18 April 2024
Παν.Πρ.Ταχ. 2016

Pole Position, Τρίπολη 1ος Αγώνας Π.Π.Τ. 2016 – ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Κάτω από έναν ηλιόλουστο ουρανό, το Σάββατο 16 Απριλίου 2016 ,στο αεροδρόμιο της Τρίπολης, ξεκίνησε το Πανελλήνιο πρωτάθλημα για το 2016 με τον 1ο αγώνα.

Η ημέρα ξεκίνησε με δοκιμαστικά το πρωί και στην συνέχεια, με τα χρονομετρημένα δοκιμαστικά και τις μάχες για την pole position σε 5 κατηγορίες.

OPEN

Ο Τάσος Σκυριανόγλου παίρνει την πρώτη poleposition της χρονιάς στην OPEN

81-openΟ Τάσος Σκυριανόγλου , οδηγός από την Κρήτη,  με Triumph 675  έκανε τον ταχύτερο γύρο και πήρε την πρώτη poleposition της χρονιάς στην κατηγορία με χρόνο 1:00.360.

IMG_9574Στην δεύτερη θέση ο Γιώργος Λιουντρης με YAMAHA R6 και  με χρόνο 1:00.607 ενώ την πρώτη σειρά εκκίνησης συμπλήρωσε ο Ηλίας Δανάσκος με χρόνο 1:00.923

85-openΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 1ων ΔΟΚΙΜΑΣΤΙΚΩΝ OPEN

ΝΕΟΙ

Στην κατηγορία που στην Τρίτη  της χρονιά κατάφερε να ξεκινήσει, έχει 11 αγωνιζόμενους που ελπίζουμε περνώντας ο καιρός να μαζέψει πολύ περισσότερο κόσμο και να γίνει ένα φυτώριο.

55-notis-neoiΤην πρώτη poleposition της χρονιάς πήρε ο Νότης Παπαπαυλου με τον εκπληκτικό χρόνο 1:03.215, πάνω σε ένα Yamaha R3,  ενώ στην δεύτερη θέση είναι o Βασίλης Κορωνάκης με KTM RC 390 όπου και αυτός κατέβηκε στο 1:03.608.

72-koronakisneoiΤην τριάδα συμπλήρωσε ο Κυριάκος Λιούτας με KTM RC 390 και χρόνο  1:05.769.

88-lioutas-neoiΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 1ων ΔΟΚΙΜΑΣΤΙΚΩΝ ΝΕΟΙ

RACING

Ο Τσώκος κατακτά την πρώτη poleposition της χρονιάς στα RACING

1-tsokos-rΣτην δεύτερη θέση με χρόνο 1:00.161 ο Μάκης Σιφναίος, μπροστά από τον Λέανδρο Ντότσικα με χρόνο 1:01.895.

65-sifnaios-r3-dotsikas-r

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΟΚΙΜΑΣΤΙΚΩΝ RACING

Supersport

Ο Παπαγεωργίου  την Poleposition στην κατηγορία Supersport

1-alex-600Ο Πρωταθλητής του 2015, Αλέξ Παπαγεωργίου   πήρε την poleposition στην κατηγορία Supersport με χρόνο 58.303, μπροστά από τον Μιχάλη Κουτσουμπό που έκανε χρόνο 58.472.

57-koutsoumpos-600Στην τρίτη θέση ο νεαρός Φάνης Μίχας και χρόνο 58.569.

17-mixas-600ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΟΚΙΜΑΣΤΙΚΩΝ SUPERSPORT

Formula Extreme

Ο Συνιώρης την Poleposition στην Μεγάλη κατηγορία

95-sinioris-1000Ο Σάκης Συνιώρης ήταν αυτός που έκανε τον καλύτερο χρόνο με 56.883 πάνω στην νέα του μοτοσυκλέτα, την Ducati Panigale 1199 και πήρε την πρώτη poleposition της χρονιάς στην κατηγορία Formula Extreme.

1-haris-1000Πίσω του σε απόσταση αναπνοής ο Χάρης Παρασκευόπουλος, με χρόνο 56.915, μόλις μερικά χιλιοστά διαφορά, χρόνο που έκανε στον τελευταίο γύρο των δεύτερων χρονομετρημένων.

91-pipos-1000Από την τρίτη θέση θα εκκινήσει ο Λευτέρης Πίππος με την νέα του Yamaha R1, με χρόνο  57.254.