Παν.Πρ.Ταχ. 2012ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ

OPEN Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ταχύτητας 2012 – 1ος Αγώνας , Τρίπολη 22/4/2012

Το ραντεβού ήταν στην Τρίπολη , στην γραμμή εκκίνησης στις 11 ώρα το πρωί της Κυριακής 22 Απριλίου 2012 για την πρεμιέρα του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Ταχύτητας .

Την αγωνιστική ημέρα άνοιξε η  κατηγορία OPEN με 22 συμμετοχές  και  με τον Μιχάλη Σπηλιώτη να έχει την Pol Position . Η εκκίνηση δόθηκε και 22 μηχανές ξεχύθηκαν για να διεκδικήσουν μια θέση στο πόντιουμ . Στην πρώτη στροφή ο Ηλίας Χριστάκης ο Κώστας Δούκας , ο Κώστας Πεθεκας και ο Παναγιώτης Δούκας  είχαν έξοδο  ευτυχώς χωρίς κανέναν τραυματισμό .

Ο Αγώνας συνεχίστηκε κανονικά με αρκετά καλό ανταγωνισμό . Στον 3ο γύρο εγκατέλειψε ο Άρης Γκοντζάρης , αλλά οι εγκαταλείψεις δεν τέλειωσαν εκεί , στον 12 γύρο εγκατέλειψε ο Γιώργος Κοντοστάνος και στον 18ο ο Μιχάλης Σπηλιώτης.

Ο ανταγωνισμός ήταν αρκετά δυνατός για τις 4 πρώτες θέσεις  ενώ όμορφη μάχη για την 5η θέση είχαν μεταξύ τους ο Χαράμπος Γκουλούσης με τον  Σταμάτη Κοντομανώλη με τον δεύτερο να επικρατεί .  Αρκετά εντυπωσιακή ήταν και η εμφάνιση του νέου  Γιώργου Παπασταυρου που τερμάτισε στην 8η θέση ξεκινώντας από την 14η θέση εκκίνησης.

Μετά από 22 γύρους ο αγώνας τελείωσε με νικητή τον Στράτο Δεβελέκο της ομάδας του πολύπρωταθλητή και σε όλους μας γνωστού Μπουστα TEAM BOUSTAS.NET ενώ στην 2η θέση τερμάτισε ο Κώστας Φωτιάδης και στην 3η θέση ο Δημήτρης Κριζέας

Φωτογραφίες – Ρεπορτάζ © Σπύρος Φιωτάκης
Κείμενο  © GF-BikerSpirit.

Λεπτομερή αποτελέσματα εδω->

Φωτογραφίες  © Σπύρος Φιωτάκης – BikerSpirit.

From Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ταχύτητας 2012 – 1ος Αγώνας ,κατηγορια OPEΝ, posted by Bikerspirit Moto Periodiko on 4/29/2012 (38 items)