23 April 2024
Motocross 2019

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 4ου αγώνα του Πανελληνίου Μotocross στα Τρίκαλα με νικητές Τουρατζίδη και Γεωργαντά

Το Σαββατοκύριακο 20 και 21 Απριλίου 2019 έγινε ο 4ος Αγώνας της σεζόν , στα Τρίκαλα στην πίστα MotoCross Πρίνου Τρικάλων.

Νικητής στην κατηγορία ΜΧ1 ο Γιάννης Τουρτζίδης με δυο νίκες, ενώ στην δεύτερη θέση ο Παναγιώτης Κουζής (2-2) και το βάθρο συμπλήρωσε ο Αργύρης Τσαρνάς (4-3).

Στην ΜΧ2 νικητής ήταν ο Αλέξανδρος Γεωργαντάς , μπροστά από τους Αντώνη Σάγμαλη και Παναγιώτη Παπίλα, ενώ στην MX2T νικητής ήταν ο Αντώνης Σάγμαλης.

Στην κατηγορία ΟΡΕΝ νικητής ήταν ο Martin Todorov, ενώ στην Senior νικητής ήταν ο Σπύρος Μητρόπουλος.

Στις μικρές κατηγορίες είχαμε νικητή στην MX85 τον Νίκο Κατσίβελο και στην ΜΧ65 νικητή τον Σωτήρη Φωτάκη.