28 March 2024
Motocross 2018

Δυναμική παρουσία του Αθλητικού σωματείου ΔΙΑΘΛΗΣΗ στον 2ο αγώνα Motocross Νοτίου Ελλάδας στο Αίγιο

Και στον δεύτερο αγώνα του πρωταθλήματος  MOTO CROSS Νοτίου Ελλάδας δυναμικό το παρών του Δικυκλιστικού Αθλητικού Σωματείου Ηλείας  όπου αρκετοί αθλητές του , έχουν πρωταγωνιστικό ρόλο.

Στην μεγάλη  κατηγορία ΜΧ1 ο Μούρκος Κωνσταντίνος (151) με KTM SXF 450 και υποστηρικτές ( Μυλωνίδης Ελαστικά, Τομαράς auto car, Apartments ΜΟΥΡΚΟΣ ) στο πρώτο σκέλος με καλή εκκίνηση τέθηκε επικεφαλής όπου παρέμενε μέχρι το τέλος, παίρνοντας ακόμα μια καρό σημαία,  στο δεύτερο σκέλος παρά του ότι είχε καλή εκκίνηση κάποια λάθη τον έφεραν στην δεύτερη θέση του σκέλους και του αγώνα , αλλά τέθηκε επικεφαλής της βαθμολογίας του πρωταθλήματος , λόγο της σταθερής απόδοσης του στους αγώνες, βέβαια  η κατάκτηση του τίτλου που είναι και ο Στόχος του, θέλει πολύ δουλειά .

Στην Κατηγορία OPEN ο Κονδιλόπουλος Διονύσιος (311) με YAMAHA και υποστηρικτές (MOTO ΜΑΡΓΑΡΗΣ, KAFE VELOCE, pitsa EXPERT, ΠΑΠΑΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΔΟΜΙΚΑ ΥΛΙΚΑ) Πρωταγωνιστής για πολλά χρόνια στα Ελληνικά δρώμενα του ΜΧ με δυο τρίτες θέσεις  με δυο σβησίματα στο πρώτο σκέλος ενώ  στο δεύτερο σκέλος ,λίγα μέτρα πριν τον τερματισμό έχασε την δεύτερη θέση, κατέλαβε την  τρίτη θέση του αγώνα αλλά  παραμένει στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας και δηλώνει παρών και διεκδικητής του τίτλου κάτι το οποίο έχει κάνει με επιτυχία και στο παρελθόν

Στην ίδια κατηγορία ο Μυλωνίδης Αναστάσιος (93)με ΥΑΜΑΗΑ YZF450 και υποστηρικτές (ΜΥΛΩΝΙΔΗΣ ΕΛΑΣΤΙΚΑ,ALFA GAS) κατέλαβε την 10η θέση  στα δυο σκέλη και του αγώνα διεκδικώντας μια θέση μέσα στην δεκάδα του πρωταθλήματα.

Παρόν και γερόλυκος των αγώνων Μητρόπουλος Σπύρος (111) με HONDA CRF450 και υποστηρικτές (MADNESS MOTO) όπου  κατέλαβε την 16η θέση του αγώνα μπροστά από πόλους κατά πολύ νεώτερους του.

Καλή και η παρουσία του πανταχού παρών Χατζησταυρινού Ανέστη (234) με YAMAHA YZF 450 και υποστηρικτές (ΜΥΛΩΝΙΔΗΣ ΕΛΑΣΤΙΚΑ,ALFA GAS) που κατέλαβε την 21η θέση  απολαμβάνοντας αυτό που αγαπά.

Ο Βενιαμίν του σωματείου ,το μέλλον του αθλήματος που ακούει στο όνομα Ταμβάκος ΧρήστοςΠαναγιώτης (66)με ΚΤΜ 65 και υποστηρικτές (ΤΑΜΒΑΚΟΣ ΑΝΤΑΛΑΚΤΙΚΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ,MADNESS MOTO ,ΜΟΤΟ ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ SERVIS, ΜΥΛΩΝΙΔΗΣ ΕΛΑΣΤΙΚΑ) με δυο τρίτες θέσεις κατέλαβε την τρίτη θέση και σε αυτόν τον αγώνα , και το μέλλον του ανήκει.

Το ΔΙΑΘΛΗΣΗ έχει αναλάβει για φέτος τον 3ο αγώνα του Πρωταθλήματος Νοτίου Ελλάδος που θα διεξαχθεί στις 14 Οκτώβρη και έχουν ξεκινήσει ήδη οι προετοιμασίες για αναβάθμιση των εγκαταστάσεων ,γιατί σκοπός του σωματίου είναι πάντα το καλύτερο .