19 March 2024
Παν.Πρ.Ταχ. 2019

Pole Position, Μέγαρα 4ος Αγώνας Π.Π.Τ. 2019 – ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ – Φωτογραφίες

Ξεκίνησε σήμερα Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου 2019, ο 4ος αγώνας για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ταχύτητας, με τις χρονομετρημένες δοκιμές, στην πίστα των Μεγάρων!

Οι κατηγορίες είναι 6, Superbike, Supersport, Racing, SS300, Νέων και OPEN.

Το μεγαλύτερο πρόβλημα σήμερα στην πίστα των Μεγάρων ήταν ο δυνατός αέρας που δυσκόλεψε όλους τους οδηγούς, εμποδίζοντας τους να κάνουν το καλύτερο που μπορούσαν!

SUPERBIKE

Ο Σωτήρης Μπεγνής παίρνει στα Μέγαρα την pole position του 4ου αγώνα της σεζόν

Για την pole position της μεγάλης κατηγορίας χρειάστηκε να κάνει χρόνο 58.088, ο Σωτήρης Μπεγνής, χρόνο που έκανε στα πρώτα χρονομετρημένα, αλλά σχεδόν τον ίδιο έκανε και στα δεύτερα, δείχνοντας την καλή του κατάσταση φέτος!

Ο Σάκης Συνιώρης με χρόνο 58.987 που έκανε στα δεύτερα χρονομετρημένα θα ξεκινήσει δεύτερος από την εκκίνηση! Οι δυο πρώτοι οδηγοί ήταν οι μόνοι που κατέβηκαν στο 0.58s

Την πρώτη σειρά και στην 3η θέση θα κλείσει ο Λευτέρης Πίππος με χρόνο 59.164.

Από την δεύτερη σειρά θα ξεκινήσει ο Δημήτρης Παπαγγέλου με χρόνο 59.306, μπροστά από τον Φώτη Τσαλίκη που έκλεισε την 5αδα των οδηγών που κατέβηκαν κάτω από το λεπτό, με χρόνο 59.757.

Ο Κώστας Ζαχαρόπουλος θα συμπληρώσει την δεύτερη σειρά στην 6η θέση, ενώ απ την 7η θέση θα ξεκινήσει ο Δημήτρης Βάμβας!

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΜΕΝΩΝ SBK

SUPERSPORT

Ο Δημήτρης Καρακώστας  κέρδισε την Pole position του 4ου  αγώνα στα Μέγαρα για την κατηγορία Supersport

Ο Δημήτρης Καρακώστας  συνεχίζει να εχει το απόλυτο φέτος στην pole position στην κατηγορία Supersport, κερδίζοντας και αυτήν για τον 4ο αγώνα στα Μέγαρα με χρόνο 0:59.170, μπροστά από τον Σταύρο Τριντή που έγραψε χρόνο 59.812, στα πρώτα χρονομετρημένα. Οι δυο πρώτοι οδηγοί ήταν οι μόνοι που κατέβηκαν στο  0:59s

Την πρώτη σειρά στην σχάρα κλείνει στην 3η θέση ο Αλέξ Παπαγεωργίου.

Την 4η θέση πήρε ο Βασίλης Ευθυμίου , μπροστά από τον Γιάννη Τζωρτζόπουλο, και τον Μενέλαο Κοντογιάννη.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΡΟΝΟΜΕΡΤΡΗΜΕΝΩΝ SUPERSPORT

RACING 250

Ο Χρήστος Παπανικολάου κερδίζει στα Μέγαρα την pole position του 4ου αγώνα της σεζόν στα RACING.

Ο Χρήστος Παπανικολάου κέρδισε την πρώτη του pole position της χρονιάς στα RACING με χρόνο 1:02.760, που έκανε στα πρώτα χρονομετρημένα.

Ο  Λέανδρος Ντότσικας θα ξεκινήσει δεύτερος, με χρόνο 1:02.886,  αφού για μόλις 0.126s έχασε την pole και έσπασε το σερί των pole position από την αρχή της χρονιάς!

Την πρώτη σειρά στην τρίτη θέση θα κλείσει ο Ανδρέας Παργινός με χρόνο 1:04.735.

Από την 4η σειρά της κατηγορίας θα ξεκινήσει ο Αλέξανδρος Αρναουτάκης, μπροστά από τον Ανδρέα Λεφέβρ και τον τραυματία από τις Σέρρες, Γιώργο Κίτσο.

Από την 7η θέση της Racing θα ξεκινήσει ο Βασίλης Στάμου, μπροστά από τον Βελή Εϊπόγλου.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΡΟΝΟΜΕΡΤΡΗΜΕΝΩΝ  RACING και SS300

SS 300

Ο Γιώργος Γερακιανάκης κερδίζει την pole position στα Μέγαρα για τον 4ο αγώνα της σεζόν της κατηγορίας SS300 !

Ο Γιώργος Γερακιανάκης, κερδίζει για δεύτερη φορά φέτος την  pole position, και αυτή την φορά με χρόνο 1:05.254, που έκανε στα δεύτερα χρονομετρημένα!

Στην δεύτερη θέση ο Θωμάς Σκούρτας, μπροστά από τον ομόσταυλό του Γιώργο Μπαξίσογλου και τον Αντώνη Λάσκαρη που έκανε τον τέταρτο χρόνο της ημέρας!

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΡΟΝΟΜΕΡΤΡΗΜΕΝΩΝ RACING και SS300

ΝΕΟΙ

Ο Γιώργος Γερακιανάκης είναι ο poleman της κατηγορίας Νέων για τον 4ο αγώνα της σεζόν!

Στην κατηγορία των νέων την pole position πήρε ο Γιώργος Γερακιανάκης, με χρόνο  1:04.514 που έκανε στα πρώτα χρονομετρημένα.

Ο Χρήστος Παπανικολάου θα εκκινήσει δεύτερος, ενώ ο Θωμάς Σκούρτας συμπληρώσει την πρώτη σειρά εκκίνησης. Ο Γιώργος Μπαξίσογλου θα ξεκινήσει 4ος, ενώ τελικά ο τραυματίας Γιάννης Περιστεράς δεν θα αγωνιστεί αφού δοκίμασε στα ελεύθερα δοκιμαστικά και πονούσε αρκετά και αποφάσισαν να μην διακιντυνέψει!

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΡΟΝΟΜΕΡΤΡΗΜΕΝΩΝ NEOI

OPEN

Ο Νίκος Γεωργόπουλος κερδίζει την pole position στα Μέγαρα για τον 4ο αγώνα της σεζόν στην OPEN.

Ο Νίκος Γεωργόπουλος,  με χρόνο 1:01.847, που έκανε στα πρώτα χρονομετρημένα κέρδισε την πρώτη του pole position στην κατηγορία, αφού επανήλθε φέτος στους αγώνες μετά από μεγάλη αποχή λόγο τραυματισμού!

Ο Στέφανος Δέσκας, νικητής του διπλού αγώνα των Σερρών και επικεφαλής της  βαθμολογίας θα ξεκινήσει από την 2η θέση, μπροστά από τον Ανδρέα Παπαντριανταφύλλου που θα κλείσει την πρώτη σειρά.

Από την 4η θέση στην δεύτερη σειρά θα εκκινήσει ο Χαράλαμπος Θεοδοροπουλος, μπροστά από τον Σπύρο Μουτόγλη και τον Στέφανο Κουρούνη.

7ος από την τρίτη σειρά θα εκκινήσει ο Γιάννης Κλαδογένης, μπροστά από τον Δημήτρη Νικολόπουλο και τον Βασίλη Κουτρουμάνο.

Από την 4η σειρά θα εκκινήσουν οι Κώστας Ασημακόπουλος, Μάρκος Αγγελακόπουλος και Παναγιώτης Σιδέρης, ενώ από την 5η σειρά θα εκκινήσει ο Μιχάλης Κύριος.