28 March 2024
Motocross 2017

Ηχηρό παρόν έδωσε η ομάδα Honda Redriders Greece στον 1ο αγώνα MX στα Γιαννιτσά

Ηχηρό παρόν έδωσε η ομάδα Honda Redriders Greece στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Motocross που πραγματοποιήθηκε στα Γιαννιτσά!
Στην άριστα προετοιμασμένη πίστα από την λέσχη των Γιαννιτσών οι δυο αθλητές της ομάδας είχαν τα εξής αποτελέσματα!

Ο Μπετίνης Κωνσταντίνος #120#πήρε μια 4η θέση στο σύνολο στην κατηγορία mx2 αλλά αν δεν είχε μια πτώση από άλλον αναβάτη θα ήταν ακόμα ποιο ψηλά στην κατάταξη!
Έδωσε όμως θετικές υποσχέσεις για το επόμενο αγώνα και άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις για το μέλλον!

Ο Γκοσκινος Κώστας στην κατηγορία open έκανε έναν συντηρητικό αγώνα μιας και η πίστα έκρυβε παγίδες και χωρίς να πάρει πολλά ρίσκα έμεινε στην 13η θέση!
Βέβαια πήρε τους βαθμούς που ήθελε να πάρει για να συνεχίσει στο πρωτάθλημα!

Στην πίστα οι θεατές είχαν την ευκαιρία να δουν από κοντά την εντυπωσιακή Honda Crf 1000 Africa twin!

Επίσης να δώσουμε συγχαρητήρια και στους Παναγιώτη Παπιλα που πήρε την 2η θέση στην κατηγορία mx2 αλλά και στον Παναγιώτη Κουζή που πήρε την νίκη στην κατηγορία mx1 και οι δυο τους με μοτοσικλέτες Honda!

Επόμενο ραντεβού σε δυο εβδομάδες στην Χαλκίδα!