Ελληνική επικαιρότητα

Νίκη για τον μικρό Γιάννη Περιστερά στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Karting

Παρόλο που το θέμα δεν αφορά την μοτοσυκλέτα, παίρνουμε την ευκαιρία να δημοσιεύσουμε αυτό το νέο μιας και πρόκειται για τον «δικό μας» οδηγό μοτοσυκλέτας, Γιάννη Περιστερά που παίρνει νίκες και στο χώρο των καρτ!

Στις 25-26 Μαρτίου έγινε ο 2ος γύρος του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Karting 2017, στην πίστα καρτ Αφιδνών Kartodromo.

Νικητής του αγώνα στην Κατηγορία 60 Mini αναδείχθηκε ο Γιάννης Περιστεράς (Maitos Kosmic Kart, Kosmic-TM) ο οποίος κέρδισε επίσης και την Κατηγορία 60 Mini A. Το έργο του δεν ήταν καθόλου εύκολο, καθώς σε όλους τους αγώνες ο ανταγωνισμός ήταν πολύ έντονος, με κύριους αντιπάλους τους Στυλιανό Πετρίση (Chatzis Racing Team, FA-TM) και Ανδρέα Σπανό (Praga Zahos Karting, Praga-TM), οι οποίοι τον συνόδευσαν στο βάθρο των νικητών τόσο σε επίπεδο Γενικής της 60 Mini, όσο και στην επιμέρους κατάταξη της 60 Mini A, όπου εντάσσονται οι αθλητές ηλικίας 11-12 ετών.