Παν.Πρ.Ταχ. 2013

Συμμετοχές RACING – 4ος Αγώνας Π.Π.Τ. στην Τρίπολη – Η δίχρονη κατηγορία.

Ας ρίξουμε μια ματιά τι γίνεται στην κατηγορία RACING, στην δίχρονη κατηγορία που αντέχει ακόμα να σταθεί μέσα από το πέρασμα του χρόνου.

Βάση των μέχρι τώρα συμμετοχών η κατηγορία RACING έχει 12  δηλωμένες συμμετοχές έναντι των 10 του προηγούμενου αγώνα.

IMG_0145

Ας δούμε λοιπόν τι έχουμε για αυτόν τον αγώνα με τα έως τώρα δεδομένα.

01#1. Ο ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΙΤΣΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ με τον ασσο πανω στην μηχανη του ο περσινός και 5 φορές πρωταθλητής της κατηγορίας Γιώργος Κίτσος έχει  κερδίσει μια 2η θέση στην Τρίπολη και μια 3η στον δεύτερο αγώνα των Μεγάρων και μια 7η στον 3ο αγώνα όπου συνέχισε τον αγώνα με βλάβη. Με 45 βαθμούς είναι στην 2η θέση της βαθμολογίας. HONDA RS 250 (JET OIL-PERISTERAS-GOLDEN GYM-IDS-CLOVER-X LITE-ΚΑ)

11-TSOKOS1-735x490#11. Ο ΤΣΩΚΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ με τον νούμερο 11 δεν συμμετείχε στον 1ο αγώνα της Τρίπολης ενώ στον 2ο αγώνα στα Μέγαρα κέρδισε τη ν1η θέση και το ψηλότερο σκαλί στο βάθρο, ενώ στον 3ο αγώνα τερμάτισε 2ος . Με 45 βαθμούς είναι στην ,3η θέση της βαθμολογίας και κατεβαίνει στην Τρίπολη για να διεκδικήσει την κορυφή της βαθμολογίας. YAMAHA TZ 250 (TSOKOS RACING-YAMAHA-PERISTERAS-TZORTZOPOULOS-ΚΑΛΙ)

18#18.  Ο Βασίλης Ρούσης με το νούμερο  18 τερμάτισε στην 8η Θέση στον αγώνα της Τρίπολης. Στο 2ο αγώνα τερμάτισε 14ος . Honda RS 250 (ΚΑΛΟΓΗΡΟΣ, NSfactory. 2STROKERS.COM, motomaniac we)

IMG_7451

#20. Ο Αντώνης Αβραμόπουλος  με το νούμερο 20 από την Θεσσαλονίκη  τερμάτισε 4ος στον αγώνα της Τρίπολης παίρνοντας και την πρώτη θέση στα 125. Στα Μέγαρα στον 2ο αγώνα τερμάτισε 8ος .  APRILIA  RSW 125 GP (MOTOGAS RACING-ΒΑΦΕΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛΙΔΗΣ number1)

#21.  Ο Γιάννης Μάστορης με το νούμερο 21 έχει μια συμμετοχή στον 2ο αγώνα με μια 11η θέση. HONDA RS 250 (ΚΑΛΟΓΗΡΟΣ)

IMG_0164

#36. Ο Κώστας Σεφέρογλου με το νούμερο  36 από την Θεσσαλονίκη  τερμάτισε 5ος στον αγώνα της Τρίπολης. Στα Μέγαρα  τερμάτισε στην 9η θέση στον 2ο αγώνα. APRILIA  RSW 125 GP (MOTOGAS RACING)

42

#42. Ο ΛΕΦΕΒΡ ΑΝΔΡΕΑΣ με τον νούμερο 42 έχει κερδίσει τον 1ο αγώνα στην Τρίπολη και εχει κερδίσει την 2η θέση στον 2ο αγώνα των Μεγάρων και την 3η στον 3ο αγώνα και έτσι με 61  βαθμούς είναι ο πρωτοπόρος της βαθμολογίας. ΥΑΜΑΗΑ ΤΖ 250 (SHOEI-SIDI-IXS-WRP-ΧΩΡΙΑΤΙΚΕΣ ΠΙΤΕΣ ΚΥΚΛΟΣ)

58-NTOTSIKAS#58. Ο ΝΤΟΤΣΙΚΑΣ ΛΕΑΝΔΡΟΣ με τον νούμερο 58, έχει κερδίσει μια 7η θέση στα Μέγαρα στον 2ο αγωνα ενώ στον 3ο τερματισε στην 6η θεση. Στον πρώτο αγώνα δεν αγωνίστηκε. Με 19 βαθμούς βρίσκετε στην 9η θέση της βαθμολογίας. 250 (TSOKOS RACING-YAMAHA-PERISTERAS-TZORTZOPOULOS-ΚΑΛΛ)

#65. Ο Χρονόπουλος Στράτος με το νούμερο 65 είναι νέα συμμετοχή για φέτος. GOULAS 150 (A.R.C-CHRONOPOULOS-CL BRAKES-TO HOTDOGAΔΙΚΟ-ΡΟΔΑΜΟ)

77#77.Ο ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ με τον νούμερο 77 έχει μια 9η θέση στον πρώτο αγώνα και μια 13η στον δεύτερο αγώνα και μια 8η στον 3ο αγωνα, έτσι με 18 βαθμούς είναι στην 11η θέση της βαθμολογίας. 125 (FANMOTO MOTORCYCLES,2STROKERS.COM,GIORGOS KARAKOST)

93#93. Ο ΛΕΦΕΒΡ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ με τον νούμερο 93 έχει κερδίσει μια 6η θέση στον πρώτο αγώνα ,  μια 10η στον δεύτερο αγώνα και μια 5η θέση στον 3ο αγώνα, έτσι με 27 βαθμούς είναι στην 5η θέση της βαθμολογίας. ΗΟNDA RS 250 (SHOEI-SIDI-IXS-WRP-ΧΩΡΙΑΤΙΚΕΣ ΠΙΤΕΣ ΚΥΚΛΟΣ)

Η κατηγορία Racing 125/250  λοιπόν είναι έτοιμη για να προσφέρει θέαμα δράση και άρωμα λαδιού την Κυριακή στην Τρίπολη.

Ραντεβού την Κυριακή λοιπόν να δούμε ποιος  θα είναι αυτός που κερδίσει την καρό σημαία!