19 March 2024
Supermoto

4ος Αγώνας Κυπέλλου Supermoto Σπάρτη 2017 – ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Την Κυριακή 10 Σεπτεμβρίου έγινε ο 4ος αγώνας του  Κύπελλο Supermoto 2017 στην Σπάρτη!

Ο 4ος Αγώνας Κυπέλλου Supermoto 2017 από τους πέντε που θα γίνουν,  στην Σπάρτη είχε 11 συμμετοχές.

Έγιναν  2 σκέλη, με δυνατές μάχες σχεδόν σε όλες τις θέσεις.

Στην κατηγορία RACING νικητής της ημέρας ήταν ο Νίκος Καρακώστας (2-1), με δεύτερο τον  Γιώργο Παρασκευά (1-4) και τρίτο τον Σταύρο Κρεμάλα (2-2)

Στο πρώτο σκέλος, ο Γιώργος Παρασκευάς πήρε την νίκη, με δεύτερο τον Νίκο Καρακώστα με μόλις 00:00.382s και τρίτο τον Σταύρο Κρεμάλα, ενώ ο βασικό διεκδικητής του τίτλου, Γιάννης Κωνσταντινάκος εγκατέλειψε στην μέση του αγώνα!

Στο 2ο σκέλος ο Νίκος Καρακώστας πήρε την καρό σημαία κερδίζοντας και το πρώτο σκαλί του βάθρου τη ημέρας με 45 βαθμούς, που τον έφεραν στην κορυφή της βαθμολογίας, μπροστά από τον Γιάννη Κωνσταντινάκο που τερμάτισε δεύτερος, και ο  Σταύρος Κρεμάλας τρίτος.

Στους Νέους νικητής και στα δυο σκέλη ήταν ο Αριστείδης Νικολακάκος με δεύτερο τον Μπάμπη Λατσούδη και τρίτο τον Αναστάσιο Κλαρούδα, και έτσι με αυτήν την σειρα διαμορφώθηκε και το τελικό βάθρο της ημέρας!