MotoGP 2018

Moto3: Ο Albert Arenas κερδίζει ένα απίστευτο αγώνα στο Philip Island

Ο Ισπανός Albert Arenas κέρδισε μια συγκλονιστική δεύτερη νίκη της σεζόν μπροστά από τον Di Giannantonio και τον Vietti σε μια φοβερή μάχη μέχρι την γραμμή τερματισμού και πάνω στο νήμα στην Moto3.

Σε έναν απίστευτο αγώνα στην κατηγορία Moto3 στο Grand Prix της Αυστραλίας, όπου είδε 14 διαφορετικούς αναβάτες να οδηγούν τον αγώνα σε κάποιο σημείο, ο Albert Arenas  αναδείχτηκε νικητής μπροστά από τον Fabio Di Giannantonio και τον Celestino Vietti, ενώ ο διεκδικητής του τίτλου Marco Bezzecchi εγκατέλειψε.

Ο πρωταγωνιστής του πρωταθλήματος, Jorge Martin, ο οποίος ξεκίνησε από την pole, τερμάτισε στην 5η θέση, πίσω από τον Tatsuki Suzuki, ενώ ο Aron Canet      συμπλήρωσε την κορυφαία εξάδα του αγώνα!

Στην 7η θέση τερμάτισε ο Adam NORRODIN, μπροστά από τον Enea BASTIANINI και τον Jakub KORNFEIL.

Την 10αδα συμπλήρωσε ο Ayumu SASAKI, μπροστά από τους Alonso LOPEZ και του Darryn BINDER που έκλεισαν την κορυφαία δωδεκάδα ένας από τους ποιο συναρπαστικούς αγώνες της μικρής κατηγορίας!