 47
(ARG) KEVIN BENAVIDES
MONSTER ENERGY HONDA TEAM 2021 03H 34′ 39” + 00H 01′ 16”
3 52
(AUT) MATTHIAS WALKNER
RED BULL KTM FACTORY TEAM 03H 35′ 59” + 00H 02′ 36”
4 9
(USA) SKYLER HOWES
BAS DAKAR KTM RACING TEAM 03H 39′ 39” + 00H 06′ 16”
5 5
(GBR) SAM SUNDERLAND
RED BULL KTM FACTORY TEAM 03H 41′ 47” + 00H 08′ 24”
6 12
(FRA) XAVIER DE SOULTRAIT
HT RALLY RAID HUSQVARNA RACING 03H 42′ 13” + 00H 08′ 50”
7 6
(ARG) FRANCO CAIMI
MONSTER ENERGY YAMAHA RALLY TEAM 03H 43′ 27” + 00H 10′ 04”
8 21
(AUS) DANIEL SANDERS
KTM FACTORY TEAM 03H 44′ 45” + 00H 11′ 22”
9 19
(PRT) RUI GONCALVES
SHERCO FACTORY 03H 45′ 42” + 00H 12′ 19”
10 4
(CHL) JOSE IGNACIO CORNEJO FLORIMO
MONSTER ENERGY HONDA TEAM 2021 03H 46′ 32” + 00H 13′ 09”
11 22
(POL) MACIEJ GIEMZA
ORLEN TEAM 03H 47′ 34” + 00H 14′ 11”
12 77
(ARG) LUCIANO BENAVIDES
ROCKSTAR ENERGY HUSQVARNA FACTORY RACING 03H 47′ 59” + 00H 14′ 36”
13 15
(ESP) LORENZO SANTOLINO
SHERCO FACTORY 03H 48′ 19” + 00H 14′ 56”
14 68
(GBR) JAMIE MCCANNEY
MONSTER ENERGY YAMAHA RALLY TEAM 03H 48′ 50” + 00H 15′ 27”
15 87
(ESP) ORIOL MENA
FN SPEED – RIEJU TEAM 03H 49′ 20” + 00H 15′ 57”
16 42
(FRA) ADRIEN VAN BEVEREN
MONSTER ENERGY YAMAHA RALLY TEAM 03H 49′ 45” + 00H 16′ 22”
17 18
(BWA) ROSS BRANCH
MONSTER ENERGY YAMAHA RALLY TEAM 03H 49′ 47” + 00H 16′ 24”
18 27
(PRT) JOAQUIM RODRIGUES
HERO MOTOSPORTS TEAM RALLY 03H 49′ 51” + 00H 16′ 28”
19 31
(CZE) MARTIN MICHEK
ORION – MOTO RACING GROUP 03H 50′ 26” + 00H 17′ 03”
20 36
(CZE) JAN BRABEC
STROJRENT RACING 03H 50′ 30” + 00H 17′ 07”
21 24
(DEU) SEBASTIAN BÜHLER
HERO MOTOSPORTS TEAM RALLY 03H 51′ 26” + 00H 18′ 03”
22 11
(SVK) STEFAN SVITKO
SLOVNAFT RALLY TEAM 03H 51′ 37” + 00H 18′ 14”
23 2
(CHL) PABLO QUINTANILLA
ROCKSTAR ENERGY HUSQVARNA FACTORY RACING 03H 52′ 38” + 00H 19′ 15”
24 74
(ESP) JAUME BETRIU
FN SPEED – KTM TEAM 03H 53′ 01” + 00H 19′ 38”
25 1
(USA) RICKY BRABEC
MONSTER ENERGY HONDA TEAM 2021 03H 55′ 02” + 00H 21′ 39”
26 44
(ESP) LAIA SANZ
GAS GAS FACTORY TEAM 03H 56′ 00” + 00H 22′ 37”
27 33
(IND) HARITH NOAH KOITHA VEETTIL
SHERCO FACTORY 03H 56′ 41” + 00H 23′ 18”
28 17
(ESP) JOAN PEDRERO GARCIA
FN SPEED – RIEJU TEAM 03H 56′ 46” + 00H 23′ 23”
29 54
(FRA) CAMILLE CHAPELIERE
TEAM BAINES RALLY 03H 57′ 48” + 00H 24′ 25”
30 88
(ESP) JOAN BARREDA BORT
MONSTER ENERGY HONDA TEAM 2021 03H 58′ 12” + 00H 24′ 49”
31 32
(ESP) TOSHA SCHAREINA
FN SPEED – KTM TEAM 03H 58′ 25” + 00H 25′ 02”
32 142
(ITA) MAURIZIO GERINI
SOLARYS RACING 03H 59′ 24” + 00H 26′ 01”
33 20
(POL) ADAM TOMICZEK
ORLEN TEAM 04H 00′ 13” + 00H 26′ 50”
34 25
(NLD) PAUL SPIERINGS
HT RALLY RAID HUSQVARNA RACING 04H 00′ 15” + 00H 26′ 52”
35 26
(CZE) MILAN ENGEL
ORION – MOTO RACING GROUP 04H 01′ 15” + 00H 27′ 52”
36 50
(IND) SANTOSH CHUNCHUNGUPPE SHIVASHANKAR
HERO MOTOSPORTS TEAM RALLY 04H 04′ 15” + 00H 30′ 52”
37 80
(AUS) MICHAEL BURGESS
BAS DAKAR KTM RACING TEAM 04H 12′ 08” + 00H 38′ 45”
38 76
(CZE) ROMAN KREJCI
BO!BETON TEAM 04H 12′ 46” + 00H 39′ 23”
39 30
(LTU) ARUNAS GELAZNINKAS
ZIGMAS DAKAR TEAM 04H 13′ 47” + 00H 40′ 24”
40 39
(FRA) BENJAMIN MELOT
BENJAMIN MELOT 04H 17′ 17” + 00H 43′ 54”
41 63
(POL) KONRAD DABROWSKI
DUUST RALLY TEAM 04H 17′ 26” + 00H 44′ 03”
42 41
(CHN) ZAKER YAKP
WU PU DA HAI DAO DAKAR RALLY TEAM 04H 20′ 53” + 00H 47′ 30”
43 53
(CZE) LIBOR PODMOL
PODMOL DAKAR TEAM 04H 21′ 44” + 00H 48′ 21”
44 108
(ESP) MARC CALMET
FN SPEED – RIEJU TEAM 04H 24′ 13” + 00H 50′ 50”
45 101
(GBR) DAVID KNIGHT
HT RALLY RAID HUSQVARNA RACING 04H 32′ 06” + 00H 58′ 43” 00H 20′ 00”
46 37
(CZE) DAVID PABISKA
JANTAR TEAM 04H 32′ 36” + 00H 59′ 13”
47 97
(SVK) MARTIN BENKO
NORWIT RACING 04H 33′ 26” + 01H 00′ 03”
48 48
(FRA) MATHIEU DOVEZE
NOMADE RACING ASSISTANCE 04H 33′ 35” + 01H 00′ 12”
49 73
(KWT) MOHAMMED JAFFAR
DUUST RALLY TEAM 04H 34′ 01” + 01H 00′ 38” 00H 20′ 00”
50 29
(ROU) EMANUEL GYENES
AUTONET MOTORCYCLE TEAM 04H 36′ 30” + 01H 03′ 07”
51 95
(FRA) XAVIER FLICK
XTREM RACING 04H 39′ 33” + 01H 06′ 10”
52 81
(SVK) ERIK VLCAK
SLOVNAFT RALLY TEAM 04H 39′ 42” + 01H 06′ 19”
53 78
(ITA) CESARE ZACCHETTI
CESARE ZACCHETTI 04H 41′ 12” + 01H 07′ 49”
54 86
(FRA) CHARLIE HERBST
DRAG’ON RALLY TEAM 04H 44′ 14” + 01H 10′ 51”
55 46
(SVN) SIMON MARCIC
MARCIC 04H 51′ 56” + 01H 18′ 33”
56 79
(FRA) AMAURY BARATIN
HORIZON MOTO 95 04H 52′ 08” + 01H 18′ 45”
57 84
(GBR) NEIL HAWKER
NEIL HAWKER 04H 52′ 21” + 01H 18′ 58”
58 70
(SAU) MISHAL ALGHUNEIM
MISHAL ALGHUNEIM 04H 52′ 32” + 01H 19′ 09”
59 65
(ITA) FRANCO PICCO
TEAM FRANCO PICCO 04H 53′ 31” + 01H 20′ 08”
60 69
(BEL) WALTER ROELANTS
HT RALLY RAID HUSQVARNA RACING 04H 56′ 13” + 01H 22′ 50”
61 93
(ITA) LORENZO PIOLINI
CARAVANSERRAGLIO RALLY RACING TEAM 04H 58′ 27” + 01H 25′ 04”
62 67
(CZE) RUDOLF LHOTSKY
JANTAR TEAM 04H 59′ 53” + 01H 26′ 30” 00H 06′ 00”
63 98
(ESP) SARA GARCIA
PONT GRUP YAMAHA 05H 00′ 53” + 01H 27′ 30”
64 99
(ESP) JAVI VEGA PUERTA
PONT GRUP YAMAHA 05H 01′ 26” + 01H 28′ 03”
65 55
(CHN) ZHAO HONGYI
WU PU DA HAI DAO DAKAR RALLY TEAM 05H 03′ 50” + 01H 30′ 27”
66 94
(FRA) OLIVIER SUSSET
XTREM RACING 05H 12′ 06” + 01H 38′ 43”
67 85
(PRT) ALEXANDRE AZINHAIS
CLUB AVENTURA TOUAREG 05H 15′ 17” + 01H 41′ 54”
68 60
(FRA) STÉPHANE DARQUES
M.O.R.AL 05H 19′ 33” + 01H 46′ 10”
69 121
(FRA) GUILLAUME BARTHELEMY
TEAM RS CONCEPT 05H 21′ 47” + 01H 48′ 24”
70 110
(POL) JACEK BARTOSZEK
DUUST RALLY TEAM 05H 30′ 00” + 01H 56′ 37” 00H 07′ 00”
71 51
(ESP) RACHID AL-LAL LAHADIL
MELILLA SPORT CAPITAL 05H 33′ 59” + 02H 00′ 36”
72 62
(AUS) ANDREW JOSEPH HOULIHAN
NOMADAS ADVENTURE 05H 35′ 53” + 02H 02′ 30” 00H 20′ 00”
73 35
(MEX) JUAN PABLO GUILLEN RIVERA
NOMADAS ADVENTURE 05H 37′ 36” + 02H 04′ 13” 00H 20′ 00”
74 58
(ESP) EDUARDO IGLESIAS SANCHEZ
FN SPEED – TEAM MONFORTE RALLY 05H 41′ 07” + 02H 07′ 44”
75 125
(FRA) FRÉDÉRIC BARLERIN
RALLYE FRED 05H 41′ 20” + 02H 07′ 57”
76 105
(ESP) FERNANDO DOMINGUEZ
CLUB AVENTURA TOUAREG 05H 46′ 00” + 02H 12′ 37”
77 89
(SRB) GABOR SAGHMEISTER
SAGHMEISTER TEAM 05H 46′ 32” + 02H 13′ 09”
78 100
(FRA) AUDREY ROSSAT
TEAM RS CONCEPT 05H 47′ 17” + 02H 13′ 54”
79 61
(FRA) NORBERT DUBOIS
AVENTURE MOTO 61 05H 49′ 21” + 02H 15′ 58”
80 71
(BHR) SALMAN MOHAMED HUMOOD FARHAN
HT RALLY RAID HUSQVARNA RACING 06H 00′ 32” + 02H 27′ 09”
81 82
(IND) ASHISH RAORANE
ASHISH RAORANE 06H 01′ 05” + 02H 27′ 42”
82 112
(ESP) JUAN CAMPDERA
JUAN CAMPDERA 06H 08′ 21” + 02H 34′ 58”
83 114
(ESP) ELADIO CARBONELL MENDEZ
PIKAERAS TEAM 06H 11′ 02” + 02H 37′ 39” 00H 26′ 00”
84 115
(NLD) OLAF HARMSEN
BAS DAKAR KTM RACING TEAM 06H 18′ 58” + 02H 45′ 35” 00H 20′ 00”
85 107
(ITA) GIOVANNI STIGLIANO
TEAM JBRALLY 06H 22′ 06” + 02H 48′ 43”
86 90
(ITA) FRANCESCO CATANESE
TUTTOGRU 06H 22′ 06” + 02H 48′ 43”
87 96
(ESP) DANIEL ALBERO PUIG
TEAM UN DIABETICO EN EL DAKAR 06H 30′ 00” + 02H 56′ 37” 00H 20′ 00”
88 111
(FRA) PIERRE CHERPIN
GDR CHERPIN 07H 07′ 21” + 03H 33′ 58”
89 117
(BWA) JAMES ALEXANDER
THE KALAHARI MADALA 07H 14′ 43” + 03H 41′ 20” 00H 20′ 00”
90 66
(FRA) PASCAL BOUCHET
TEAM BAINES RALLY 09H 31′ 07” + 05H 57′ 44” 00H 15′ 00”
91 102
(FRA) SARA JUGLA
TEAM BAINES RALLY 11H 03′ 58” + 07H 30′ 35”
92 118
(ESP) ALEXANDRE BISPO
EXPRESSO RACING 11H 04′ 28” + 07H 31′ 05”
93 59
(ITA) TIZIANO INTERNO
RALLY POV 78H 00′ 00” + 74H 26′ 37” 62H 00′ 00”
94 133
(ITA) DAVIDE COMINARDI
COMINARDI 78H 00′ 00” + 74H 26′ 37” 62H 00′ 00”
95 92
(FRA) ERIC MARTINEZ
ERIC MARTINEZ 78H 00′ 00” + 74H 26′ 37” 62H 00′ 00”

POS. EXP. DRIVE-TEAM MARK-MODEL TIME VARIATION PENALITY
1 47
(ARG) KEVIN BENAVIDES
MONSTER ENERGY HONDA TEAM 2021 05H 09′ 50”
2 4
(CHL) JOSE IGNACIO CORNEJO FLORIMO
MONSTER ENERGY HONDA TEAM 2021 05H 10′ 50” + 00H 01′ 00”
3 3
(AUS) TOBY PRICE
RED BULL KTM FACTORY TEAM 05H 11′ 10” + 00H 01′ 20”
4 15
(ESP) LORENZO SANTOLINO
SHERCO FACTORY 05H 12′ 19” + 00H 02′ 29”
5 5
(GBR) SAM SUNDERLAND
RED BULL KTM FACTORY TEAM 05H 14′ 07” + 00H 04′ 17”
6 12
(FRA) XAVIER DE SOULTRAIT
HT RALLY RAID HUSQVARNA RACING 05H 17′ 45” + 00H 07′ 55”
7 9
(USA) SKYLER HOWES
BAS DAKAR KTM RACING TEAM 05H 20′ 33” + 00H 10′ 43”
8 52
(AUT) MATTHIAS WALKNER
RED BULL KTM FACTORY TEAM 05H 20′ 53” + 00H 11′ 03”
9 18
(BWA) ROSS BRANCH
MONSTER ENERGY YAMAHA RALLY TEAM 05H 20′ 55” + 00H 11′ 05”
10 2
(CHL) PABLO QUINTANILLA
ROCKSTAR ENERGY HUSQVARNA FACTORY RACING 05H 22′ 05” + 00H 12′ 15”
11 11
(SVK) STEFAN SVITKO
SLOVNAFT RALLY TEAM 05H 23′ 29” + 00H 13′ 39”
12 1
(USA) RICKY BRABEC
MONSTER ENERGY HONDA TEAM 2021 05H 24′ 02” + 00H 14′ 12”
13 77
(ARG) LUCIANO BENAVIDES
ROCKSTAR ENERGY HUSQVARNA FACTORY RACING 05H 24′ 13” + 00H 14′ 23”
14 22
(POL) MACIEJ GIEMZA
ORLEN TEAM 05H 25′ 40” + 00H 15′ 50”
15 21
(AUS) DANIEL SANDERS
KTM FACTORY TEAM 05H 25′ 51” + 00H 16′ 01”
16 74
(ESP) JAUME BETRIU
FN SPEED – KTM TEAM 05H 28′ 17” + 00H 18′ 27”
17 88
(ESP) JOAN BARREDA BORT
MONSTER ENERGY HONDA TEAM 2021 05H 29′ 01” + 00H 19′ 11”
18 6
(ARG) FRANCO CAIMI
MONSTER ENERGY YAMAHA RALLY TEAM 05H 34′ 24” + 00H 24′ 34”
19 31
(CZE) MARTIN MICHEK
ORION – MOTO RACING GROUP 05H 37′ 03” + 00H 27′ 13”
20 24
(DEU) SEBASTIAN BÜHLER
HERO MOTOSPORTS TEAM RALLY 05H 40′ 14” + 00H 30′ 24”
21 32
(ESP) TOSHA SCHAREINA
FN SPEED – KTM TEAM 05H 41′ 32” + 00H 31′ 42”
22 27
(PRT) JOAQUIM RODRIGUES
HERO MOTOSPORTS TEAM RALLY 05H 41′ 41” + 00H 31′ 51”
23 42
(FRA) ADRIEN VAN BEVEREN
MONSTER ENERGY YAMAHA RALLY TEAM 05H 44′ 21” + 00H 34′ 31”
24 54
(FRA) CAMILLE CHAPELIERE
TEAM BAINES RALLY 05H 46′ 37” + 00H 36′ 47”
25 26
(CZE) MILAN ENGEL
ORION – MOTO RACING GROUP 05H 47′ 52” + 00H 38′ 02”
26 44
(ESP) LAIA SANZ
GAS GAS FACTORY TEAM 05H 49′ 29” + 00H 39′ 39”
27 17
(ESP) JOAN PEDRERO GARCIA
FN SPEED – RIEJU TEAM 05H 51′ 11” + 00H 41′ 21”
28 142
(ITA) MAURIZIO GERINI
SOLARYS RACING 05H 53′ 04” + 00H 43′ 14”
29 87
(ESP) ORIOL MENA
FN SPEED – RIEJU TEAM 05H 55′ 34” + 00H 45′ 44”
30 76
(CZE) ROMAN KREJCI
BO!BETON TEAM 05H 59′ 05” + 00H 49′ 15”
31 20
(POL) ADAM TOMICZEK
ORLEN TEAM 05H 59′ 27” + 00H 49′ 37”
32 30
(LTU) ARUNAS GELAZNINKAS
ZIGMAS DAKAR TEAM 06H 01′ 51” + 00H 52′ 01”
33 29
(ROU) EMANUEL GYENES
AUTONET MOTORCYCLE TEAM 06H 05′ 37” + 00H 55′ 47”
34 19
(PRT) RUI GONCALVES
SHERCO FACTORY 06H 08′ 14” + 00H 58′ 24”
35 37
(CZE) DAVID PABISKA
JANTAR TEAM 06H 17′ 57” + 01H 08′ 07”
36 63
(POL) KONRAD DABROWSKI
DUUST RALLY TEAM 06H 28′ 14” + 01H 18′ 24”
37 39
(FRA) BENJAMIN MELOT
BENJAMIN MELOT 06H 33′ 38” + 01H 23′ 48”
38 101
(GBR) DAVID KNIGHT
HT RALLY RAID HUSQVARNA RACING 06H 41′ 20” + 01H 31′ 30”
39 80
(AUS) MICHAEL BURGESS
BAS DAKAR KTM RACING TEAM 06H 44′ 51” + 01H 35′ 01”
40 86
(FRA) CHARLIE HERBST
DRAG’ON RALLY TEAM 06H 56′ 11” + 01H 46′ 21”
41 33
(IND) HARITH NOAH KOITHA VEETTIL
SHERCO FACTORY 07H 01′ 44” + 01H 51′ 54”
42 48
(FRA) MATHIEU DOVEZE
NOMADE RACING ASSISTANCE 07H 03′ 39” + 01H 53′ 49” 00H 05′ 00”
43 25
(NLD) PAUL SPIERINGS
HT RALLY RAID HUSQVARNA RACING 07H 03′ 48” + 01H 53′ 58”
44 78
(ITA) CESARE ZACCHETTI
CESARE ZACCHETTI 07H 04′ 35” + 01H 54′ 45”
45 84
(GBR) NEIL HAWKER
NEIL HAWKER 07H 16′ 00” + 02H 06′ 10”
46 41
(CHN) ZAKER YAKP
WU PU DA HAI DAO DAKAR RALLY TEAM 07H 23′ 02” + 02H 13′ 12” 00H 40′ 00”
47 108
(ESP) MARC CALMET
FN SPEED – RIEJU TEAM 07H 23′ 58” + 02H 14′ 08”
48 97
(SVK) MARTIN BENKO
NORWIT RACING 07H 30′ 17” + 02H 20′ 27”
49 81
(SVK) ERIK VLCAK
SLOVNAFT RALLY TEAM 07H 31′ 15” + 02H 21′ 25”
50 95
(FRA) XAVIER FLICK
XTREM RACING 07H 32′ 14” + 02H 22′ 24”
51 53
(CZE) LIBOR PODMOL
PODMOL DAKAR TEAM 07H 33′ 15” + 02H 23′ 25”
52 46
(SVN) SIMON MARCIC
MARCIC 07H 47′ 49” + 02H 37′ 59”
53 98
(ESP) SARA GARCIA
PONT GRUP YAMAHA 07H 48′ 25” + 02H 38′ 35”
54 99
(ESP) JAVI VEGA PUERTA
PONT GRUP YAMAHA 07H 49′ 25” + 02H 39′ 35”
55 79
(FRA) AMAURY BARATIN
HORIZON MOTO 95 07H 58′ 11” + 02H 48′ 21”
56 121
(FRA) GUILLAUME BARTHELEMY
TEAM RS CONCEPT 08H 01′ 48” + 02H 51′ 58”
57 62
(AUS) ANDREW JOSEPH HOULIHAN
NOMADAS ADVENTURE 08H 05′ 16” + 02H 55′ 26” 00H 20′ 00”
58 65
(ITA) FRANCO PICCO
TEAM FRANCO PICCO 08H 11′ 05” + 03H 01′ 15”
59 67
(CZE) RUDOLF LHOTSKY
JANTAR TEAM 08H 13′ 24” + 03H 03′ 34” 00H 02′ 00”
60 55
(CHN) ZHAO HONGYI
WU PU DA HAI DAO DAKAR RALLY TEAM 08H 16′ 26” + 03H 06′ 36”
61 105
(ESP) FERNANDO DOMINGUEZ
CLUB AVENTURA TOUAREG 08H 17′ 33” + 03H 07′ 43”
62 107
(ITA) GIOVANNI STIGLIANO
TEAM JBRALLY 08H 21′ 24” + 03H 11′ 34”
63 114
(ESP) ELADIO CARBONELL MENDEZ
PIKAERAS TEAM 08H 23′ 14” + 03H 13′ 24”
64 94
(FRA) OLIVIER SUSSET
XTREM RACING 08H 24′ 39” + 03H 14′ 49”
65 51
(ESP) RACHID AL-LAL LAHADIL
MELILLA SPORT CAPITAL 08H 25′ 36” + 03H 15′ 46”
66 70
(SAU) MISHAL ALGHUNEIM
MISHAL ALGHUNEIM 08H 26′ 00” + 03H 16′ 10”
67 125
(FRA) FRÉDÉRIC BARLERIN
RALLYE FRED 08H 26′ 21” + 03H 16′ 31”
68 115
(NLD) OLAF HARMSEN
BAS DAKAR KTM RACING TEAM 08H 26′ 41” + 03H 16′ 51” 00H 02′ 00”
69 58
(ESP) EDUARDO IGLESIAS SANCHEZ
FN SPEED – TEAM MONFORTE RALLY 08H 27′ 06” + 03H 17′ 16”
70 69
(BEL) WALTER ROELANTS
HT RALLY RAID HUSQVARNA RACING 08H 29′ 17” + 03H 19′ 27”
71 60
(FRA) STÉPHANE DARQUES
M.O.R.AL 08H 30′ 08” + 03H 20′ 18”
72 35
(MEX) JUAN PABLO GUILLEN RIVERA
NOMADAS ADVENTURE 08H 34′ 32” + 03H 24′ 42”
73 89
(SRB) GABOR SAGHMEISTER
SAGHMEISTER TEAM 08H 46′ 39” + 03H 36′ 49”
74 100
(FRA) AUDREY ROSSAT
TEAM RS CONCEPT 08H 51′ 42” + 03H 41′ 52”
75 61
(FRA) NORBERT DUBOIS
AVENTURE MOTO 61 09H 04′ 34” + 03H 54′ 44” 00H 05′ 00”
76 71
(BHR) SALMAN MOHAMED HUMOOD FARHAN
HT RALLY RAID HUSQVARNA RACING 09H 06′ 55” + 03H 57′ 05” 00H 09′ 00”
77 112
(ESP) JUAN CAMPDERA
JUAN CAMPDERA 09H 17′ 33” + 04H 07′ 43”
78 96
(ESP) DANIEL ALBERO PUIG
TEAM UN DIABETICO EN EL DAKAR 11H 30′ 52” + 06H 21′ 02”
79 111
(FRA) PIERRE CHERPIN
GDR CHERPIN 11H 42′ 38” + 06H 32′ 48”
80 85
(PRT) ALEXANDRE AZINHAIS
CLUB AVENTURA TOUAREG 77H 00′ 00” + 71H 50′ 10” 62H 00′ 00”
81 123
(ITA) ANGELO PEDEMONTE
PEDEMONTE ANGELO 77H 00′ 00” + 71H 50′ 10” 62H 00′ 00”
POS. EXP. DRIVE-TEAM MARK-MODEL TIME VARIATION PENALITY
1 88
(ESP) JOAN BARREDA BORT
MONSTER ENERGY HONDA TEAM 2021 03H 45′ 27”
2 18
(BWA) ROSS BRANCH
MONSTER ENERGY YAMAHA RALLY TEAM 03H 45′ 40” + 00H 00′ 13”
3 21
(AUS) DANIEL SANDERS
KTM FACTORY TEAM 03H 46′ 20” + 00H 00′ 53”
4 1
(USA) RICKY BRABEC
MONSTER ENERGY HONDA TEAM 2021 03H 47′ 51” + 00H 02′ 24”
5 52
(AUT) MATTHIAS WALKNER
RED BULL KTM FACTORY TEAM 03H 48′ 41” + 00H 03′ 14”
6 42
(FRA) ADRIEN VAN BEVEREN
MONSTER ENERGY YAMAHA RALLY TEAM 03H 49′ 00” + 00H 03′ 33”
7 3
(AUS) TOBY PRICE
RED BULL KTM FACTORY TEAM 03H 49′ 21” + 00H 03′ 54”
8 27
(PRT) JOAQUIM RODRIGUES
HERO MOTOSPORTS TEAM RALLY 03H 50′ 02” + 00H 04′ 35”
9 5
(GBR) SAM SUNDERLAND
RED BULL KTM FACTORY TEAM 03H 51′ 21” + 00H 05′ 54”
10 2
(CHL) PABLO QUINTANILLA
ROCKSTAR ENERGY HUSQVARNA FACTORY RACING 03H 51′ 55” + 00H 06′ 28”
11 4
(CHL) JOSE IGNACIO CORNEJO FLORIMO
MONSTER ENERGY HONDA TEAM 2021 03H 52′ 19” + 00H 06′ 52”
12 6
(ARG) FRANCO CAIMI
MONSTER ENERGY YAMAHA RALLY TEAM 03H 53′ 20” + 00H 07′ 53”
13 12
(FRA) XAVIER DE SOULTRAIT
HT RALLY RAID HUSQVARNA RACING 03H 54′ 14” + 00H 08′ 47”
14 77
(ARG) LUCIANO BENAVIDES
ROCKSTAR ENERGY HUSQVARNA FACTORY RACING 03H 54′ 56” + 00H 09′ 29”
15 47
(ARG) KEVIN BENAVIDES
MONSTER ENERGY HONDA TEAM 2021 03H 55′ 20” + 00H 09′ 53”
16 31
(CZE) MARTIN MICHEK
ORION – MOTO RACING GROUP 03H 55′ 55” + 00H 10′ 28” 00H 01′ 00”
17 15
(ESP) LORENZO SANTOLINO
SHERCO FACTORY 03H 57′ 19” + 00H 11′ 52”
18 11
(SVK) STEFAN SVITKO
SLOVNAFT RALLY TEAM 03H 57′ 30” + 00H 12′ 03”
19 9
(USA) SKYLER HOWES
BAS DAKAR KTM RACING TEAM 03H 57′ 31” + 00H 12′ 04” 00H 05′ 00”
20 74
(ESP) JAUME BETRIU
FN SPEED – KTM TEAM 03H 59′ 38” + 00H 14′ 11”
21 24
(DEU) SEBASTIAN BÜHLER
HERO MOTOSPORTS TEAM RALLY 04H 06′ 01” + 00H 20′ 34”
22 32
(ESP) TOSHA SCHAREINA
FN SPEED – KTM TEAM 04H 07′ 15” + 00H 21′ 48”
23 17
(ESP) JOAN PEDRERO GARCIA
FN SPEED – RIEJU TEAM 04H 11′ 21” + 00H 25′ 54”
24 22
(POL) MACIEJ GIEMZA
ORLEN TEAM 04H 13′ 06” + 00H 27′ 39” 00H 02′ 00”
25 44
(ESP) LAIA SANZ
GAS GAS FACTORY TEAM 04H 16′ 23” + 00H 30′ 56”
26 25
(NLD) PAUL SPIERINGS
HT RALLY RAID HUSQVARNA RACING 04H 21′ 18” + 00H 35′ 51”
27 33
(IND) HARITH NOAH KOITHA VEETTIL
SHERCO FACTORY 04H 21′ 49” + 00H 36′ 22”
28 54
(FRA) CAMILLE CHAPELIERE
TEAM BAINES RALLY 04H 22′ 06” + 00H 36′ 39” 00H 01′ 00”
29 26
(CZE) MILAN ENGEL
ORION – MOTO RACING GROUP 04H 22′ 34” + 00H 37′ 07” 00H 01′ 00”
30 36
(CZE) JAN BRABEC
STROJRENT RACING 04H 22′ 41” + 00H 37′ 14” 00H 15′ 00”
31 101
(GBR) DAVID KNIGHT
HT RALLY RAID HUSQVARNA RACING 04H 23′ 19” + 00H 37′ 52”
32 39
(FRA) BENJAMIN MELOT
BENJAMIN MELOT 04H 27′ 36” + 00H 42′ 09”
33 30
(LTU) ARUNAS GELAZNINKAS
ZIGMAS DAKAR TEAM 04H 28′ 09” + 00H 42′ 42”
34 142
(ITA) MAURIZIO GERINI
SOLARYS RACING 04H 30′ 59” + 00H 45′ 32”
35 19
(PRT) RUI GONCALVES
SHERCO FACTORY 04H 32′ 07” + 00H 46′ 40”
36 41
(CHN) ZAKER YAKP
WU PU DA HAI DAO DAKAR RALLY TEAM 04H 38′ 32” + 00H 53′ 05” 00H 01′ 00”
37 48
(FRA) MATHIEU DOVEZE
NOMADE RACING ASSISTANCE 04H 42′ 23” + 00H 56′ 56”
38 53
(CZE) LIBOR PODMOL
PODMOL DAKAR TEAM 04H 42′ 43” + 00H 57′ 16” 00H 09′ 00”
39 29
(ROU) EMANUEL GYENES
AUTONET MOTORCYCLE TEAM 04H 47′ 09” + 01H 01′ 42” 00H 02′ 00”
40 37
(CZE) DAVID PABISKA
JANTAR TEAM 04H 52′ 37” + 01H 07′ 10”
41 63
(POL) KONRAD DABROWSKI
DUUST RALLY TEAM 04H 52′ 55” + 01H 07′ 28”
42 95
(FRA) XAVIER FLICK
XTREM RACING 04H 53′ 07” + 01H 07′ 40”
43 80
(AUS) MICHAEL BURGESS
BAS DAKAR KTM RACING TEAM 04H 53′ 17” + 01H 07′ 50” 00H 29′ 00”
44 46
(SVN) SIMON MARCIC
MARCIC 05H 01′ 31” + 01H 16′ 04” 00H 01′ 00”
45 87
(ESP) ORIOL MENA
FN SPEED – RIEJU TEAM 05H 05′ 12” + 01H 19′ 45”
46 86
(FRA) CHARLIE HERBST
DRAG’ON RALLY TEAM 05H 13′ 51” + 01H 28′ 24” 00H 01′ 00”
47 84
(GBR) NEIL HAWKER
NEIL HAWKER 05H 19′ 04” + 01H 33′ 37”
48 108
(ESP) MARC CALMET
FN SPEED – RIEJU TEAM 05H 20′ 21” + 01H 34′ 54”
49 55
(CHN) ZHAO HONGYI
WU PU DA HAI DAO DAKAR RALLY TEAM 05H 24′ 31” + 01H 39′ 04”
50 98
(ESP) SARA GARCIA
PONT GRUP YAMAHA 05H 29′ 59” + 01H 44′ 32”
51 99
(ESP) JAVI VEGA PUERTA
PONT GRUP YAMAHA 05H 30′ 06” + 01H 44′ 39”
52 97
(SVK) MARTIN BENKO
NORWIT RACING 05H 30′ 34” + 01H 45′ 07”
53 81
(SVK) ERIK VLCAK
SLOVNAFT RALLY TEAM 05H 30′ 35” + 01H 45′ 08”
54 65
(ITA) FRANCO PICCO
TEAM FRANCO PICCO 05H 33′ 32” + 01H 48′ 05”
55 60
(FRA) STÉPHANE DARQUES
M.O.R.AL 05H 37′ 11” + 01H 51′ 44” 00H 02′ 00”
56 78
(ITA) CESARE ZACCHETTI
CESARE ZACCHETTI 05H 38′ 34” + 01H 53′ 07”
57 35
(MEX) JUAN PABLO GUILLEN RIVERA
NOMADAS ADVENTURE 05H 39′ 14” + 01H 53′ 47”
58 70
(SAU) MISHAL ALGHUNEIM
MISHAL ALGHUNEIM 05H 52′ 33” + 02H 07′ 06”
59 67
(CZE) RUDOLF LHOTSKY
JANTAR TEAM 05H 52′ 40” + 02H 07′ 13”
60 94
(FRA) OLIVIER SUSSET
XTREM RACING 05H 59′ 11” + 02H 13′ 44” 00H 02′ 00”
61 121
(FRA) GUILLAUME BARTHELEMY
TEAM RS CONCEPT 06H 05′ 37” + 02H 20′ 10”
62 114
(ESP) ELADIO CARBONELL MENDEZ
PIKAERAS TEAM 06H 09′ 08” + 02H 23′ 41”
63 58
(ESP) EDUARDO IGLESIAS SANCHEZ
FN SPEED – TEAM MONFORTE RALLY 06H 11′ 04” + 02H 25′ 37”
64 115
(NLD) OLAF HARMSEN
BAS DAKAR KTM RACING TEAM 06H 11′ 05” + 02H 25′ 38”
65 51
(ESP) RACHID AL-LAL LAHADIL
MELILLA SPORT CAPITAL 06H 12′ 02” + 02H 26′ 35”
66 107
(ITA) GIOVANNI STIGLIANO
TEAM JBRALLY 06H 13′ 57” + 02H 28′ 30”
67 62
(AUS) ANDREW JOSEPH HOULIHAN
NOMADAS ADVENTURE 06H 14′ 04” + 02H 28′ 37”
68 105
(ESP) FERNANDO DOMINGUEZ
CLUB AVENTURA TOUAREG 06H 19′ 16” + 02H 33′ 49”
69 69
(BEL) WALTER ROELANTS
HT RALLY RAID HUSQVARNA RACING 06H 27′ 05” + 02H 41′ 38”
70 100
(FRA) AUDREY ROSSAT
TEAM RS CONCEPT 06H 33′ 55” + 02H 48′ 28”
71 125
(FRA) FRÉDÉRIC BARLERIN
RALLYE FRED 06H 40′ 58” + 02H 55′ 31”
72 96
(ESP) DANIEL ALBERO PUIG
TEAM UN DIABETICO EN EL DAKAR 06H 44′ 44” + 02H 59′ 17”
73 85
(PRT) ALEXANDRE AZINHAIS
CLUB AVENTURA TOUAREG 06H 47′ 09” + 03H 01′ 42” 00H 33′ 00”
74 112
(ESP) JUAN CAMPDERA
JUAN CAMPDERA 06H 54′ 20” + 03H 08′ 53”
75 89
(SRB) GABOR SAGHMEISTER
SAGHMEISTER TEAM 06H 56′ 23” + 03H 10′ 56”
76 123
(ITA) ANGELO PEDEMONTE
PEDEMONTE ANGELO 07H 01′ 22” + 03H 15′ 55” 00H 17′ 00”
77 79
(FRA) AMAURY BARATIN
HORIZON MOTO 95 07H 01′ 23” + 03H 15′ 56”
78 111
(FRA) PIERRE CHERPIN
GDR CHERPIN 07H 06′ 43” + 03H 21′ 16”
79 71
(BHR) SALMAN MOHAMED HUMOOD FARHAN
HT RALLY RAID HUSQVARNA RACING 07H 07′ 27” + 03H 22′ 00”
80 61
(FRA) NORBERT DUBOIS
AVENTURE MOTO 61 07H 15′ 14” + 03H 29′ 47”
81 76
(CZE) ROMAN KREJCI
BO!BETON TEAM 76H 00′ 00” + 72H 14′ 33” 62H 00′ 00”
82 20
(POL) ADAM TOMICZEK
ORLEN TEAM 76H 00′ 00” + 72H 14′ 33” 62H 00′ 00”
83 118
(ESP) ALEXANDRE BISPO
EXPRESSO RACING 76H 00′ 00” + 72H 14′ 33” 62H 00′ 00”
84 102
(FRA) SARA JUGLA
TEAM BAINES RALLY 76H 00′ 00” + 72H 14′ 33” 62H 00′ 00”
85 82
(IND) ASHISH RAORANE
ASHISH RAORANE 76H 00′ 00” + 72H 14′ 33” 62H 00′ 00”
86 110
(POL) JACEK BARTOSZEK
DUUST RALLY TEAM 76H 00′ 00” + 72H 14′ 33” 62H 00′ 00”
87 90
(ITA) FRANCESCO CATANESE
TUTTOGRU 76H 00′ 00” + 72H 14′ 33” 62H 00′ 00”
POS. EXP. DRIVE-TEAM MARK-MODEL TIME VARIATION PENALITY
1 1
(USA) RICKY BRABEC
MONSTER ENERGY HONDA TEAM 2021 04H 37′ 44”
2 4
(CHL) JOSE IGNACIO CORNEJO FLORIMO
MONSTER ENERGY HONDA TEAM 2021 04H 39′ 51” + 00H 02′ 07”
3 9
(USA) SKYLER HOWES
BAS DAKAR KTM RACING TEAM 04H 40′ 03” + 00H 02′ 19”
4 5
(GBR) SAM SUNDERLAND
RED BULL KTM FACTORY TEAM 04H 40′ 36” + 00H 02′ 52”
5 21
(AUS) DANIEL SANDERS
KTM FACTORY TEAM 04H 40′ 58” + 00H 03′ 14”
6 12
(FRA) XAVIER DE SOULTRAIT
HT RALLY RAID HUSQVARNA RACING 04H 41′ 41” + 00H 03′ 57”
7 3
(AUS) TOBY PRICE
RED BULL KTM FACTORY TEAM 04H 42′ 49” + 00H 05′ 05”
8 77
(ARG) LUCIANO BENAVIDES
ROCKSTAR ENERGY HUSQVARNA FACTORY RACING 04H 43′ 33” + 00H 05′ 49”
9 27
(PRT) JOAQUIM RODRIGUES
HERO MOTOSPORTS TEAM RALLY 04H 43′ 39” + 00H 05′ 55”
10 6
(ARG) FRANCO CAIMI
MONSTER ENERGY YAMAHA RALLY TEAM 04H 44′ 30” + 00H 06′ 46”
11 42
(FRA) ADRIEN VAN BEVEREN
MONSTER ENERGY YAMAHA RALLY TEAM 04H 45′ 43” + 00H 07′ 59”
12 31
(CZE) MARTIN MICHEK
ORION – MOTO RACING GROUP 04H 46′ 19” + 00H 08′ 35”
13 15
(ESP) LORENZO SANTOLINO
SHERCO FACTORY 04H 46′ 28” + 00H 08′ 44”
14 88
(ESP) JOAN BARREDA BORT
MONSTER ENERGY HONDA TEAM 2021 04H 46′ 41” + 00H 08′ 57”
15 2
(CHL) PABLO QUINTANILLA
ROCKSTAR ENERGY HUSQVARNA FACTORY RACING 04H 47′ 36” + 00H 09′ 52”
16 47
(ARG) KEVIN BENAVIDES
MONSTER ENERGY HONDA TEAM 2021 04H 48′ 01” + 00H 10′ 17”
17 52
(AUT) MATTHIAS WALKNER
RED BULL KTM FACTORY TEAM 04H 48′ 50” + 00H 11′ 06”
18 11
(SVK) STEFAN SVITKO
SLOVNAFT RALLY TEAM 04H 52′ 10” + 00H 14′ 26”
19 74
(ESP) JAUME BETRIU
FN SPEED – KTM TEAM 04H 56′ 07” + 00H 18′ 23”
20 32
(ESP) TOSHA SCHAREINA
FN SPEED – KTM TEAM 04H 58′ 22” + 00H 20′ 38”
21 22
(POL) MACIEJ GIEMZA
ORLEN TEAM 05H 08′ 25” + 00H 30′ 41”
22 19
(PRT) RUI GONCALVES
SHERCO FACTORY 05H 08′ 32” + 00H 30′ 48”
23 24
(DEU) SEBASTIAN BÜHLER
HERO MOTOSPORTS TEAM RALLY 05H 14′ 23” + 00H 36′ 39” 00H 15′ 00”
24 54
(FRA) CAMILLE CHAPELIERE
TEAM BAINES RALLY 05H 15′ 41” + 00H 37′ 57”
25 33
(IND) HARITH NOAH KOITHA VEETTIL
SHERCO FACTORY 05H 17′ 03” + 00H 39′ 19”
26 17
(ESP) JOAN PEDRERO GARCIA
FN SPEED – RIEJU TEAM 05H 17′ 18” + 00H 39′ 34”
27 18
(BWA) ROSS BRANCH
MONSTER ENERGY YAMAHA RALLY TEAM 05H 20′ 04” + 00H 42′ 20”
28 36
(CZE) JAN BRABEC
STROJRENT RACING 05H 21′ 36” + 00H 43′ 52” 00H 15′ 00”
29 53
(CZE) LIBOR PODMOL
PODMOL DAKAR TEAM 05H 24′ 36” + 00H 46′ 52”
30 142
(ITA) MAURIZIO GERINI
SOLARYS RACING 05H 24′ 45” + 00H 47′ 01”
31 30
(LTU) ARUNAS GELAZNINKAS
ZIGMAS DAKAR TEAM 05H 25′ 21” + 00H 47′ 37”
32 101
(GBR) DAVID KNIGHT
HT RALLY RAID HUSQVARNA RACING 05H 25′ 58” + 00H 48′ 14”
33 39
(FRA) BENJAMIN MELOT
BENJAMIN MELOT 05H 30′ 39” + 00H 52′ 55”
34 44
(ESP) LAIA SANZ
GAS GAS FACTORY TEAM 05H 31′ 17” + 00H 53′ 33”
35 29
(ROU) EMANUEL GYENES
AUTONET MOTORCYCLE TEAM 05H 45′ 39” + 01H 07′ 55”
36 25
(NLD) PAUL SPIERINGS
HT RALLY RAID HUSQVARNA RACING 05H 51′ 09” + 01H 13′ 25”
37 95
(FRA) XAVIER FLICK
XTREM RACING 05H 51′ 38” + 01H 13′ 54”
38 87
(ESP) ORIOL MENA
FN SPEED – RIEJU TEAM 05H 52′ 39” + 01H 14′ 55”
39 80
(AUS) MICHAEL BURGESS
BAS DAKAR KTM RACING TEAM 05H 53′ 25” + 01H 15′ 41”
40 63
(POL) KONRAD DABROWSKI
DUUST RALLY TEAM 05H 54′ 15” + 01H 16′ 31”
41 37
(CZE) DAVID PABISKA
JANTAR TEAM 05H 56′ 52” + 01H 19′ 08”
42 48
(FRA) MATHIEU DOVEZE
NOMADE RACING ASSISTANCE 05H 57′ 39” + 01H 19′ 55”
43 26
(CZE) MILAN ENGEL
ORION – MOTO RACING GROUP 06H 03′ 19” + 01H 25′ 35”
44 41
(CHN) ZAKER YAKP
WU PU DA HAI DAO DAKAR RALLY TEAM 06H 21′ 05” + 01H 43′ 21”
45 76
(CZE) ROMAN KREJCI
BO!BETON TEAM 06H 22′ 06” + 01H 44′ 22” 00H 15′ 00”
46 108
(ESP) MARC CALMET
FN SPEED – RIEJU TEAM 06H 22′ 54” + 01H 45′ 10”
47 46
(SVN) SIMON MARCIC
MARCIC 06H 24′ 09” + 01H 46′ 25”
48 67
(CZE) RUDOLF LHOTSKY
JANTAR TEAM 06H 28′ 01” + 01H 50′ 17” 00H 02′ 00”
49 60
(FRA) STÉPHANE DARQUES
M.O.R.AL 06H 29′ 07” + 01H 51′ 23”
50 78
(ITA) CESARE ZACCHETTI
CESARE ZACCHETTI 06H 49′ 22” + 02H 11′ 38”
51 84
(GBR) NEIL HAWKER
NEIL HAWKER 06H 53′ 23” + 02H 15′ 39”
52 86
(FRA) CHARLIE HERBST
DRAG’ON RALLY TEAM 07H 00′ 03” + 02H 22′ 19” 00H 20′ 00”
53 98
(ESP) SARA GARCIA
PONT GRUP YAMAHA 07H 01′ 17” + 02H 23′ 33”
54 81
(SVK) ERIK VLCAK
SLOVNAFT RALLY TEAM 07H 02′ 37” + 02H 24′ 53”
55 99
(ESP) JAVI VEGA PUERTA
PONT GRUP YAMAHA 07H 04′ 59” + 02H 27′ 15”
56 70
(SAU) MISHAL ALGHUNEIM
MISHAL ALGHUNEIM 07H 09′ 07” + 02H 31′ 23”
57 79
(FRA) AMAURY BARATIN
HORIZON MOTO 95 07H 09′ 56” + 02H 32′ 12”
58 121
(FRA) GUILLAUME BARTHELEMY
TEAM RS CONCEPT 07H 11′ 55” + 02H 34′ 11”
59 35
(MEX) JUAN PABLO GUILLEN RIVERA
NOMADAS ADVENTURE 07H 14′ 56” + 02H 37′ 12”
60 69
(BEL) WALTER ROELANTS
HT RALLY RAID HUSQVARNA RACING 07H 21′ 07” + 02H 43′ 23”
61 65
(ITA) FRANCO PICCO
TEAM FRANCO PICCO 07H 31′ 43” + 02H 53′ 59” 00H 20′ 00”
62 62
(AUS) ANDREW JOSEPH HOULIHAN
NOMADAS ADVENTURE 07H 38′ 20” + 03H 00′ 36”
63 114
(ESP) ELADIO CARBONELL MENDEZ
PIKAERAS TEAM 07H 40′ 08” + 03H 02′ 24”
64 51
(ESP) RACHID AL-LAL LAHADIL
MELILLA SPORT CAPITAL 07H 51′ 49” + 03H 14′ 05”
65 58
(ESP) EDUARDO IGLESIAS SANCHEZ
FN SPEED – TEAM MONFORTE RALLY 07H 52′ 32” + 03H 14′ 48”
66 55
(CHN) ZHAO HONGYI
WU PU DA HAI DAO DAKAR RALLY TEAM 07H 52′ 41” + 03H 14′ 57”
67 125
(FRA) FRÉDÉRIC BARLERIN
RALLYE FRED 07H 59′ 16” + 03H 21′ 32”
68 71
(BHR) SALMAN MOHAMED HUMOOD FARHAN
HT RALLY RAID HUSQVARNA RACING 08H 14′ 39” + 03H 36′ 55”
69 100
(FRA) AUDREY ROSSAT
TEAM RS CONCEPT 08H 17′ 26” + 03H 39′ 42”
70 85
(PRT) ALEXANDRE AZINHAIS
CLUB AVENTURA TOUAREG 08H 23′ 24” + 03H 45′ 40” 00H 15′ 00”
71 115
(NLD) OLAF HARMSEN
BAS DAKAR KTM RACING TEAM 08H 23′ 50” + 03H 46′ 06”
72 61
(FRA) NORBERT DUBOIS
AVENTURE MOTO 61 08H 26′ 18” + 03H 48′ 34” 00H 20′ 00”
73 105
(ESP) FERNANDO DOMINGUEZ
CLUB AVENTURA TOUAREG 08H 30′ 57” + 03H 53′ 13” 00H 20′ 00”
74 112
(ESP) JUAN CAMPDERA
JUAN CAMPDERA 08H 36′ 45” + 03H 59′ 01”
75 110
(POL) JACEK BARTOSZEK
DUUST RALLY TEAM 08H 39′ 00” + 04H 01′ 16” 00H 35′ 00”
76 96
(ESP) DANIEL ALBERO PUIG
TEAM UN DIABETICO EN EL DAKAR 08H 52′ 59” + 04H 15′ 15”
77 89
(SRB) GABOR SAGHMEISTER
SAGHMEISTER TEAM 08H 59′ 32” + 04H 21′ 48” 00H 20′ 00”
78 97
(SVK) MARTIN BENKO
NORWIT RACING 79H 00′ 00” + 74H 22′ 16” 62H 00′ 00”
79 107
(ITA) GIOVANNI STIGLIANO
TEAM JBRALLY 79H 00′ 00” + 74H 22′ 16” 62H 00′ 00”
80 20
(POL) ADAM TOMICZEK
ORLEN TEAM 79H 00′ 00” + 74H 22′ 16” 62H 00′ 00”
81 118
(ESP) ALEXANDRE BISPO
EXPRESSO RACING 79H 00′ 00” + 74H 22′ 16” 62H 00′ 00”
82 102
(FRA) SARA JUGLA
TEAM BAINES RALLY 79H 00′ 00” + 74H 22′ 16” 62H 00′ 00”
83 82
(IND) ASHISH RAORANE
ASHISH RAORANE 79H 00′ 00” + 74H 22′ 16” 62H 00′ 00”
84 90
(ITA) FRANCESCO CATANESE
TUTTOGRU 79H 00′ 00” + 74H 22′ 16” 62H 00′ 00”
POS. EXP. DRIVE-TEAM MARK-MODEL TIME VARIATION PENALITY
1 4
(CHL) JOSE IGNACIO CORNEJO FLORIMO
MONSTER ENERGY HONDA TEAM 2021 03H 08′ 40”
2 3
(AUS) TOBY PRICE
RED BULL KTM FACTORY TEAM 03H 09′ 45” + 00H 01′ 05”
3 1
(USA) RICKY BRABEC
MONSTER ENERGY HONDA TEAM 2021 03H 11′ 30” + 00H 02′ 50”
4 5
(GBR) SAM SUNDERLAND
RED BULL KTM FACTORY TEAM 03H 12′ 26” + 00H 03′ 46”
5 47
(ARG) KEVIN BENAVIDES
MONSTER ENERGY HONDA TEAM 2021 03H 14′ 09” + 00H 05′ 29”
6 88
(ESP) JOAN BARREDA BORT
MONSTER ENERGY HONDA TEAM 2021 03H 14′ 27” + 00H 05′ 47”
7 21
(AUS) DANIEL SANDERS
KTM FACTORY TEAM 03H 15′ 09” + 00H 06′ 29”
8 52
(AUT) MATTHIAS WALKNER
RED BULL KTM FACTORY TEAM 03H 15′ 12” + 00H 06′ 32”
9 9
(USA) SKYLER HOWES
BAS DAKAR KTM RACING TEAM 03H 15′ 33” + 00H 06′ 53”
10 24
(DEU) SEBASTIAN BÜHLER
HERO MOTOSPORTS TEAM RALLY 03H 16′ 38” + 00H 07′ 58”
11 18
(BWA) ROSS BRANCH
MONSTER ENERGY YAMAHA RALLY TEAM 03H 17′ 58” + 00H 09′ 18”
12 15
(ESP) LORENZO SANTOLINO
SHERCO FACTORY 03H 18′ 13” + 00H 09′ 33”
13 42
(FRA) ADRIEN VAN BEVEREN
MONSTER ENERGY YAMAHA RALLY TEAM 03H 21′ 28” + 00H 12′ 48”
14 11
(SVK) STEFAN SVITKO
SLOVNAFT RALLY TEAM 03H 21′ 30” + 00H 12′ 50”
15 32
(ESP) TOSHA SCHAREINA
FN SPEED – KTM TEAM 03H 22′ 54” + 00H 14′ 14”
16 22
(POL) MACIEJ GIEMZA
ORLEN TEAM 03H 24′ 43” + 00H 16′ 03”
17 31
(CZE) MARTIN MICHEK
ORION – MOTO RACING GROUP 03H 24′ 46” + 00H 16′ 06”
18 77
(ARG) LUCIANO BENAVIDES
ROCKSTAR ENERGY HUSQVARNA FACTORY RACING 03H 24′ 59” + 00H 16′ 19”
19 2
(CHL) PABLO QUINTANILLA
ROCKSTAR ENERGY HUSQVARNA FACTORY RACING 03H 27′ 20” + 00H 18′ 40”
20 74
(ESP) JAUME BETRIU
FN SPEED – KTM TEAM 03H 28′ 15” + 00H 19′ 35”
21 87
(ESP) ORIOL MENA
FN SPEED – RIEJU TEAM 03H 32′ 25” + 00H 23′ 45”
22 30
(LTU) ARUNAS GELAZNINKAS
ZIGMAS DAKAR TEAM 03H 37′ 12” + 00H 28′ 32”
23 29
(ROU) EMANUEL GYENES
AUTONET MOTORCYCLE TEAM 03H 39′ 18” + 00H 30′ 38”
24 39
(FRA) BENJAMIN MELOT
BENJAMIN MELOT 03H 39′ 36” + 00H 30′ 56”
25 101
(GBR) DAVID KNIGHT
HT RALLY RAID HUSQVARNA RACING 03H 40′ 17” + 00H 31′ 37”
26 27
(PRT) JOAQUIM RODRIGUES
HERO MOTOSPORTS TEAM RALLY 03H 40′ 37” + 00H 31′ 57”
27 44
(ESP) LAIA SANZ
GAS GAS FACTORY TEAM 03H 43′ 01” + 00H 34′ 21”
28 17
(ESP) JOAN PEDRERO GARCIA
FN SPEED – RIEJU TEAM 03H 43′ 32” + 00H 34′ 52”
29 33
(IND) HARITH NOAH KOITHA VEETTIL
SHERCO FACTORY 03H 44′ 47” + 00H 36′ 07”
30 54
(FRA) CAMILLE CHAPELIERE
TEAM BAINES RALLY 03H 46′ 21” + 00H 37′ 41”
31 142
(ITA) MAURIZIO GERINI
SOLARYS RACING 03H 46′ 39” + 00H 37′ 59”
32 63
(POL) KONRAD DABROWSKI
DUUST RALLY TEAM 03H 46′ 47” + 00H 38′ 07”
33 80
(AUS) MICHAEL BURGESS
BAS DAKAR KTM RACING TEAM 03H 47′ 47” + 00H 39′ 07”
34 95
(FRA) XAVIER FLICK
XTREM RACING 03H 48′ 36” + 00H 39′ 56”
35 26
(CZE) MILAN ENGEL
ORION – MOTO RACING GROUP 03H 49′ 37” + 00H 40′ 57”
36 53
(CZE) LIBOR PODMOL
PODMOL DAKAR TEAM 03H 53′ 25” + 00H 44′ 45”
37 48
(FRA) MATHIEU DOVEZE
NOMADE RACING ASSISTANCE 03H 54′ 53” + 00H 46′ 13”
38 37
(CZE) DAVID PABISKA
JANTAR TEAM 03H 55′ 37” + 00H 46′ 57”
39 25
(NLD) PAUL SPIERINGS
HT RALLY RAID HUSQVARNA RACING 03H 58′ 07” + 00H 49′ 27”
40 19
(PRT) RUI GONCALVES
SHERCO FACTORY 03H 59′ 59” + 00H 51′ 19”
41 41
(CHN) ZAKER YAKP
WU PU DA HAI DAO DAKAR RALLY TEAM 04H 17′ 52” + 01H 09′ 12”
42 36
(CZE) JAN BRABEC
STROJRENT RACING 04H 18′ 32” + 01H 09′ 52” 00H 36′ 00”
43 76
(CZE) ROMAN KREJCI
BO!BETON TEAM 04H 22′ 26” + 01H 13′ 46” 00H 35′ 00”
44 86
(FRA) CHARLIE HERBST
DRAG’ON RALLY TEAM 04H 34′ 10” + 01H 25′ 30”
45 70
(SAU) MISHAL ALGHUNEIM
MISHAL ALGHUNEIM 04H 35′ 03” + 01H 26′ 23”
46 84
(GBR) NEIL HAWKER
NEIL HAWKER 04H 38′ 09” + 01H 29′ 29”
47 55
(CHN) ZHAO HONGYI
WU PU DA HAI DAO DAKAR RALLY TEAM 04H 38′ 32” + 01H 29′ 52”
48 65
(ITA) FRANCO PICCO
TEAM FRANCO PICCO 04H 40′ 17” + 01H 31′ 37”
49 46
(SVN) SIMON MARCIC
MARCIC 04H 42′ 45” + 01H 34′ 05” 00H 01′ 00”
50 99
(ESP) JAVI VEGA PUERTA
PONT GRUP YAMAHA 04H 43′ 39” + 01H 34′ 59”
51 81
(SVK) ERIK VLCAK
SLOVNAFT RALLY TEAM 04H 43′ 54” + 01H 35′ 14”
52 98
(ESP) SARA GARCIA
PONT GRUP YAMAHA 04H 44′ 15” + 01H 35′ 35”
53 79
(FRA) AMAURY BARATIN
HORIZON MOTO 95 04H 44′ 59” + 01H 36′ 19”
54 67
(CZE) RUDOLF LHOTSKY
JANTAR TEAM 04H 45′ 48” + 01H 37′ 08”
55 60
(FRA) STÉPHANE DARQUES
M.O.R.AL 04H 46′ 33” + 01H 37′ 53” 00H 18′ 00”
56 108
(ESP) MARC CALMET
FN SPEED – RIEJU TEAM 04H 51′ 06” + 01H 42′ 26”
57 69
(BEL) WALTER ROELANTS
HT RALLY RAID HUSQVARNA RACING 04H 54′ 08” + 01H 45′ 28”
58 125
(FRA) FRÉDÉRIC BARLERIN
RALLYE FRED 04H 55′ 24” + 01H 46′ 44”
59 78
(ITA) CESARE ZACCHETTI
CESARE ZACCHETTI 04H 57′ 31” + 01H 48′ 51”
60 121
(FRA) GUILLAUME BARTHELEMY
TEAM RS CONCEPT 05H 00′ 26” + 01H 51′ 46” 00H 05′ 00”
61 62
(AUS) ANDREW JOSEPH HOULIHAN
NOMADAS ADVENTURE 05H 02′ 38” + 01H 53′ 58”
62 58
(ESP) EDUARDO IGLESIAS SANCHEZ
FN SPEED – TEAM MONFORTE RALLY 05H 07′ 40” + 01H 59′ 00”
63 51
(ESP) RACHID AL-LAL LAHADIL
MELILLA SPORT CAPITAL 05H 08′ 03” + 01H 59′ 23”
64 114
(ESP) ELADIO CARBONELL MENDEZ
PIKAERAS TEAM 05H 09′ 43” + 02H 01′ 03”
65 105
(ESP) FERNANDO DOMINGUEZ
CLUB AVENTURA TOUAREG 05H 22′ 10” + 02H 13′ 30”
66 35
(MEX) JUAN PABLO GUILLEN RIVERA
NOMADAS ADVENTURE 05H 24′ 26” + 02H 15′ 46” 00H 20′ 00”
67 61
(FRA) NORBERT DUBOIS
AVENTURE MOTO 61 05H 28′ 38” + 02H 19′ 58” 00H 20′ 00”
68 115
(NLD) OLAF HARMSEN
BAS DAKAR KTM RACING TEAM 05H 39′ 00” + 02H 30′ 20”
69 100
(FRA) AUDREY ROSSAT
TEAM RS CONCEPT 05H 47′ 37” + 02H 38′ 57”
70 85
(PRT) ALEXANDRE AZINHAIS
CLUB AVENTURA TOUAREG 05H 58′ 40” + 02H 50′ 00” 00H 35′ 00”
71 89
(SRB) GABOR SAGHMEISTER
SAGHMEISTER TEAM 06H 02′ 57” + 02H 54′ 17” 00H 20′ 00”
72 96
(ESP) DANIEL ALBERO PUIG
TEAM UN DIABETICO EN EL DAKAR 06H 03′ 51” + 02H 55′ 11” 00H 20′ 00”
73 71
(BHR) SALMAN MOHAMED HUMOOD FARHAN
HT RALLY RAID HUSQVARNA RACING 06H 05′ 34” + 02H 56′ 54” 00H 40′ 00”
74 112
(ESP) JUAN CAMPDERA
JUAN CAMPDERA 06H 08′ 27” + 02H 59′ 47”
75 117
(BWA) JAMES ALEXANDER
THE KALAHARI MADALA 07H 34′ 09” + 04H 25′ 29” 00H 38′ 00”
76 97
(SVK) MARTIN BENKO
NORWIT RACING 75H 00′ 00” + 71H 51′ 20” 62H 00′ 00”
77 107
(ITA) GIOVANNI STIGLIANO
TEAM JBRALLY 75H 00′ 00” + 71H 51′ 20” 62H 00′ 00”
78 118
(ESP) ALEXANDRE BISPO
EXPRESSO RACING 75H 00′ 00” + 71H 51′ 20” 62H 00′ 00”
79 102
(FRA) SARA JUGLA
TEAM BAINES RALLY 75H 00′ 00” + 71H 51′ 20” 62H 00′ 00”
80 82
(IND) ASHISH RAORANE
ASHISH RAORANE 75H 00′ 00” + 71H 51′ 20” 62H 00′ 00”

POS. EXP. DRIVE-TEAM MARK-MODEL TIME VARIATION PENALITY
1 47
(ARG) KEVIN BENAVIDES
MONSTER ENERGY HONDA TEAM 2021 04H 49′ 15”
2 1
(USA) RICKY BRABEC
MONSTER ENERGY HONDA TEAM 2021 04H 50′ 33” + 00H 01′ 18”
3 4
(CHL) JOSE IGNACIO CORNEJO FLORIMO
MONSTER ENERGY HONDA TEAM 2021 04H 50′ 49” + 00H 01′ 34”
4 5
(GBR) SAM SUNDERLAND
RED BULL KTM FACTORY TEAM 04H 59′ 26” + 00H 10′ 11”
5 52
(AUT) MATTHIAS WALKNER
RED BULL KTM FACTORY TEAM 05H 03′ 34” + 00H 14′ 19”
6 88
(ESP) JOAN BARREDA BORT
MONSTER ENERGY HONDA TEAM 2021 05H 03′ 44” + 00H 14′ 29”
7 15
(ESP) LORENZO SANTOLINO
SHERCO FACTORY 05H 05′ 58” + 00H 16′ 43”
8 21
(AUS) DANIEL SANDERS
KTM FACTORY TEAM 05H 06′ 32” + 00H 17′ 17”
9 9
(USA) SKYLER HOWES
BAS DAKAR KTM RACING TEAM 05H 11′ 54” + 00H 22′ 39”
10 2
(CHL) PABLO QUINTANILLA
ROCKSTAR ENERGY HUSQVARNA FACTORY RACING 05H 12′ 45” + 00H 23′ 30”
11 11
(SVK) STEFAN SVITKO
SLOVNAFT RALLY TEAM 05H 17′ 14” + 00H 27′ 59”
12 42
(FRA) ADRIEN VAN BEVEREN
MONSTER ENERGY YAMAHA RALLY TEAM 05H 18′ 07” + 00H 28′ 52” 00H 15′ 00”
13 27
(PRT) JOAQUIM RODRIGUES
HERO MOTOSPORTS TEAM RALLY 05H 21′ 03” + 00H 31′ 48”
14 87
(ESP) ORIOL MENA
FN SPEED – RIEJU TEAM 05H 23′ 19” + 00H 34′ 04”
15 26
(CZE) MILAN ENGEL
ORION – MOTO RACING GROUP 05H 25′ 31” + 00H 36′ 16”
16 74
(ESP) JAUME BETRIU
FN SPEED – KTM TEAM 05H 28′ 24” + 00H 39′ 09” 00H 01′ 00”
17 33
(IND) HARITH NOAH KOITHA VEETTIL
SHERCO FACTORY 05H 29′ 49” + 00H 40′ 34” 00H 02′ 00”
18 17
(ESP) JOAN PEDRERO GARCIA
FN SPEED – RIEJU TEAM 05H 29′ 51” + 00H 40′ 36”
19 101
(GBR) DAVID KNIGHT
HT RALLY RAID HUSQVARNA RACING 05H 31′ 56” + 00H 42′ 41”
20 31
(CZE) MARTIN MICHEK
ORION – MOTO RACING GROUP 05H 33′ 49” + 00H 44′ 34” 00H 01′ 00”
21 32
(ESP) TOSHA SCHAREINA
FN SPEED – KTM TEAM 05H 44′ 37” + 00H 55′ 22”
22 95
(FRA) XAVIER FLICK
XTREM RACING 05H 46′ 34” + 00H 57′ 19”
23 44
(ESP) LAIA SANZ
GAS GAS FACTORY TEAM 05H 46′ 40” + 00H 57′ 25”
24 24
(DEU) SEBASTIAN BÜHLER
HERO MOTOSPORTS TEAM RALLY 05H 47′ 43” + 00H 58′ 28”
25 29
(ROU) EMANUEL GYENES
AUTONET MOTORCYCLE TEAM 05H 50′ 06” + 01H 00′ 51”
26 36
(CZE) JAN BRABEC
STROJRENT RACING 05H 53′ 25” + 01H 04′ 10” 00H 18′ 00”
27 39
(FRA) BENJAMIN MELOT
BENJAMIN MELOT 05H 58′ 58” + 01H 09′ 43”
28 80
(AUS) MICHAEL BURGESS
BAS DAKAR KTM RACING TEAM 05H 59′ 12” + 01H 09′ 57”
29 48
(FRA) MATHIEU DOVEZE
NOMADE RACING ASSISTANCE 06H 00′ 11” + 01H 10′ 56”
30 53
(CZE) LIBOR PODMOL
PODMOL DAKAR TEAM 06H 03′ 49” + 01H 14′ 34”
31 54
(FRA) CAMILLE CHAPELIERE
TEAM BAINES RALLY 06H 08′ 51” + 01H 19′ 36” 00H 20′ 00”
32 30
(LTU) ARUNAS GELAZNINKAS
ZIGMAS DAKAR TEAM 06H 09′ 42” + 01H 20′ 27”
33 63
(POL) KONRAD DABROWSKI
DUUST RALLY TEAM 06H 15′ 04” + 01H 25′ 49”
34 108
(ESP) MARC CALMET
FN SPEED – RIEJU TEAM 06H 23′ 01” + 01H 33′ 46”
35 76
(CZE) ROMAN KREJCI
BO!BETON TEAM 06H 25′ 06” + 01H 35′ 51” 00H 17′ 00”
36 37
(CZE) DAVID PABISKA
JANTAR TEAM 06H 25′ 30” + 01H 36′ 15”
37 25
(NLD) PAUL SPIERINGS
HT RALLY RAID HUSQVARNA RACING 06H 31′ 25” + 01H 42′ 10”
38 41
(CHN) ZAKER YAKP
WU PU DA HAI DAO DAKAR RALLY TEAM 06H 33′ 40” + 01H 44′ 25” 00H 01′ 00”
39 19
(PRT) RUI GONCALVES
SHERCO FACTORY 06H 35′ 13” + 01H 45′ 58” 00H 15′ 00”
40 84
(GBR) NEIL HAWKER
NEIL HAWKER 06H 38′ 00” + 01H 48′ 45”
41 81
(SVK) ERIK VLCAK
SLOVNAFT RALLY TEAM 06H 58′ 59” + 02H 09′ 44” 00H 01′ 00”
42 60
(FRA) STÉPHANE DARQUES
M.O.R.AL 07H 03′ 31” + 02H 14′ 16”
43 35
(MEX) JUAN PABLO GUILLEN RIVERA
NOMADAS ADVENTURE 07H 04′ 56” + 02H 15′ 41”
44 86
(FRA) CHARLIE HERBST
DRAG’ON RALLY TEAM 07H 09′ 39” + 02H 20′ 24”
45 65
(ITA) FRANCO PICCO
TEAM FRANCO PICCO 07H 30′ 30” + 02H 41′ 15”
46 99
(ESP) JAVI VEGA PUERTA
PONT GRUP YAMAHA 07H 36′ 22” + 02H 47′ 07”
47 125
(FRA) FRÉDÉRIC BARLERIN
RALLYE FRED 07H 42′ 29” + 02H 53′ 14”
48 69
(BEL) WALTER ROELANTS
HT RALLY RAID HUSQVARNA RACING 07H 43′ 03” + 02H 53′ 48”
49 55
(CHN) ZHAO HONGYI
WU PU DA HAI DAO DAKAR RALLY TEAM 07H 43′ 19” + 02H 54′ 04”
50 67
(CZE) RUDOLF LHOTSKY
JANTAR TEAM 07H 44′ 14” + 02H 54′ 59” 00H 20′ 00”
51 78
(ITA) CESARE ZACCHETTI
CESARE ZACCHETTI 07H 49′ 12” + 02H 59′ 57” 00H 20′ 00”
52 62
(AUS) ANDREW JOSEPH HOULIHAN
NOMADAS ADVENTURE 07H 49′ 17” + 03H 00′ 02”
53 79
(FRA) AMAURY BARATIN
HORIZON MOTO 95 07H 50′ 07” + 03H 00′ 52” 00H 01′ 00”
54 70
(SAU) MISHAL ALGHUNEIM
MISHAL ALGHUNEIM 07H 50′ 14” + 03H 00′ 59”
55 98
(ESP) SARA GARCIA
PONT GRUP YAMAHA 07H 50′ 19” + 03H 01′ 04” 00H 15′ 00”
56 46
(SVN) SIMON MARCIC
MARCIC 07H 52′ 03” + 03H 02′ 48” 00H 41′ 00”
57 114
(ESP) ELADIO CARBONELL MENDEZ
PIKAERAS TEAM 07H 57′ 24” + 03H 08′ 09”
58 121
(FRA) GUILLAUME BARTHELEMY
TEAM RS CONCEPT 08H 03′ 01” + 03H 13′ 46”
59 82
(IND) ASHISH RAORANE
ASHISH RAORANE 08H 21′ 05” + 03H 31′ 50” 00H 15′ 00”
60 71
(BHR) SALMAN MOHAMED HUMOOD FARHAN
HT RALLY RAID HUSQVARNA RACING 08H 32′ 04” + 03H 42′ 49” 00H 21′ 00”
61 115
(NLD) OLAF HARMSEN
BAS DAKAR KTM RACING TEAM 08H 32′ 48” + 03H 43′ 33”
62 51
(ESP) RACHID AL-LAL LAHADIL
MELILLA SPORT CAPITAL 08H 34′ 43” + 03H 45′ 28” 00H 01′ 00”
63 58
(ESP) EDUARDO IGLESIAS SANCHEZ
FN SPEED – TEAM MONFORTE RALLY 08H 36′ 58” + 03H 47′ 43”
64 105
(ESP) FERNANDO DOMINGUEZ
CLUB AVENTURA TOUAREG 09H 04′ 35” + 04H 15′ 20”
65 100
(FRA) AUDREY ROSSAT
TEAM RS CONCEPT 09H 15′ 52” + 04H 26′ 37”
66 85
(PRT) ALEXANDRE AZINHAIS
CLUB AVENTURA TOUAREG 09H 16′ 34” + 04H 27′ 19” 00H 15′ 00”
67 89
(SRB) GABOR SAGHMEISTER
SAGHMEISTER TEAM 09H 36′ 35” + 04H 47′ 20”
68 112
(ESP) JUAN CAMPDERA
JUAN CAMPDERA 10H 02′ 07” + 05H 12′ 52”
69 96
(ESP) DANIEL ALBERO PUIG
TEAM UN DIABETICO EN EL DAKAR 10H 03′ 05” + 05H 13′ 50”
70 22
(POL) MACIEJ GIEMZA
ORLEN TEAM 78H 00′ 00” + 73H 10′ 45” 62H 00′ 00”
71 61
(FRA) NORBERT DUBOIS
AVENTURE MOTO 61 78H 00′ 00” + 73H 10′ 45” 62H 00′ 00”

POS. EXP. DRIVE-TEAM MARK-MODEL TIME VARIATION PENALITY
1 1
(USA) RICKY BRABEC
MONSTER ENERGY HONDA TEAM 2021 03H 12′ 33”
2 88
(ESP) JOAN BARREDA BORT
MONSTER ENERGY HONDA TEAM 2021 03H 15′ 48” + 00H 03′ 15”
3 47
(ARG) KEVIN BENAVIDES
MONSTER ENERGY HONDA TEAM 2021 03H 17′ 44” + 00H 05′ 11”
4 9
(USA) SKYLER HOWES
BAS DAKAR KTM RACING TEAM 03H 18′ 21” + 00H 05′ 48”
5 52
(AUT) MATTHIAS WALKNER
RED BULL KTM FACTORY TEAM 03H 18′ 29” + 00H 05′ 56”
6 21
(AUS) DANIEL SANDERS
KTM FACTORY TEAM 03H 21′ 40” + 00H 09′ 07”
7 42
(FRA) ADRIEN VAN BEVEREN
MONSTER ENERGY YAMAHA RALLY TEAM 03H 23′ 42” + 00H 11′ 09”
8 5
(GBR) SAM SUNDERLAND
RED BULL KTM FACTORY TEAM 03H 25′ 10” + 00H 12′ 37”
9 15
(ESP) LORENZO SANTOLINO
SHERCO FACTORY 03H 27′ 41” + 00H 15′ 08”
10 27
(PRT) JOAQUIM RODRIGUES
HERO MOTOSPORTS TEAM RALLY 03H 28′ 57” + 00H 16′ 24”
11 87
(ESP) ORIOL MENA
FN SPEED – RIEJU TEAM 03H 30′ 39” + 00H 18′ 06”
12 11
(SVK) STEFAN SVITKO
SLOVNAFT RALLY TEAM 03H 31′ 20” + 00H 18′ 47”
13 31
(CZE) MARTIN MICHEK
ORION – MOTO RACING GROUP 03H 31′ 41” + 00H 19′ 08”
14 32
(ESP) TOSHA SCHAREINA
FN SPEED – KTM TEAM 03H 32′ 22” + 00H 19′ 49”
15 2
(CHL) PABLO QUINTANILLA
ROCKSTAR ENERGY HUSQVARNA FACTORY RACING 03H 32′ 33” + 00H 20′ 00”
16 33
(IND) HARITH NOAH KOITHA VEETTIL
SHERCO FACTORY 03H 38′ 16” + 00H 25′ 43”
17 17
(ESP) JOAN PEDRERO GARCIA
FN SPEED – RIEJU TEAM 03H 39′ 07” + 00H 26′ 34”
18 74
(ESP) JAUME BETRIU
FN SPEED – KTM TEAM 03H 41′ 38” + 00H 29′ 05”
19 19
(PRT) RUI GONCALVES
SHERCO FACTORY 03H 44′ 47” + 00H 32′ 14”
20 26
(CZE) MILAN ENGEL
ORION – MOTO RACING GROUP 03H 45′ 25” + 00H 32′ 52”
21 24
(DEU) SEBASTIAN BÜHLER
HERO MOTOSPORTS TEAM RALLY 03H 57′ 04” + 00H 44′ 31” 00H 01′ 00”
22 30
(LTU) ARUNAS GELAZNINKAS
ZIGMAS DAKAR TEAM 03H 57′ 47” + 00H 45′ 14”
23 54
(FRA) CAMILLE CHAPELIERE
TEAM BAINES RALLY 03H 58′ 25” + 00H 45′ 52”
24 25
(NLD) PAUL SPIERINGS
HT RALLY RAID HUSQVARNA RACING 04H 04′ 35” + 00H 52′ 02”
25 53
(CZE) LIBOR PODMOL
PODMOL DAKAR TEAM 04H 06′ 47” + 00H 54′ 14”
26 80
(AUS) MICHAEL BURGESS
BAS DAKAR KTM RACING TEAM 04H 08′ 32” + 00H 55′ 59”
27 48
(FRA) MATHIEU DOVEZE
NOMADE RACING ASSISTANCE 04H 13′ 53” + 01H 01′ 20”
28 63
(POL) KONRAD DABROWSKI
DUUST RALLY TEAM 04H 14′ 55” + 01H 02′ 22”
29 44
(ESP) LAIA SANZ
GAS GAS FACTORY TEAM 04H 16′ 12” + 01H 03′ 39”
30 29
(ROU) EMANUEL GYENES
AUTONET MOTORCYCLE TEAM 04H 16′ 35” + 01H 04′ 02”
31 101
(GBR) DAVID KNIGHT
HT RALLY RAID HUSQVARNA RACING 04H 18′ 03” + 01H 05′ 30”
32 36
(CZE) JAN BRABEC
STROJRENT RACING 04H 18′ 09” + 01H 05′ 36” 00H 17′ 00”
33 95
(FRA) XAVIER FLICK
XTREM RACING 04H 20′ 45” + 01H 08′ 12”
34 76
(CZE) ROMAN KREJCI
BO!BETON TEAM 04H 23′ 38” + 01H 11′ 05” 00H 15′ 00”
35 39
(FRA) BENJAMIN MELOT
BENJAMIN MELOT 04H 25′ 28” + 01H 12′ 55”
36 108
(ESP) MARC CALMET
FN SPEED – RIEJU TEAM 04H 26′ 44” + 01H 14′ 11”
37 46
(SVN) SIMON MARCIC
MARCIC 04H 28′ 42” + 01H 16′ 09”
38 37
(CZE) DAVID PABISKA
JANTAR TEAM 04H 30′ 11” + 01H 17′ 38”
39 86
(FRA) CHARLIE HERBST
DRAG’ON RALLY TEAM 04H 31′ 06” + 01H 18′ 33”
40 84
(GBR) NEIL HAWKER
NEIL HAWKER 04H 33′ 12” + 01H 20′ 39”
41 78
(ITA) CESARE ZACCHETTI
CESARE ZACCHETTI 04H 33′ 31” + 01H 20′ 58”
42 41
(CHN) ZAKER YAKP
WU PU DA HAI DAO DAKAR RALLY TEAM 04H 35′ 13” + 01H 22′ 40”
43 60
(FRA) STÉPHANE DARQUES
M.O.R.AL 04H 38′ 44” + 01H 26′ 11”
44 81
(SVK) ERIK VLCAK
SLOVNAFT RALLY TEAM 04H 38′ 47” + 01H 26′ 14”
45 98
(ESP) SARA GARCIA
PONT GRUP YAMAHA 04H 44′ 22” + 01H 31′ 49”
46 67
(CZE) RUDOLF LHOTSKY
JANTAR TEAM 04H 44′ 26” + 01H 31′ 53”
47 62
(AUS) ANDREW JOSEPH HOULIHAN
NOMADAS ADVENTURE 04H 46′ 48” + 01H 34′ 15”
48 55
(CHN) ZHAO HONGYI
WU PU DA HAI DAO DAKAR RALLY TEAM 04H 47′ 01” + 01H 34′ 28”
49 99
(ESP) JAVI VEGA PUERTA
PONT GRUP YAMAHA 04H 49′ 03” + 01H 36′ 30”
50 35
(MEX) JUAN PABLO GUILLEN RIVERA
NOMADAS ADVENTURE 04H 51′ 35” + 01H 39′ 02”
51 125
(FRA) FRÉDÉRIC BARLERIN
RALLYE FRED 04H 52′ 57” + 01H 40′ 24”
52 70
(SAU) MISHAL ALGHUNEIM
MISHAL ALGHUNEIM 04H 53′ 21” + 01H 40′ 48”
53 65
(ITA) FRANCO PICCO
TEAM FRANCO PICCO 05H 01′ 54” + 01H 49′ 21”
54 58
(ESP) EDUARDO IGLESIAS SANCHEZ
FN SPEED – TEAM MONFORTE RALLY 05H 12′ 13” + 01H 59′ 40”
55 121
(FRA) GUILLAUME BARTHELEMY
TEAM RS CONCEPT 05H 12′ 14” + 01H 59′ 41”
56 71
(BHR) SALMAN MOHAMED HUMOOD FARHAN
HT RALLY RAID HUSQVARNA RACING 05H 15′ 44” + 02H 03′ 11”
57 105
(ESP) FERNANDO DOMINGUEZ
CLUB AVENTURA TOUAREG 05H 23′ 29” + 02H 10′ 56”
58 79
(FRA) AMAURY BARATIN
HORIZON MOTO 95 05H 25′ 36” + 02H 13′ 03”
59 114
(ESP) ELADIO CARBONELL MENDEZ
PIKAERAS TEAM 05H 25′ 50” + 02H 13′ 17”
60 82
(IND) ASHISH RAORANE
ASHISH RAORANE 05H 31′ 20” + 02H 18′ 47” 00H 15′ 00”
61 69
(BEL) WALTER ROELANTS
HT RALLY RAID HUSQVARNA RACING 05H 31′ 24” + 02H 18′ 51”
62 51
(ESP) RACHID AL-LAL LAHADIL
MELILLA SPORT CAPITAL 05H 36′ 07” + 02H 23′ 34”
63 85
(PRT) ALEXANDRE AZINHAIS
CLUB AVENTURA TOUAREG 05H 37′ 29” + 02H 24′ 56” 00H 15′ 00”
64 89
(SRB) GABOR SAGHMEISTER
SAGHMEISTER TEAM 05H 45′ 00” + 02H 32′ 27”
65 112
(ESP) JUAN CAMPDERA
JUAN CAMPDERA 05H 45′ 41” + 02H 33′ 08”
66 115
(NLD) OLAF HARMSEN
BAS DAKAR KTM RACING TEAM 05H 49′ 36” + 02H 37′ 03”
67 22
(POL) MACIEJ GIEMZA
ORLEN TEAM 74H 00′ 00” + 70H 47′ 27” 62H 00′ 00”
68 61
(FRA) NORBERT DUBOIS
AVENTURE MOTO 61 74H 00′ 00” + 70H 47′ 27” 62H 00′ 00”

Follow us

POS. EXP. DRIVE-TEAM MARK-MODEL TIME VARIATION PENALITY
1 5
(GBR) SAM SUNDERLAND
RED BULL KTM FACTORY TEAM 04H 33′ 18”
2 2
(CHL) PABLO QUINTANILLA
ROCKSTAR ENERGY HUSQVARNA FACTORY RACING 04H 35′ 53” + 00H 02′ 35”
3 47
(ARG) KEVIN BENAVIDES
MONSTER ENERGY HONDA TEAM 2021 04H 38′ 47” + 00H 05′ 29”
4 21
(AUS) DANIEL SANDERS
KTM FACTORY TEAM 04H 41′ 50” + 00H 08′ 32”
5 52
(AUT) MATTHIAS WALKNER
RED BULL KTM FACTORY TEAM 04H 42′ 46” + 00H 09′ 28”
6 1
(USA) RICKY BRABEC
MONSTER ENERGY HONDA TEAM 2021 04H 45′ 09” + 00H 11′ 51”
7 15
(ESP) LORENZO SANTOLINO
SHERCO FACTORY 04H 48′ 22” + 00H 15′ 04”
8 11
(SVK) STEFAN SVITKO
SLOVNAFT RALLY TEAM 04H 49′ 57” + 00H 16′ 39”
9 42
(FRA) ADRIEN VAN BEVEREN
MONSTER ENERGY YAMAHA RALLY TEAM 04H 52′ 55” + 00H 19′ 37” 00H 05′ 00”
10 87
(ESP) ORIOL MENA
FN SPEED – RIEJU TEAM 04H 53′ 27” + 00H 20′ 09”
11 32
(ESP) TOSHA SCHAREINA
FN SPEED – KTM TEAM 04H 54′ 38” + 00H 21′ 20”
12 24
(DEU) SEBASTIAN BÜHLER
HERO MOTOSPORTS TEAM RALLY 04H 56′ 53” + 00H 23′ 35”
13 9
(USA) SKYLER HOWES
BAS DAKAR KTM RACING TEAM 04H 58′ 10” + 00H 24′ 52”
14 19
(PRT) RUI GONCALVES
SHERCO FACTORY 04H 59′ 21” + 00H 26′ 03”
15 74
(ESP) JAUME BETRIU
FN SPEED – KTM TEAM 05H 00′ 19” + 00H 27′ 01”
16 31
(CZE) MARTIN MICHEK
ORION – MOTO RACING GROUP 05H 01′ 04” + 00H 27′ 46”
17 17
(ESP) JOAN PEDRERO GARCIA
FN SPEED – RIEJU TEAM 05H 03′ 39” + 00H 30′ 21”
18 33
(IND) HARITH NOAH KOITHA VEETTIL
SHERCO FACTORY 05H 13′ 46” + 00H 40′ 28”
19 44
(ESP) LAIA SANZ
GAS GAS FACTORY TEAM 05H 24′ 19” + 00H 51′ 01” 00H 02′ 00”
20 101
(GBR) DAVID KNIGHT
HT RALLY RAID HUSQVARNA RACING 05H 24′ 37” + 00H 51′ 19” 00H 05′ 00”
21 53
(CZE) LIBOR PODMOL
PODMOL DAKAR TEAM 05H 26′ 52” + 00H 53′ 34”
22 25
(NLD) PAUL SPIERINGS
HT RALLY RAID HUSQVARNA RACING 05H 26′ 56” + 00H 53′ 38”
23 30
(LTU) ARUNAS GELAZNINKAS
ZIGMAS DAKAR TEAM 05H 29′ 32” + 00H 56′ 14”
24 39
(FRA) BENJAMIN MELOT
BENJAMIN MELOT 05H 35′ 41” + 01H 02′ 23”
25 29
(ROU) EMANUEL GYENES
AUTONET MOTORCYCLE TEAM 05H 36′ 53” + 01H 03′ 35”
26 26
(CZE) MILAN ENGEL
ORION – MOTO RACING GROUP 05H 38′ 29” + 01H 05′ 11” 00H 20′ 00”
27 27
(PRT) JOAQUIM RODRIGUES
HERO MOTOSPORTS TEAM RALLY 05H 45′ 18” + 01H 12′ 00” 00H 35′ 00”
28 48
(FRA) MATHIEU DOVEZE
NOMADE RACING ASSISTANCE 05H 48′ 29” + 01H 15′ 11”
29 54
(FRA) CAMILLE CHAPELIERE
TEAM BAINES RALLY 05H 50′ 50” + 01H 17′ 32” 00H 22′ 00”
30 63
(POL) KONRAD DABROWSKI
DUUST RALLY TEAM 05H 56′ 25” + 01H 23′ 07”
31 37
(CZE) DAVID PABISKA
JANTAR TEAM 06H 05′ 58” + 01H 32′ 40”
32 80
(AUS) MICHAEL BURGESS
BAS DAKAR KTM RACING TEAM 06H 10′ 52” + 01H 37′ 34” 00H 20′ 00”
33 46
(SVN) SIMON MARCIC
MARCIC 06H 14′ 20” + 01H 41′ 02”
34 36
(CZE) JAN BRABEC
STROJRENT RACING 06H 15′ 16” + 01H 41′ 58” 00H 55′ 00”
35 84
(GBR) NEIL HAWKER
NEIL HAWKER 06H 18′ 34” + 01H 45′ 16”
36 41
(CHN) ZAKER YAKP
WU PU DA HAI DAO DAKAR RALLY TEAM 06H 23′ 04” + 01H 49′ 46”
37 95
(FRA) XAVIER FLICK
XTREM RACING 06H 24′ 45” + 01H 51′ 27”
38 78
(ITA) CESARE ZACCHETTI
CESARE ZACCHETTI 06H 28′ 35” + 01H 55′ 17”
39 86
(FRA) CHARLIE HERBST
DRAG’ON RALLY TEAM 06H 29′ 57” + 01H 56′ 39”
40 108
(ESP) MARC CALMET
FN SPEED – RIEJU TEAM 06H 36′ 14” + 02H 02′ 56”
41 81
(SVK) ERIK VLCAK
SLOVNAFT RALLY TEAM 06H 37′ 53” + 02H 04′ 35”
42 67
(CZE) RUDOLF LHOTSKY
JANTAR TEAM 06H 40′ 21” + 02H 07′ 03”
43 76
(CZE) ROMAN KREJCI
BO!BETON TEAM 06H 45′ 20” + 02H 12′ 02” 00H 15′ 00”
44 65
(ITA) FRANCO PICCO
TEAM FRANCO PICCO 06H 46′ 14” + 02H 12′ 56”
45 55
(CHN) ZHAO HONGYI
WU PU DA HAI DAO DAKAR RALLY TEAM 06H 55′ 46” + 02H 22′ 28”
46 70
(SAU) MISHAL ALGHUNEIM
MISHAL ALGHUNEIM 06H 58′ 58” + 02H 25′ 40”
47 60
(FRA) STÉPHANE DARQUES
M.O.R.AL 07H 00′ 30” + 02H 27′ 12” 00H 20′ 00”
48 71
(BHR) SALMAN MOHAMED HUMOOD FARHAN
HT RALLY RAID HUSQVARNA RACING 07H 11′ 07” + 02H 37′ 49”
49 79
(FRA) AMAURY BARATIN
HORIZON MOTO 95 07H 11′ 54” + 02H 38′ 36”
50 99
(ESP) JAVI VEGA PUERTA
PONT GRUP YAMAHA 07H 14′ 31” + 02H 41′ 13” 00H 20′ 00”
51 98
(ESP) SARA GARCIA
PONT GRUP YAMAHA 07H 16′ 50” + 02H 43′ 32” 00H 20′ 00”
52 125
(FRA) FRÉDÉRIC BARLERIN
RALLYE FRED 07H 23′ 00” + 02H 49′ 42”
53 121
(FRA) GUILLAUME BARTHELEMY
TEAM RS CONCEPT 07H 23′ 03” + 02H 49′ 45”
54 62
(AUS) ANDREW JOSEPH HOULIHAN
NOMADAS ADVENTURE 07H 26′ 58” + 02H 53′ 40”
55 82
(IND) ASHISH RAORANE
ASHISH RAORANE 07H 33′ 12” + 02H 59′ 54” 00H 15′ 00”
56 35
(MEX) JUAN PABLO GUILLEN RIVERA
NOMADAS ADVENTURE 07H 34′ 41” + 03H 01′ 23” 00H 20′ 00”
57 114
(ESP) ELADIO CARBONELL MENDEZ
PIKAERAS TEAM 07H 39′ 50” + 03H 06′ 32” 00H 04′ 00”
58 51
(ESP) RACHID AL-LAL LAHADIL
MELILLA SPORT CAPITAL 07H 43′ 22” + 03H 10′ 04” 00H 01′ 00”
59 100
(FRA) AUDREY ROSSAT
TEAM RS CONCEPT 07H 47′ 41” + 03H 14′ 23”
60 58
(ESP) EDUARDO IGLESIAS SANCHEZ
FN SPEED – TEAM MONFORTE RALLY 07H 47′ 57” + 03H 14′ 39”
61 69
(BEL) WALTER ROELANTS
HT RALLY RAID HUSQVARNA RACING 08H 00′ 24” + 03H 27′ 06” 00H 20′ 00”
62 89
(SRB) GABOR SAGHMEISTER
SAGHMEISTER TEAM 08H 00′ 28” + 03H 27′ 10”
63 105
(ESP) FERNANDO DOMINGUEZ
CLUB AVENTURA TOUAREG 08H 02′ 53” + 03H 29′ 35”
64 96
(ESP) DANIEL ALBERO PUIG
TEAM UN DIABETICO EN EL DAKAR 08H 10′ 51” + 03H 37′ 33”
65 115
(NLD) OLAF HARMSEN
BAS DAKAR KTM RACING TEAM 08H 11′ 00” + 03H 37′ 42”
66 85
(PRT) ALEXANDRE AZINHAIS
CLUB AVENTURA TOUAREG 08H 14′ 17” + 03H 40′ 59” 00H 15′ 00”
67 112
(ESP) JUAN CAMPDERA
JUAN CAMPDERA 08H 42′ 17” + 04H 08′ 59”
68 117
(BWA) JAMES ALEXANDER
THE KALAHARI MADALA 10H 25′ 22” + 05H 52′ 04”
POS. EXP. DRIVE-TEAM MARK-MODEL TIME VARIATION PENALITY
1 1
(USA) RICKY BRABEC
MONSTER ENERGY HONDA TEAM 2021 02H 17′ 02”
2 47
(ARG) KEVIN BENAVIDES
MONSTER ENERGY HONDA TEAM 2021 02H 19′ 19” + 00H 02′ 17”
3 52
(AUT) MATTHIAS WALKNER
RED BULL KTM FACTORY TEAM 02H 21′ 15” + 00H 04′ 13”
4 9
(USA) SKYLER HOWES
BAS DAKAR KTM RACING TEAM 02H 22′ 51” + 00H 05′ 49”
5 21
(AUS) DANIEL SANDERS
KTM FACTORY TEAM 02H 24′ 13” + 00H 07′ 11”
6 15
(ESP) LORENZO SANTOLINO
SHERCO FACTORY 02H 27′ 33” + 00H 10′ 31”
7 17
(ESP) JOAN PEDRERO GARCIA
FN SPEED – RIEJU TEAM 02H 27′ 42” + 00H 10′ 40”
8 27
(PRT) JOAQUIM RODRIGUES
HERO MOTOSPORTS TEAM RALLY 02H 29′ 20” + 00H 12′ 18”
9 74
(ESP) JAUME BETRIU
FN SPEED – KTM TEAM 02H 29′ 37” + 00H 12′ 35”
10 24
(DEU) SEBASTIAN BÜHLER
HERO MOTOSPORTS TEAM RALLY 02H 30′ 08” + 00H 13′ 06”
11 5
(GBR) SAM SUNDERLAND
RED BULL KTM FACTORY TEAM 02H 30′ 09” + 00H 13′ 07”
12 87
(ESP) ORIOL MENA
FN SPEED – RIEJU TEAM 02H 32′ 36” + 00H 15′ 34”
13 19
(PRT) RUI GONCALVES
SHERCO FACTORY 02H 33′ 13” + 00H 16′ 11” 00H 03′ 00”
14 32
(ESP) TOSHA SCHAREINA
FN SPEED – KTM TEAM 02H 33′ 46” + 00H 16′ 44”
15 11
(SVK) STEFAN SVITKO
SLOVNAFT RALLY TEAM 02H 34′ 57” + 00H 17′ 55”
16 26
(CZE) MILAN ENGEL
ORION – MOTO RACING GROUP 02H 37′ 56” + 00H 20′ 54”
17 44
(ESP) LAIA SANZ
GAS GAS FACTORY TEAM 02H 40′ 27” + 00H 23′ 25”
18 95
(FRA) XAVIER FLICK
XTREM RACING 02H 42′ 09” + 00H 25′ 07”
19 33
(IND) HARITH NOAH KOITHA VEETTIL
SHERCO FACTORY 02H 43′ 20” + 00H 26′ 18”
20 101
(GBR) DAVID KNIGHT
HT RALLY RAID HUSQVARNA RACING 02H 44′ 33” + 00H 27′ 31”
21 2
(CHL) PABLO QUINTANILLA
ROCKSTAR ENERGY HUSQVARNA FACTORY RACING 02H 44′ 50” + 00H 27′ 48” 00H 10′ 00”
22 29
(ROU) EMANUEL GYENES
AUTONET MOTORCYCLE TEAM 02H 45′ 35” + 00H 28′ 33”
23 31
(CZE) MARTIN MICHEK
ORION – MOTO RACING GROUP 02H 46′ 07” + 00H 29′ 05” 00H 20′ 00”
24 54
(FRA) CAMILLE CHAPELIERE
TEAM BAINES RALLY 02H 47′ 19” + 00H 30′ 17”
25 36
(CZE) JAN BRABEC
STROJRENT RACING 02H 48′ 59” + 00H 31′ 57” 00H 16′ 00”
26 25
(NLD) PAUL SPIERINGS
HT RALLY RAID HUSQVARNA RACING 02H 49′ 51” + 00H 32′ 49”
27 63
(POL) KONRAD DABROWSKI
DUUST RALLY TEAM 02H 52′ 08” + 00H 35′ 06”
28 39
(FRA) BENJAMIN MELOT
BENJAMIN MELOT 02H 53′ 10” + 00H 36′ 08” 00H 10′ 00”
29 30
(LTU) ARUNAS GELAZNINKAS
ZIGMAS DAKAR TEAM 02H 53′ 12” + 00H 36′ 10”
30 80
(AUS) MICHAEL BURGESS
BAS DAKAR KTM RACING TEAM 02H 53′ 25” + 00H 36′ 23”
31 48
(FRA) MATHIEU DOVEZE
NOMADE RACING ASSISTANCE 02H 53′ 49” + 00H 36′ 47”
32 37
(CZE) DAVID PABISKA
JANTAR TEAM 03H 03′ 57” + 00H 46′ 55”
33 86
(FRA) CHARLIE HERBST
DRAG’ON RALLY TEAM 03H 05′ 34” + 00H 48′ 32”
34 78
(ITA) CESARE ZACCHETTI
CESARE ZACCHETTI 03H 07′ 19” + 00H 50′ 17”
35 46
(SVN) SIMON MARCIC
MARCIC 03H 11′ 47” + 00H 54′ 45”
36 70
(SAU) MISHAL ALGHUNEIM
MISHAL ALGHUNEIM 03H 15′ 06” + 00H 58′ 04”
37 81
(SVK) ERIK VLCAK
SLOVNAFT RALLY TEAM 03H 15′ 40” + 00H 58′ 38”
38 108
(ESP) MARC CALMET
FN SPEED – RIEJU TEAM 03H 15′ 45” + 00H 58′ 43”
39 65
(ITA) FRANCO PICCO
TEAM FRANCO PICCO 03H 16′ 17” + 00H 59′ 15”
40 41
(CHN) ZAKER YAKP
WU PU DA HAI DAO DAKAR RALLY TEAM 03H 17′ 51” + 01H 00′ 49”
41 60
(FRA) STÉPHANE DARQUES
M.O.R.AL 03H 22′ 29” + 01H 05′ 27”
42 35
(MEX) JUAN PABLO GUILLEN RIVERA
NOMADAS ADVENTURE 03H 25′ 41” + 01H 08′ 39”
43 125
(FRA) FRÉDÉRIC BARLERIN
RALLYE FRED 03H 25′ 49” + 01H 08′ 47”
44 79
(FRA) AMAURY BARATIN
HORIZON MOTO 95 03H 29′ 27” + 01H 12′ 25”
45 62
(AUS) ANDREW JOSEPH HOULIHAN
NOMADAS ADVENTURE 03H 30′ 12” + 01H 13′ 10”
46 84
(GBR) NEIL HAWKER
NEIL HAWKER 03H 31′ 22” + 01H 14′ 20” 00H 20′ 00”
47 55
(CHN) ZHAO HONGYI
WU PU DA HAI DAO DAKAR RALLY TEAM 03H 31′ 27” + 01H 14′ 25”
48 53
(CZE) LIBOR PODMOL
PODMOL DAKAR TEAM 03H 35′ 09” + 01H 18′ 07”
49 67
(CZE) RUDOLF LHOTSKY
JANTAR TEAM 03H 37′ 13” + 01H 20′ 11” 00H 20′ 00”
50 121
(FRA) GUILLAUME BARTHELEMY
TEAM RS CONCEPT 03H 45′ 05” + 01H 28′ 03”
51 98
(ESP) SARA GARCIA
PONT GRUP YAMAHA 03H 46′ 58” + 01H 29′ 56” 00H 04′ 00”
52 71
(BHR) SALMAN MOHAMED HUMOOD FARHAN
HT RALLY RAID HUSQVARNA RACING 03H 49′ 50” + 01H 32′ 48” 00H 20′ 00”
53 89
(SRB) GABOR SAGHMEISTER
SAGHMEISTER TEAM 03H 59′ 14” + 01H 42′ 12”
54 58
(ESP) EDUARDO IGLESIAS SANCHEZ
FN SPEED – TEAM MONFORTE RALLY 04H 07′ 34” + 01H 50′ 32”
55 100
(FRA) AUDREY ROSSAT
TEAM RS CONCEPT 04H 08′ 04” + 01H 51′ 02”
56 51
(ESP) RACHID AL-LAL LAHADIL
MELILLA SPORT CAPITAL 04H 08′ 33” + 01H 51′ 31”
57 69
(BEL) WALTER ROELANTS
HT RALLY RAID HUSQVARNA RACING 04H 12′ 25” + 01H 55′ 23” 00H 02′ 00”
58 115
(NLD) OLAF HARMSEN
BAS DAKAR KTM RACING TEAM 04H 24′ 36” + 02H 07′ 34” 00H 20′ 00”
59 114
(ESP) ELADIO CARBONELL MENDEZ
PIKAERAS TEAM 04H 25′ 08” + 02H 08′ 06”
60 112
(ESP) JUAN CAMPDERA
JUAN CAMPDERA 04H 28′ 54” + 02H 11′ 52”
61 82
(IND) ASHISH RAORANE
ASHISH RAORANE 04H 35′ 36” + 02H 18′ 34” 00H 35′ 00”
62 96
(ESP) DANIEL ALBERO PUIG
TEAM UN DIABETICO EN EL DAKAR 04H 54′ 00” + 02H 36′ 58” 00H 20′ 00”
63 76
(CZE) ROMAN KREJCI
BO!BETON TEAM 04H 55′ 15” + 02H 38′ 13” 00H 15′ 00”
64 99
(ESP) JAVI VEGA PUERTA
PONT GRUP YAMAHA 05H 12′ 39” + 02H 55′ 37”
65 105
(ESP) FERNANDO DOMINGUEZ
CLUB AVENTURA TOUAREG 05H 25′ 10” + 03H 08′ 08” 00H 20′ 00”
66 117
(BWA) JAMES ALEXANDER
THE KALAHARI MADALA 05H 26′ 06” + 03H 09′ 04” 00H 20′ 00”
67 85
(PRT) ALEXANDRE AZINHAIS
CLUB AVENTURA TOUAREG 05H 38′ 40” + 03H 21′ 38” 00H 35′ 00”
POS. EXP. DRIVE-TEAM MARK-MODEL TIME VARIATION PENALITY
1 154
(ARG) MANUEL ANDUJAR
7240 TEAM 60H 28′ 29”
2 159
(CHL) GIOVANNI ENRICO
ENRICO RACING TEAM 61H 02′ 13” + 00H 33′ 44”
3 163
(USA) PABLO COPETTI
MX DEVESA BY BERTA 63H 29′ 27” + 03H 00′ 58” 00H 21′ 00”
4 155
(POL) KAMIL WISNIEWSKI
ORLEN TEAM 67H 18′ 34” + 06H 50′ 05” 00H 01′ 00”
5 153
(CZE) TOMÁŠ KUBIENA
STORY RACING S.R.O. 67H 40′ 14” + 07H 11′ 45” 00H 05′ 00”
6 157
(FRA) ROMAIN DUTU
SMX RACING 69H 45′ 40” + 09H 17′ 11” 00H 15′ 00”
7 176
(LTU) LAISVYDAS KANCIUS
STORY RACING S.R.O. 73H 11′ 34” + 12H 43′ 05” 00H 08′ 00”
8 169
(ARG) TOBIAS JUAN CARRIZO
M.E.D. RACING TEAM 78H 52′ 03” + 18H 23′ 34” 00H 14′ 00”
9 174
(ESP) TONI VINGUT
VISIT SANT ANTONI – IBIZA 83H 54′ 39” + 23H 26′ 10” 00H 22′ 00”
10 177
(BOL) SUANY MARTINEZ
TEAM CAN AM MARTINEZ 89H 34′ 54” + 29H 06′ 25” 05H 19′ 00”
11 175
(BOL) LEONARDO MARTINEZ
TEAM CAN AM MARTINEZ 92H 20′ 29” + 31H 52′ 00” 04H 44′ 00”

POS. EXP. DRIVE-TEAM MARK-MODEL TIME VARIATION PENALITY
1 152
(FRA) ALEXANDRE GIROUD
TEAM GIROUD 04H 01′ 08”
2 159
(CHL) GIOVANNI ENRICO
ENRICO RACING TEAM 04H 04′ 04” + 00H 02′ 56”
3 163
(USA) PABLO COPETTI
MX DEVESA BY BERTA 04H 05′ 54” + 00H 04′ 46”
4 150
(ARG) NICOLAS CAVIGLIASSO
DRAG’ON RALLY TEAM 04H 05′ 59” + 00H 04′ 51”
5 154
(ARG) MANUEL ANDUJAR
7240 TEAM 04H 06′ 52” + 00H 05′ 44”
6 153
(CZE) TOMÁŠ KUBIENA
STORY RACING S.R.O. 04H 10′ 28” + 00H 09′ 20”
7 157
(FRA) ROMAIN DUTU
SMX RACING 04H 17′ 30” + 00H 16′ 22”
8 155
(POL) KAMIL WISNIEWSKI
ORLEN TEAM 04H 20′ 38” + 00H 19′ 30”
9 168
(CHL) ITALO PEDEMONTE
ENRICO RACING TEAM 04H 24′ 05” + 00H 22′ 57”
10 174
(ESP) TONI VINGUT
VISIT SANT ANTONI – IBIZA 04H 30′ 56” + 00H 29′ 48”
11 164
(ARG) SANTIAGO HANSEN
MX DEVESA BY BERTA 04H 32′ 35” + 00H 31′ 27” 00H 02′ 00”
12 177
(BOL) SUANY MARTINEZ
TEAM CAN AM MARTINEZ 05H 16′ 13” + 01H 15′ 05”
13 176
(LTU) LAISVYDAS KANCIUS
STORY RACING S.R.O. 05H 17′ 12” + 01H 16′ 04”
14 169
(ARG) TOBIAS JUAN CARRIZO
M.E.D. RACING TEAM 05H 45′ 20” + 01H 44′ 12”
15 175
(BOL) LEONARDO MARTINEZ
TEAM CAN AM MARTINEZ 05H 51′ 16” + 01H 50′ 08”
16 162
(COL) NICOLAS ROBLEDO SERNA
COLOMBIA X RAID 23H 25′ 31” + 19H 24′ 23” 12H 00′ 00”
POS. EXP. DRIVE-TEAM MARK-MODEL TIME VARIATION PENALITY
1 163
(USA) PABLO COPETTI
MX DEVESA BY BERTA 05H 34′ 50” 00H 01′ 00”
2 159
(CHL) GIOVANNI ENRICO
ENRICO RACING TEAM 05H 34′ 53” + 00H 00′ 03”
3 152
(FRA) ALEXANDRE GIROUD
TEAM GIROUD 05H 37′ 20” + 00H 02′ 30”
4 150
(ARG) NICOLAS CAVIGLIASSO
DRAG’ON RALLY TEAM 05H 39′ 43” + 00H 04′ 53”
5 168
(CHL) ITALO PEDEMONTE
ENRICO RACING TEAM 05H 40′ 45” + 00H 05′ 55”
6 154
(ARG) MANUEL ANDUJAR
7240 TEAM 05H 59′ 29” + 00H 24′ 39”
7 155
(POL) KAMIL WISNIEWSKI
ORLEN TEAM 05H 59′ 46” + 00H 24′ 56”
8 153
(CZE) TOMÁŠ KUBIENA
STORY RACING S.R.O. 06H 01′ 10” + 00H 26′ 20” 00H 02′ 00”
9 157
(FRA) ROMAIN DUTU
SMX RACING 06H 12′ 57” + 00H 38′ 07”
10 176
(LTU) LAISVYDAS KANCIUS
STORY RACING S.R.O. 06H 43′ 23” + 01H 08′ 33”
11 174
(ESP) TONI VINGUT
VISIT SANT ANTONI – IBIZA 06H 47′ 58” + 01H 13′ 08”
12 169
(ARG) TOBIAS JUAN CARRIZO
M.E.D. RACING TEAM 07H 32′ 48” + 01H 57′ 58”
13 175
(BOL) LEONARDO MARTINEZ
TEAM CAN AM MARTINEZ 09H 16′ 26” + 03H 41′ 36”
14 177
(BOL) SUANY MARTINEZ
TEAM CAN AM MARTINEZ 09H 19′ 40” + 03H 44′ 50”
15 164
(ARG) SANTIAGO HANSEN
MX DEVESA BY BERTA 78H 00′ 00” + 72H 25′ 10” 62H 00′ 00”
16 162
(COL) NICOLAS ROBLEDO SERNA
COLOMBIA X RAID 78H 00′ 00” + 72H 25′ 10” 62H 00′ 00”
POS. EXP. DRIVE-TEAM MARK-MODEL TIME VARIATION PENALITY
1 150
(ARG) NICOLAS CAVIGLIASSO
DRAG’ON RALLY TEAM 04H 25′ 49”
2 159
(CHL) GIOVANNI ENRICO
ENRICO RACING TEAM 04H 26′ 49” + 00H 01′ 00”
3 154
(ARG) MANUEL ANDUJAR
7240 TEAM 04H 29′ 57” + 00H 04′ 08”
4 152
(FRA) ALEXANDRE GIROUD
TEAM GIROUD 04H 32′ 04” + 00H 06′ 15”
5 163
(USA) PABLO COPETTI
MX DEVESA BY BERTA 04H 33′ 08” + 00H 07′ 19”
6 168
(CHL) ITALO PEDEMONTE
ENRICO RACING TEAM 04H 35′ 41” + 00H 09′ 52”
7 153
(CZE) TOMÁŠ KUBIENA
STORY RACING S.R.O. 04H 51′ 52” + 00H 26′ 03”
8 174
(ESP) TONI VINGUT
VISIT SANT ANTONI – IBIZA 05H 15′ 44” + 00H 49′ 55”
9 157
(FRA) ROMAIN DUTU
SMX RACING 05H 28′ 54” + 01H 03′ 05”
10 176
(LTU) LAISVYDAS KANCIUS
STORY RACING S.R.O. 05H 30′ 24” + 01H 04′ 35”
11 177
(BOL) SUANY MARTINEZ
TEAM CAN AM MARTINEZ 05H 34′ 00” + 01H 08′ 11”
12 155
(POL) KAMIL WISNIEWSKI
ORLEN TEAM 05H 41′ 01” + 01H 15′ 12”
13 175
(BOL) LEONARDO MARTINEZ
TEAM CAN AM MARTINEZ 05H 50′ 13” + 01H 24′ 24”
14 169
(ARG) TOBIAS JUAN CARRIZO
M.E.D. RACING TEAM 05H 51′ 28” + 01H 25′ 39”
15 164
(ARG) SANTIAGO HANSEN
MX DEVESA BY BERTA 78H 00′ 00” + 73H 34′ 11” 62H 00′ 00”
POS. EXP. DRIVE-TEAM MARK-MODEL TIME VARIATION PENALITY
1 154
(ARG) MANUEL ANDUJAR
7240 TEAM 03H 29′ 13”
2 150
(ARG) NICOLAS CAVIGLIASSO
DRAG’ON RALLY TEAM 03H 30′ 21” + 00H 01′ 08”
3 152
(FRA) ALEXANDRE GIROUD
TEAM GIROUD 03H 33′ 05” + 00H 03′ 52”
4 157
(FRA) ROMAIN DUTU
SMX RACING 03H 43′ 54” + 00H 14′ 41”
5 159
(CHL) GIOVANNI ENRICO
ENRICO RACING TEAM 03H 44′ 35” + 00H 15′ 22”
6 168
(CHL) ITALO PEDEMONTE
ENRICO RACING TEAM 03H 47′ 27” + 00H 18′ 14” 00H 05′ 00”
7 174
(ESP) TONI VINGUT
VISIT SANT ANTONI – IBIZA 03H 55′ 22” + 00H 26′ 09”
8 155
(POL) KAMIL WISNIEWSKI
ORLEN TEAM 04H 01′ 11” + 00H 31′ 58”
9 169
(ARG) TOBIAS JUAN CARRIZO
M.E.D. RACING TEAM 04H 04′ 25” + 00H 35′ 12”
10 153
(CZE) TOMÁŠ KUBIENA
STORY RACING S.R.O. 04H 06′ 15” + 00H 37′ 02”
11 163
(USA) PABLO COPETTI
MX DEVESA BY BERTA 04H 12′ 14” + 00H 43′ 01”
12 176
(LTU) LAISVYDAS KANCIUS
STORY RACING S.R.O. 04H 17′ 17” + 00H 48′ 04”
13 164
(ARG) SANTIAGO HANSEN
MX DEVESA BY BERTA 05H 02′ 56” + 01H 33′ 43” 00H 30′ 00”
14 175
(BOL) LEONARDO MARTINEZ
TEAM CAN AM MARTINEZ 05H 10′ 29” + 01H 41′ 16”
15 177
(BOL) SUANY MARTINEZ
TEAM CAN AM MARTINEZ 05H 15′ 31” + 01H 46′ 18”
POS. EXP. DRIVE-TEAM MARK-MODEL TIME VARIATION PENALITY
1 150
(ARG) NICOLAS CAVIGLIASSO
DRAG’ON RALLY TEAM 06H 09′ 42”
2 154
(ARG) MANUEL ANDUJAR
7240 TEAM 06H 11′ 23” + 00H 01′ 41”
3 159
(CHL) GIOVANNI ENRICO
ENRICO RACING TEAM 06H 53′ 55” + 00H 44′ 13”
4 152
(FRA) ALEXANDRE GIROUD
TEAM GIROUD 06H 56′ 56” + 00H 47′ 14”
5 168
(CHL) ITALO PEDEMONTE
ENRICO RACING TEAM 07H 16′ 40” + 01H 06′ 58”
6 163
(USA) PABLO COPETTI
MX DEVESA BY BERTA 07H 23′ 09” + 01H 13′ 27” 00H 15′ 00”
7 155
(POL) KAMIL WISNIEWSKI
ORLEN TEAM 07H 27′ 13” + 01H 17′ 31”
8 153
(CZE) TOMÁŠ KUBIENA
STORY RACING S.R.O. 07H 48′ 59” + 01H 39′ 17”
9 176
(LTU) LAISVYDAS KANCIUS
STORY RACING S.R.O. 07H 57′ 24” + 01H 47′ 42”
10 174
(ESP) TONI VINGUT
VISIT SANT ANTONI – IBIZA 08H 15′ 18” + 02H 05′ 36”
11 157
(FRA) ROMAIN DUTU
SMX RACING 08H 31′ 31” + 02H 21′ 49”
12 169
(ARG) TOBIAS JUAN CARRIZO
M.E.D. RACING TEAM 08H 37′ 42” + 02H 28′ 00”
13 164
(ARG) SANTIAGO HANSEN
MX DEVESA BY BERTA 09H 27′ 22” + 03H 17′ 40” 01H 00′ 00”
14 177
(BOL) SUANY MARTINEZ
TEAM CAN AM MARTINEZ 10H 44′ 42” + 04H 35′ 00”
15 175
(BOL) LEONARDO MARTINEZ
TEAM CAN AM MARTINEZ 10H 45′ 32” + 04H 35′ 50”

POS. EXP. DRIVE-TEAM MARK-MODEL TIME VARIATION PENALITY
1 152
(FRA) ALEXANDRE GIROUD
TEAM GIROUD 04H 50′ 24”
2 159
(CHL) GIOVANNI ENRICO
ENRICO RACING TEAM 04H 50′ 58” + 00H 00′ 34”
3 150
(ARG) NICOLAS CAVIGLIASSO
DRAG’ON RALLY TEAM 04H 52′ 25” + 00H 02′ 01”
4 154
(ARG) MANUEL ANDUJAR
7240 TEAM 05H 01′ 55” + 00H 11′ 31”
5 163
(USA) PABLO COPETTI
MX DEVESA BY BERTA 05H 20′ 35” + 00H 30′ 11”
6 155
(POL) KAMIL WISNIEWSKI
ORLEN TEAM 05H 23′ 21” + 00H 32′ 57”
7 157
(FRA) ROMAIN DUTU
SMX RACING 05H 24′ 08” + 00H 33′ 44”
8 153
(CZE) TOMÁŠ KUBIENA
STORY RACING S.R.O. 05H 26′ 10” + 00H 35′ 46”
9 174
(ESP) TONI VINGUT
VISIT SANT ANTONI – IBIZA 05H 35′ 32” + 00H 45′ 08” 00H 05′ 00”
10 168
(CHL) ITALO PEDEMONTE
ENRICO RACING TEAM 05H 37′ 30” + 00H 47′ 06”
11 176
(LTU) LAISVYDAS KANCIUS
STORY RACING S.R.O. 05H 50′ 56” + 01H 00′ 32”
12 177
(BOL) SUANY MARTINEZ
TEAM CAN AM MARTINEZ 06H 22′ 25” + 01H 32′ 01”
13 175
(BOL) LEONARDO MARTINEZ
TEAM CAN AM MARTINEZ 06H 48′ 00” + 01H 57′ 36”
14 169
(ARG) TOBIAS JUAN CARRIZO
M.E.D. RACING TEAM 07H 08′ 17” + 02H 17′ 53” 00H 14′ 00”
POS. EXP. DRIVE-TEAM MARK-MODEL TIME VARIATION PENALITY
1 154
(ARG) MANUEL ANDUJAR
7240 TEAM 05H 57′ 40”
2 168
(CHL) ITALO PEDEMONTE
ENRICO RACING TEAM 06H 00′ 45” + 00H 03′ 05”
3 152
(FRA) ALEXANDRE GIROUD
TEAM GIROUD 06H 06′ 31” + 00H 08′ 51”
4 159
(CHL) GIOVANNI ENRICO
ENRICO RACING TEAM 06H 06′ 34” + 00H 08′ 54”
5 163
(USA) PABLO COPETTI
MX DEVESA BY BERTA 06H 18′ 43” + 00H 21′ 03”
6 157
(FRA) ROMAIN DUTU
SMX RACING 06H 31′ 44” + 00H 34′ 04”
7 155
(POL) KAMIL WISNIEWSKI
ORLEN TEAM 07H 12′ 27” + 01H 14′ 47”
8 153
(CZE) TOMÁŠ KUBIENA
STORY RACING S.R.O. 07H 36′ 52” + 01H 39′ 12”
9 176
(LTU) LAISVYDAS KANCIUS
STORY RACING S.R.O. 07H 51′ 05” + 01H 53′ 25”
10 177
(BOL) SUANY MARTINEZ
TEAM CAN AM MARTINEZ 08H 02′ 45” + 02H 05′ 05”
11 169
(ARG) TOBIAS JUAN CARRIZO
M.E.D. RACING TEAM 08H 08′ 23” + 02H 10′ 43”
12 175
(BOL) LEONARDO MARTINEZ
TEAM CAN AM MARTINEZ 09H 09′ 25” + 03H 11′ 45”
13 150
(ARG) NICOLAS CAVIGLIASSO
DRAG’ON RALLY TEAM 79H 00′ 00” + 73H 02′ 20” 62H 00′ 00”
POS. EXP. DRIVE-TEAM MARK-MODEL TIME VARIATION PENALITY
1 152
(FRA) ALEXANDRE GIROUD
TEAM GIROUD 04H 20′ 40”
2 154
(ARG) MANUEL ANDUJAR
7240 TEAM 04H 21′ 52” + 00H 01′ 12”
3 159
(CHL) GIOVANNI ENRICO
ENRICO RACING TEAM 04H 21′ 57” + 00H 01′ 17”
4 153
(CZE) TOMÁŠ KUBIENA
STORY RACING S.R.O. 04H 40′ 55” + 00H 20′ 15”
5 157
(FRA) ROMAIN DUTU
SMX RACING 04H 45′ 45” + 00H 25′ 05”
6 163
(USA) PABLO COPETTI
MX DEVESA BY BERTA 04H 50′ 55” + 00H 30′ 15”
7 176
(LTU) LAISVYDAS KANCIUS
STORY RACING S.R.O. 05H 02′ 39” + 00H 41′ 59”
8 155
(POL) KAMIL WISNIEWSKI
ORLEN TEAM 05H 02′ 53” + 00H 42′ 13” 00H 01′ 00”
9 168
(CHL) ITALO PEDEMONTE
ENRICO RACING TEAM 05H 03′ 43” + 00H 43′ 03”
10 169
(ARG) TOBIAS JUAN CARRIZO
M.E.D. RACING TEAM 05H 10′ 49” + 00H 50′ 09”
11 174
(ESP) TONI VINGUT
VISIT SANT ANTONI – IBIZA 05H 35′ 51” + 01H 15′ 11”
12 175
(BOL) LEONARDO MARTINEZ
TEAM CAN AM MARTINEZ 06H 24′ 36” + 02H 03′ 56” 00H 14′ 00”
13 177
(BOL) SUANY MARTINEZ
TEAM CAN AM MARTINEZ 06H 30′ 52” + 02H 10′ 12” 00H 21′ 00”
14 150
(ARG) NICOLAS CAVIGLIASSO
DRAG’ON RALLY TEAM 75H 00′ 00” + 70H 39′ 20” 62H 00′ 00”

POS. EXP. DRIVE-TEAM MARK-MODEL TIME VARIATION PENALITY
1 159
(CHL) GIOVANNI ENRICO
ENRICO RACING TEAM 06H 24′ 41”
2 152
(FRA) ALEXANDRE GIROUD
TEAM GIROUD 06H 26′ 11” + 00H 01′ 30”
3 154
(ARG) MANUEL ANDUJAR
7240 TEAM 06H 26′ 26” + 00H 01′ 45”
4 168
(CHL) ITALO PEDEMONTE
ENRICO RACING TEAM 06H 40′ 41” + 00H 16′ 00”
5 163
(USA) PABLO COPETTI
MX DEVESA BY BERTA 06H 42′ 12” + 00H 17′ 31”
6 174
(ESP) TONI VINGUT
VISIT SANT ANTONI – IBIZA 06H 55′ 27” + 00H 30′ 46” 00H 02′ 00”
7 155
(POL) KAMIL WISNIEWSKI
ORLEN TEAM 07H 06′ 24” + 00H 41′ 43”
8 153
(CZE) TOMÁŠ KUBIENA
STORY RACING S.R.O. 07H 51′ 49” + 01H 27′ 08” 00H 01′ 00”
9 176
(LTU) LAISVYDAS KANCIUS
STORY RACING S.R.O. 07H 56′ 42” + 01H 32′ 01” 00H 01′ 00”
10 157
(FRA) ROMAIN DUTU
SMX RACING 08H 00′ 10” + 01H 35′ 29”
11 169
(ARG) TOBIAS JUAN CARRIZO
M.E.D. RACING TEAM 09H 18′ 43” + 02H 54′ 02”
12 177
(BOL) SUANY MARTINEZ
TEAM CAN AM MARTINEZ 09H 38′ 32” + 03H 13′ 51”
13 175
(BOL) LEONARDO MARTINEZ
TEAM CAN AM MARTINEZ 09H 39′ 40” + 03H 14′ 59”
POS. EXP. DRIVE-TEAM MARK-MODEL TIME VARIATION PENALITY
1 163
(USA) PABLO COPETTI
MX DEVESA BY BERTA 04H 18′ 47”
2 168
(CHL) ITALO PEDEMONTE
ENRICO RACING TEAM 04H 19′ 07” + 00H 00′ 20”
3 154
(ARG) MANUEL ANDUJAR
7240 TEAM 04H 21′ 32” + 00H 02′ 45”
4 152
(FRA) ALEXANDRE GIROUD
TEAM GIROUD 04H 23′ 04” + 00H 04′ 17”
5 159
(CHL) GIOVANNI ENRICO
ENRICO RACING TEAM 04H 24′ 21” + 00H 05′ 34”
6 155
(POL) KAMIL WISNIEWSKI
ORLEN TEAM 04H 30′ 35” + 00H 11′ 48”
7 174
(ESP) TONI VINGUT
VISIT SANT ANTONI – IBIZA 04H 32′ 12” + 00H 13′ 25”
8 153
(CZE) TOMÁŠ KUBIENA
STORY RACING S.R.O. 04H 45′ 22” + 00H 26′ 35”
9 157
(FRA) ROMAIN DUTU
SMX RACING 04H 58′ 01” + 00H 39′ 14”
10 176
(LTU) LAISVYDAS KANCIUS
STORY RACING S.R.O. 05H 15′ 39” + 00H 56′ 52”
11 169
(ARG) TOBIAS JUAN CARRIZO
M.E.D. RACING TEAM 05H 30′ 56” + 01H 12′ 09”
12 177
(BOL) SUANY MARTINEZ
TEAM CAN AM MARTINEZ 05H 49′ 17” + 01H 30′ 30”

POS. EXP. DRIVE-TEAM MARK-MODEL TIME VARIATION PENALITY
1 159
(CHL) GIOVANNI ENRICO
ENRICO RACING TEAM 06H 18′ 43”
2 154
(ARG) MANUEL ANDUJAR
7240 TEAM 06H 19′ 53” + 00H 01′ 10”
3 163
(USA) PABLO COPETTI
MX DEVESA BY BERTA 06H 21′ 46” + 00H 03′ 03”
4 153
(CZE) TOMÁŠ KUBIENA
STORY RACING S.R.O. 06H 30′ 25” + 00H 11′ 42”
5 155
(POL) KAMIL WISNIEWSKI
ORLEN TEAM 06H 48′ 34” + 00H 29′ 51”
6 176
(LTU) LAISVYDAS KANCIUS
STORY RACING S.R.O. 07H 13′ 28” + 00H 54′ 45” 00H 01′ 00”
7 157
(FRA) ROMAIN DUTU
SMX RACING 07H 35′ 45” + 01H 17′ 02”
8 169
(ARG) TOBIAS JUAN CARRIZO
M.E.D. RACING TEAM 07H 49′ 42” + 01H 30′ 59”
9 177
(BOL) SUANY MARTINEZ
TEAM CAN AM MARTINEZ 08H 15′ 47” + 01H 57′ 04” 00H 48′ 00”
10 175
(BOL) LEONARDO MARTINEZ
TEAM CAN AM MARTINEZ 08H 23′ 30” + 02H 04′ 47” 00H 32′ 00”
11 168
(CHL) ITALO PEDEMONTE
ENRICO RACING TEAM 78H 00′ 00” + 71H 41′ 17” 62H 00′ 00”
12 152
(FRA) ALEXANDRE GIROUD
TEAM GIROUD 78H 00′ 00” + 71H 41′ 17” 62H 00′ 00”

POS. EXP. DRIVE-TEAM MARK-MODEL TIME VARIATION PENALITY
1 163
(USA) PABLO COPETTI
MX DEVESA BY BERTA 03H 11′ 30”
2 154
(ARG) MANUEL ANDUJAR
7240 TEAM 03H 11′ 53” + 00H 00′ 23”
3 155
(POL) KAMIL WISNIEWSKI
ORLEN TEAM 03H 13′ 55” + 00H 02′ 25”
4 153
(CZE) TOMÁŠ KUBIENA
STORY RACING S.R.O. 03H 16′ 41” + 00H 05′ 11”
5 169
(ARG) TOBIAS JUAN CARRIZO
M.E.D. RACING TEAM 03H 19′ 10” + 00H 07′ 40”
6 159
(CHL) GIOVANNI ENRICO
ENRICO RACING TEAM 03H 19′ 43” + 00H 08′ 13”
7 168
(CHL) ITALO PEDEMONTE
ENRICO RACING TEAM 03H 21′ 39” + 00H 10′ 09” 00H 15′ 00”
8 176
(LTU) LAISVYDAS KANCIUS
STORY RACING S.R.O. 03H 33′ 33” + 00H 22′ 03” 00H 01′ 00”
9 157
(FRA) ROMAIN DUTU
SMX RACING 03H 37′ 41” + 00H 26′ 11” 00H 15′ 00”
10 174
(ESP) TONI VINGUT
VISIT SANT ANTONI – IBIZA 03H 44′ 19” + 00H 32′ 49” 00H 15′ 00”
11 177
(BOL) SUANY MARTINEZ
TEAM CAN AM MARTINEZ 04H 15′ 50” + 01H 04′ 20” 00H 20′ 00”
12 175
(BOL) LEONARDO MARTINEZ
TEAM CAN AM MARTINEZ 04H 32′ 04” + 01H 20′ 34” 00H 20′ 00”

 

Μείνετε συντονισμένοι για να παρακολουθήσετε το Dakar για άλλη μια χρονιά με LIVE ενημέρωση και με καθημερινές ανασκοπήσεις της ημέρας, όπως μοναδικά κάνουμε κάθε χρόνο στην Eιδική σελίδα για το Dakar 2021 !