Παν.Πρ.Ταχ. 2018

Οι επιτυχίες συνεχίζονται και στην Τρίπολη για την KTM Skourtas Racing Center

Η «πορτοκαλί» ομάδα, μία από τις πολυπληθέστερες και καλύτερα οργανωμένες στα paddock του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Ταχύτητας, έφτασε στο πάντα φιλόξενο στρατιωτικό αεροδρόμιο της Τρίπολης για να θυμίσει για μια ακόμη φορά πως πρόκειται για το μεγαλύτερο φυτώριο νέων αναβατών. Οι ΚΤΜ RC 390, προετοιμασμένες εξαιρετικά, έδειξαν σε έναν ακόμη αγώνα για ποιον λόγο είναι οι καλύτερες στην κατηγορία τους.
#36 Παναγιώτης Κόκκινος – ΚΤΜ RC390
2ος Κατηγορία Supersport 300
Ο Παναγιώτης Κόκκινος στη Supersport 300 αγωνίστηκε σκληρά και σίγουρα θα διεκδικούσε την πρωτιά στην κατηγορία, αν δεν έκανε ένα λάθος στην εκκίνηση. Τελικά τερμάτισε δεύτερος, ενώ την ίδια θέση κατέχει και στη βαθμολογία.
Είχαμε προετοιμάσει την ΚΤΜ RC 390 ιδανικά για τον αγώνα στην Τρίπολη. Μαθαίνω από τα λάθη μου και προσπαθώ να γίνομαι καλύτερος. Συνεχίζουμε και εγώ και η ομάδα μου δυνατά!”

Ο Θωμάς Σκούρτας και Γιώργος Μπαξίσογλου «ρίχτηκαν» πρώτοι στη μάχη της κατηγορίας Νέων αναβατών.

Ο πρώτος αναπτύσσοντας  πολύ καλό ρυθμό  στον αγώνα τερμάτισε δεύτερος, γεγονός που τον έφερε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας. Ο Γιώργος έδωσε σκληρές μάχες για την τρίτη θέση, αλλά τελικά έχασε στις λεπτομέρειες το βάθρο. Παρ’ όλα αυτά, απτόητος  μετά τον αγώνα, δήλωσε αισιόδοξος για τη συνέχεια.

#51 Θωμάς Σκούρτας– ΚΤΜ RC390
2ος Κατηγορία Νέων Αναβατών

Χάρηκα πολύ τον αγώνα. Η μοτοσυκλέτα δούλεψε άψογα και με βοήθησε να κάνω πολύ καλούς  χρόνους. Αγώνα με τον αγώνα θα γινόμαστε καλύτεροι. Δουλεύουμε πολύ, προετοιμαζόμαστε σωστά και είμαστε δυνατοί.”

Σάκης Σκούρτας Team Manager
“Φεύγουμε ευχαριστημένοι από την επίδοση των αναβατών μας στην Τρίπολη. Ο Παναγιώτης Κόκκινος αγωνίστηκε σκληρά και ανέβηκε στο βάθρο της Supersport 300. Στην κατηγορία Νέων ο μικρότερος της ομάδας, Θωμάς Σκούρτας ανέπτυξε πολύ καλό ρυθμό και τερμάτισε στην δεύτερη θέση , ενώ ο Γιώργος Μπαξίσογλου αν και πάλεψε σκληρά για μια θέση στο βάθρο τελικά έχασε στις λεπτομέρειες.  Όσο για τον Κυριάκο Λιούτα δυστυχώς μια ίωση δεν του επέτρεψε να οδηγήσει στον 2ο αγώνα του ΠΠ Ταχύτητας. Συνεχίζουμε τη σκληρή δουλειά και το Σαββατοκύριακο θα βρεθούμε στην πίστα των Σερρών προκειμένου να προετοιμαστούμε για τον επόμενο αγώνα. Ακολουθώντας τα KTM ORANGE DAYS θα κάνουμε προπονήσεις και είναι πολύ πιθανόν να έχουμε μαζί μας και τον 2 φορές Πρωταθλητή Βασίλη Κορωνάκη.”

Φωτογραφίες: IGF Productions