Παν.Πρ.Ταχ. 2018

Pole Position, Σέρρες 3ος Αγώνας Π.Π.Τ. 2018 – ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ – Φωτογραφίες

Photo – Reportage © Fiotaki Ioanna

Ξεκίνησε σήμερα Σάββατο 26 Μαίου 2018 , ο 3ος αγώνας για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ταχύτητας, με τις χρονομετρημένες δοκιμές, στην πίστα των Σερρών!

Έχουμε 6 κατηγορίες, Superbike, Supersport, Racing, SS300, Νέων και OPEN.

Όλοι οι χρόνοι στις κατηγορίες SUPERBIKE και SUPERSPORT έγιναν κατά την διάρκεια των πρώτων χρονομετρημένων αφού η βροχή στην πίστα έκανε τους οδηγούς να μην μπουν μέσα και να οδηγήσουν.

SUPERBIKE

Ο Σάκης Συνιώρης παίρνει την poleposition στις Σέρρες

Ο Συνιώρης κέρδισε την pole στις Σέρρες με χρόνο 1:20.568. Την δευτερη θεση κερδισε ο Γιώργος Μαρκεσίνης με χρόνο   1:20.978, ενώ την τριτη θεση στην πρωτη σειρα συμπληρωσε ο Λευτέρης Πίππος με χρόνο 1:21.287

Από την 4η θέση θα εκκινήσει ο Σωτήρης Μπεγνής  όπου έκανε χρόνο 1:21.460

Στην 5η θέση Δημήτρης Πρόιος με χρόνο 1:21.753, ενώ την κορυφαία εξάδα συμπλήρωσε ο Φώτης Τσαλίκης με χρόνο 1:21.939.

Στην τρίτη σειρά στη σχάρα εκκίνησης θα στηθούν οι Κώστας Ζαχαρόπουλος, Μιχάλης Σπηλιώτης και ο Τάσος Κωστάρας.

Οι Μηλιατζόγλου, Ζάχος και Γεωργόπουλος θα εκκινησουν από την θεση 10 και 11 και 12 ενώ στην τελευταια σειρα θα εκκινησουνν οι Φωτιάδης και TRASIEV IVAN

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΜΕΝΩΝ SBKΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ SBK

SUPERSPORT

Ο Δημήτρης Καρακώστας κέρδισε την Poleposition στην κατηγορία Supersport στις Σέρρες

Ο Δημήτρης Καρακώστας πήρε την poleposition στην κατηγορία Supersport, με χρόνο 1:20.696

Δεύτερος ο Σταύρος Τριντής με χρονο 1:22.049, που είναι νέο προσωπικό ρεκόρ, ενώ την πρώτη σειρά συμπληρώνει ο Δημήτρης Παπαγγέλου με χρόνο 1:22.243.

Στην 4η θέση  με χρόνο 1:22.336 ο IVANOV SVETLIN.  Την 5η θέση πήρε κάνοντας  χρόνο 1:23.518 ο Γιάννης Τζωρτζόπουλος, μπροστά από τους Νότη Παπαπαύλου Αγγελο Ζινευράκη, Γιώργο Λιούντρη,  Αλεξ Παπαγεωργίου και Νίκο Καρακώστα που έκλεισαν την κορυφαία δεκάδα.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΜΕΝΩΝ SUPERSPORTΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ SUPERSPORT

RACING

Ο Χρήστος Παπανικολάου κατακτά την 3η συνεχόμενη poleposition της χρονιάς στις Σέρρες στα RACING

Ο Χρήστος Παπανικολάου κέρδισε την poleposition στα RACING με χρόνο 1:25.487 μετά την poleposition που κέρδισε και στην κατηγορία ΝΕΩΝ!.

Στην δεύτερη θέση με χρόνο 1:26.192 ο Λέανδρος Ντότσικας. Την τριάδα συμπλήρωσε ο Ανδρέας Παργινός με χρόνο 1:27.490               .

Τον τέταρτο χρόνο έκανε ο Αντρέας Λεφέβρ με 1:29.120, ακολουθεί ο Γιώργος Κίτσοςμε 1:31.566. Στην έκτη θέση βρίσκετε ο Γιώργος Σώμος με 1:33.278 και ο Στέλιος Αργυρίου με 1:38.868.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΜΕΝΩΝ RACING και SS300ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ RACING και SS300

SS 300

Ο Θωμάς Σκούρτας κερδίζει την poleposition στις Σέρρες για την κατηγορια SS300

Στην δεύτερη θέση ο Γιώργος Μπαξίσογλου με χρόνο 1:32.623 , ενώ στην τρίτη θέση ο Νίκος Ελευθεριάδης, μπροστα από τον Παναγιώτη Κόκκινο, και τον Μάκη Χατζηγιακουμίδη.

ΝΕΟΙ

Ο Χρήστος Παπανικολάου είναι ο poleman της κατηγορίας Νέων στις Σέρρες!

Στην κατηγορία των νέων την Τρίτη συνεχόμενη poleposition της χρονιάς πήρε άνετα ο Χρήστος Παπανικολάου με  χρόνο 1:28.702 πάνω σε ένα Kawasaki 400.

Στην δεύτερη θέση είναι o Θωμάς Σκούρτας με χρόνο 1:30.677, ενώ την πρώτη τριάδα συμπλήρωσε     Νικός Eλευθεριάδης με . 1:31.243.  Ο Γιώργος Μπαξίσογλου με 1:31.540 στην 4η θέση, ο Γιώργος Γερακιανάκης με  χρόνο  1:32.030 στη 5τη θέση και ο Γιάννης Κυριάκου   με χρόνο 1:34.957 στην 6η θέση.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΜΕΝΩΝ NEOIΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ NEOI

OPEN

Ο ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΣ κερδίζει την poleposition του3ου αγώνα στην OPEN στις Σέρρες με χρόνο 1:25.073     .

Στην 2η θεση θα εκκινησει ο ΚΩΝ/ΝΟΣ ΣΤΑΜΠΕΛΟΣ με χρόνο 1:25.348, ενώ την πρωτη τριάδα συμπληρωνει ο ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΙΓΝΑΤΙΑΔΗΣ με χρόνο 1:25.645.