24 April 2024
Παν.Πρ.Ταχ. 2014

O Συνιώρης νικητής και στην Superstock στον 1ο Αγ’ωνα της Τρίπολης!

Ο τελευταίος αγώνας της ημέρας ήταν αυτός της Superstock με το ενδιαφέρον να είναι μεγάλο φέτος αφού είδαμε μεγάλα ονόματα να προστίθενται στους ήδη δυνατούς αναβάτες της κατηγορίας.

1-ppt-2104-superstock

Στην εκκίνηση του αγώνα ο Αρης Γκιζίνος και ο Μιχάλης Σπηλιώτης έκαναν άκυρη εκκίνηση και δέχτηκαν ποινή υποχρεωτικής διέλευσης από τα πιτς.

Νικητής αναδείχτηκε και πάλι ο Σάκης Συνιώρης με ένα Aprilia RSV4 μπροστά από τις δυο DUCATI, αυτή του δυο φορές συνεχόμενου πρωταθλητή Λευτέρη Πιππου, που δείχνει δυνατός στην νέα του ομάδα, και αυτή του Γιώργου Παπαστάυρου που είναι πάντα καλός στην Τρίπολη πάνω στην Panigale του.

Στην τέταρτη θέση τερμάτισε ο ανανεωμένος Γιώργος Τσιτος πάνω στην Kawasakiτου ενώ ποιο πίσω στην 5η έχουμε τον Αριστείδη Γκιζίνο μπροστά από τον Φώτη Τσαλικη, τον Βασίλη Ευθυμίου καιτον Γιώργο Μαρκεζίνη.

Την δεκάδα έκλισαν ο Γιάννης Ζεμπίλας που ανέβηκε στην μεγάλη κατηγορία από την OPENκαι ο Κώστας Κοντομάρος που έκανε την επανεμφάνιση του μετά την περσινή απουσία πάνω σε ένα BMW S 1000 RRτης BMW Παναγιωτόπουλος.

Αρκετές ήταν και οι ατυχίες στην μεγάλη κατηγορία με τον Γρηγόρη Παναγιωτόπουλο που άφησε φέτος την Supersport, και τους αναβάτες που ανέβηκαν από την OPEN στην μεγάλη κατηγορία, Θανάση Βελλιο και Κωνσταντίνο Γιαννακόπουλο να εγκαταλείπουν, ενώ οι Βασίλης Γερακίτης, Μιχάλης Σπηλιώτης και ο αναβάτης από την Ρόδο Στέφανος Καντιμοιρης είχαν πτώσεις.

Πλήρες άρθρο με όλη την δράση του πρώτου αγώνα της Superstock 1000 στο τέλος της μέρας. Μείνετε συντονισμένοι.