18 April 2024
Παν.Πρ.Ταχ. 2019

PolePosition Σέρρες 2ος & 3οςΑγώνας Π.Π.Τ. 2019 – ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ – Φωτογραφίες

Ξεκίνησε σήμερα Παρασκευη 7 Ιουνίου 2019, ο διπλός αγώνας για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ταχύτητας, με τις χρονομετρημένες δοκιμές, στην πίστα των Σερρών!

Οι κατηγορίεςείναι 6, Superbike, Supersport, Racing, SS300, Νέων και OPEN.

SUPERBIKE

Ο Σωτήρης Μπεγνής παίρνει στις Σέρρες την poleposition του 2ου και 3ου αγώνα της σεζόν

Για την poleposition της μεγάλης κατηγορίας πάλεψαν τρεις οδηγοί, αφου Μπεγνής, Συνιώρης και  Κουτσουμπός ήταν πολύ κοντά στους χρόνους , αλλά αυτός που πήρε τελικά την pole ήταν ο Σωτήρης Μπεγνής με χρόνο 1.20.208 που έκανε στον τελευταίο του γύρο.

2ος θα ξεκινήσει ο Σάκης Συνιώρης , μπροστά από τον  Μιχάλη Κουτσουμπό που έκλεισε την πρώτη σειρά στην σχάρα!

Από την δεύτερη σειρά θα ξεκινήσει ο Δημήτρης Παπαγγέλου , μπροστά από τον Λευτέρη Πίππο και τον Φώτη Τσαλίκη.

Από την τρίτη σειρά θα εκκινήσει ο Δημήτρης Βάμβας 7ος, μπροστά από τον Βούλγαρο Ivan Trassiev και τον Θανάση Ζάχο

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΜΕΝΩΝ SBK

SUPERSPORT

Ο Δημήτρης Καρακώστας  κέρδισε την Poleposition του διπλού αγώνα των Σερρών στην κατηγορία Supersport

Ο Δημήτρης Καρακώστας  πήρε την poleposition στην κατηγορία Supersport, με χρόνο 1:20.915, μπροστά από τον Σταύρο Τριντή, ενώ την πρώτη σειρά έκλεισε ο Βούλγαρος Mihail Florov.

Από την 4η θέση θα εκκινήσει ο Αλεξ Παπαγεωργίου, μπροστά από τον Γιάννη Τζωρτζόπουλο, και τον Τάσο  Σκυριανόγλου.

Από την τρίτη σειρά και την 7η θεση θα ξεκινήσει ο Βασίλης Ευθυμίου,, μπροστά από τον  Άγγελο Ζινευράκη, τον Μενέλαο Κοντογιάννη και τον Δημήτρη Τσακαλάκη.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΡΟΝΟΜΕΡΤΡΗΜΕΝΩΝ SUPERSPORT

RACING 250

Ο Λέανδρος Ντότσικας κερδίζει και στις Σέρρες την poleposition του 2ου και 3ου αγώνα της σεζόν στα RACING

Ο  Λέανδρος Ντότσικας  μετά την την πρώτη poleposition της χρονιάς στα RACING, κέρδισε και την poleposition του διπλού αγώνα με χρόνο 1:24.552 .

Δεύτερος τέλειωσε τα χρονομετρημένα ο Γιαννης Περιστεράς με το νέο του Moto3  και ελάχιστα πίσω από τον πρώτο, με χρόνο 1.24.827, ενώ την πρώτη σειρά συμπληρώνει ο Χρήστος Παπανικολάου, με χρόνο 1:25.370!

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΡΟΝΟΜΕΡΤΡΗΜΕΝΩΝ  RACING και SS300

SS 300

Ο Θωμάς Σκούρτας κερδίζει και την poleposition στις Σέρρες του 2ου και 3ου αγώνα της σεζόν της κατηγορίας !

Την poleposition της κατηγορίας , πήρε ο Θωμάς Σκούρτας,, με χρόνο 1:28.775

Στην δεύτερη θέση ο  Γιώργος Γερακιανάκης μπροστά από τον Γιώργο Μπαξίσογλου και τον Αντώνη Λάσκαρη!

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΡΟΝΟΜΕΡΤΡΗΜΕΝΩΝ RACING και SS300

ΝΕΟΙ

Ο μικρος Γιάννης Περιστεράς είναι ο poleman της κατηγορίας Νέων για τον διπλό αγώνα των Σερρών !

Στην κατηγορία των νέων την poleposition του πρώτου διπλού αγώνα της χρονιάς πήρε ο Γιάννης Περιστεράς με χρόνο  1:25.978.

Ο Χρήστος Παπανικολάου θα εκκινήσει δεύτερος, ενώ ο Θωμάς Σκούρτας,θα  συμπληρώσει την πρώτη σειρά εκκίνησης

Ο  Γιώργος Γερακιανάκης θα ξεκινήσει  από την δεύτερη σειρά από την 4η θέση, ενώ από την 5η θέση θα εκκινήσει ο Γιώργος Μπαξίσογλου.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΡΟΝΟΜΕΡΤΡΗΜΕΝΩΝ NEOI

OPEN

Ο Στέφανος Δέσκας κερδίζει την poleposition στις Σέρρες του 2ου και 3ου αγώνα της σεζόν στην OPEN με χρόνο 1:24.106.

Ο Κώστας Ιγνατιάδης θα ξεκινήσει από την 2η θέση, μπροστά από τον Μανόλη Σείτη που θα κλείσει την πρώτη σειρά.

Από την 4η θέση στην δεύτερη σειρά θα εκκινήσει ο Ανδρέας Παπαντριανταφύλλου, μπροστά από τον Γιάννη Κλαδογένη και τον Κώστα Τσαβδαρίδη.

Από την τρίτη σειρά θα εκκινήσουν οι στην 7η θέση ο Γιώργος Τέγος  ο Βασίλης Κουτρουμάνος από την 8η θέση και ο Νίκος Γεωργόπουλος στην 9η