18 April 2024
AMA Supercross 2017VIDEOS

Musquin και Plessinger κερδίζουν στο Seattle – Video των αγώνων AMA Supercross 2017

Πηγαίνοντας στο Seattle το AMA Supercross  το 450SX, βρήκε και την μικρή κατηγορία 250SX Δυτικής ακτής που επίστρεψε στην δράση!Το ήδη μαλακό χώμα της πίστας έγινε πιο δύσκολο με την βροχή που είχε πέσει κατά τη διάρκεια της εβδομάδας. Αποτέλεσμα να έχουμε και πάλι έναν από τους πιο συναρπαστικούς της σεζόν.

450SX

Ο Marvin Musquin έκανε ένα καλό ξεκίνημα, και μέσα σε λίγες στροφές ήταν μπροστά όπου έμεινε και για το υπόλοιπο του αγώνα, κερδίζοντας την καρό σημαία.

Ο Musquin έκοψε το σερί των συνεχομένων νικών του Eli Tomac, όπου τερμάτισε τελικά στην δεύτερη θέση, μετά το άσχημο ξεκίνημα και μια πτώση.
Ο Jason Anderson συμπλήρωσε το βάθρο στην τρίτη θέση μετά από μάχες με τον Cooper Webb στο  μεγαλύτερο μέρος του αγώνα.

Ο Ryan Dungey τερμάτισε στην 4η θέση και τώρα ισοβαθμεί με τον  Tomac.

250SX

Η κατηγορία 250SX Δυτικής Περιφέρειας επέστρεψε στην δράση στο Σηάτλ με τον Justin Hill στην κορυφή της βαθμολογίας.

Ο Aaron Plessinger ήταν αποφασισμένος για την νίκη, και έτσι μέσα σε μόλις τέσσερις γύρους πέρασε μπροστά και οδήγησε το υπόλοιπο του αγώνα χωρίς να απειληθεί από οποιονδήποτε άλλον αναβάτη.
Ο Justin Hill τερμάτισε στην δεύτερη θέση , μπροστά από τον Mitchell Oldengerg, όπου πήρε το πρώτο βάθρο της καριέρας του στα  250SX