ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 2017

Ημερολόγιο όλων των ειδών Αγώνων Μοτοσυκλέτας που γίνονται στην Ελλάδα για το 2017 – (Ταχύτητας, Dragster, Motocross, Enduro, Scramble και Φιλικών) Αυτό το ημερολόγιο έχει φτιαχτεί με βάση τις επίσημες προκηρύξεις πρωταθλημάτων από την ΑΜΟΤΟΕ. Η έλλειψη ημερολογίων και πληροφοριών δεν οφείλετε σε εμάς.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ταχύτητας Μοτοσυκλετών 2017
Πρόγραμμα Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Ταχύτητας Μοτοσυκλετών 2017 αποτελούμενο από 6 αγώνες

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΤΟΠΟΣ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΑΓΩΝΑ
1ος 1-2  Απριλίου Θ.Α  Μέγαρα
2ος 29-30 Απριλίου ΦΙΛΜΑ Τρίπολη
3ος 27-28  Μαΐου ΛΑΜΣ Σέρρες
4ος 17-18  Ιουνίου Θ.Α Μέγαρα
5ος 16-17  Σεπτεμβρίου ΛΑΜΣ Σέρρες
6ος 14- 15 Οκτωβρίου Θ.Α Μέγαρα

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Motocross 2017
Πρόγραμμα Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Motocross 2017 αποτελούμενο από 7 αγώνες

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΤΟΠΟΣ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΑΓΩΝΑ
1ος 25-26 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ Ο.Φ.Μ.Γιαννιτσών ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
2ος 11-12 ΜΑΡΤΙΟΥ Α.Μ.ΛΕ.Χ. Α.Σ. ΠΕΙ ΔΟΚΟΥ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
3ος 1-2 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΛΕ.ΜΟ.ΚΑ. ARGOS MX PARK ΦΙΧΤΙΑ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ
4ος 22-23 ΑΠΡΙΛΙΟΥ Α.Μ.Ο.Εορδαίας Αγ.Χριστόφορος -ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ
5ος 6-7 ΜΑΙΟΥ Θ.Α. Θ.Α.
6ος 20-21 ΜΑΙΟΥ Α.Λ.Μ.Α. ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗ
7ος 23-24 ΙΟΥΝΙΟΥ Α.Μ.Ο.Εορδαίας Αγ.Χριστόφορος -ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Dragster 2017
Πρόγραμμα Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Dragster 2017 αποτελούμενο από 6 αγώνες

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΤΟΠΟΣ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΑΓΩΝΑ
1ος 01-02 Απριλίου ΛΕΜΑΚ Θήβα
2ος 20-21 Μαΐου ΑΣΗ Τυμπάκι
3ος 17-18 Ιουνίου ΛΕΝΟΕ Σέρρες
4ος 09-10 Σεπτεμβρίου ΛΕΝΟΕ Σέρρες
5ος 07-08 Οκτωβρίου ΑΣΗ Τυμπάκι
6ος 11-12 Νοεμβρίου ΛΕΜΑΚ Θήβα

 
Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Enduro 2017
Πρόγραμμα Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Enduro 2017 αποτελούμενο από 7 αγώνες

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΤΟΠΟΣ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΑΓΩΝΑ
1  5 Μαρτίου ΛΕ.Μ.Μ. Μέγαρα
2  9 Απριλίου Λ.Α.Μ.Σ. Σέρρες
3-4  13-14 Μαΐου Μ.Ο.Γ. Γρεβενά
5  11 Ιουνίου Θ.Α. Ξυλόκαστρο
6  17 Σεπτεμβρίου Μ.Ο.Φ. Φλώρινα
7  22 Οκτωβρίου Μ.Ο.Λ.Π. Λουτράκι

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα SCRAMBLE 2017
Πρόγραμμα Πρωταθλήματος 2017 αποτελούμενο από 5 αγώνες

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΤΟΠΟΣ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΑΓΩΝΑ
1ος 26 ΜΑΡΤΙΟΥ ΜΑΟΚ ΚΑΤΕΡΙΝΗ
2ος 30 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΜΟΛΠ ΛΟΥΤΡΑΚΙ
3ος 28 ΜΑΙΟΥ ΣΜΟΚ ΚΑΡΔΙΤΣΑ
4ος 1 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ ΜΟΓ ΓΡΕΒΕΝΑ
5ος 29 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ Ε.Δ.Ο. Αττική

ΠΕΡΙΦΕΡΙΑΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ

Πρωτάθλημα Motocross Βόρειας Ελλάδας 2017
Πρόγραμμα Πρωταθλήματος Motocross Βόρειας Ελλάδας 2017 αποτελούμενο από 5 αγώνες

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΤΟΠΟΣ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΑΓΩΝΑ
1ος 3 Σεπτεμβρίου ΑΜΟ Εορδαίας Πτολεμαίδα
2ος 24 Σεπτεμβρίου Μ.Ο.Ξ. Πολυμήχανοι Ξάνθη
3ος 15 Οκτωβρίου Λ.Ε.Μ.Ε. Αλεξανδρούπολη
4ος 5 Νοεμβρίου Μ.Ο.Χ. Χρυσούπολη
5ος 19 Νοεμβρίου Ο.Φ.Μ.Γ. Γιαννιτσά

Πρωτάθλημα Motocross Νότιας Ελλάδας 2017
Πρόγραμμα Πρωταθλήματος Motocross Νότιας Ελλάδας 2017 αποτελούμενο από 5 αγώνες

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΤΟΠΟΣ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΑΓΩΝΑ
1ος 3 Σεπτεμβρίου Α.Ο.Λ.Μ.Ο. Αρχαία Ολυμπία
2ος 24 Σεπτεμβρίου ΠΑ.ΛΕ.ΜΟΤ. Αιγιο
3ος 15 Οκτωβρίου Α.Λ.Μ.Α. Μεγαλόπολης Μεγαλόπολη
4ος 5 Νοεμβρίου ΛΕ.ΜΟ.ΚΑ Αργος
5ος 19 Νοεμβρίου Α.Μ.ΛΕ.Χ. Χαλκίδα

Πρωτάθλημα Enduro Βόρειας Ελλάδας 2017
Πρόγραμμα Πρωταθλήματος Enduro Βόρειας Ελλάδας 2017 αποτελούμενο από 3 αγώνες

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΤΟΠΟΣ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΑΓΩΝΑ
1 9 Απριλίου Λ.Α.Μ.Σ. Σέρρες
2 14 Μαΐου Μ.Ο.Γ. Γρεβενά
3 17 Σεπτεμβρίου Μ.Ο.Φ. Φλώρινα

Πρωτάθλημα Enduro Νότιας Ελλάδας 2017
Πρόγραμμα Πρωταθλήματος Enduro Νότιας Ελλάδας 2017 αποτελούμενο από 3 αγώνες

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΤΟΠΟΣ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΑΓΩΝΑ
1 5 Μαρτίου Λ.Ε.Μ.Μ. Μέγαρα
2 11 Ιουνίου Θ.Α. Ξυλόκαστρο
3 22 Οκτωβρίου Μ.Ο.Λ.Π. Λουτράκι

«Serres offroad premio» 2017
ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ – «Serres offroad premio» 2017 αποτελούμενο από 4 αγώνες

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΤΟΠΟΣ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΑΓΩΝΑ
1 12 Μαρτίου Λ.Α.Μ.Σ. Σέρρες
2  18 Ιουνίου Λ.Α.Μ.Σ. Σέρρες
3 10 Σεπτεμβρίου Λ.Α.Μ.Σ. Σέρρες
4 5 Νοεμβρίου Λ.Α.Μ.Σ. Σέρρες

Παγκρήτιο Επαθλο SCRAMBLE 2017
Παγκρήτιο Επαθλο SCRAMBLE 2017 αποτελούμενο από 4 αγώνες

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΤΟΠΟΣ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΑΓΩΝΑ
1ος 05/02 ΑΣΗ Αρκαλοχώρι
2ος 26/03 ΑΣΗ Αρκάδι
3ος 29/10 ΑΣΗ Τυμπάκι
4ος 17/12 ΑΣΗ Αρκάδι

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ SCRAMBLE ΝΟΤΙΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ 2017
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ SCRAMBLE  ΝΟΤΙΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ 2017 αποτελούμενο από 5 αγώνες

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΤΟΠΟΣ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΑΓΩΝΑ
1ος 26 ΜΑΡΤΙΟΥ ΛΕ.Μ.Μ ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟ
2ος 30 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΜΟΛΠ ΛΟΥΤΡΑΚΙ
3ος 28 ΜΑΙΟΥ ΑΜΟΣ ΣΠΑΡΤΗ
4ος 1 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ ΛΕΜΟΚΑ ΚΑΛΑΜΑΤΑ
5ος 29 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ ΕΔΟ Αττική

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ SCRAMBLE Κεντρικής Ελλάδος 2017
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ SCRAMBLE  Κεντρικής Ελλάδος 2017 αποτελούμενο από 5 αγώνες

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΤΟΠΟΣ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΑΓΩΝΑ
1ος 26 ΜΑΡΤΙΟΥ ΜΟΛΕΚ ΚΑΛΑΜΠΑΚΑ
2ος 30 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΜΟΤΟΛΕΒ ΒΟΛΟΣ
3ος 28 ΜΑΙΟΥ ΣΜΟΚ ΚΑΡΔΙΤΣΑ
4ος 1 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ ΜΟΛΕΤ ΤΡΙΚΑΛΑ
5ος 29 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ ΜΑΣΚ ΚΑΛΑΜΠΑΚΑ

  
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ SCRAMBLE ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ 2017
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ SCRAMBLE ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ 2017 αποτελούμενο από 5 αγώνες

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΤΟΠΟΣ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΑΓΩΝΑ
1ος 26 ΜΑΡΤΙΟΥ ΜΑΟΚ ΚΑΤΕΡΙΝΗ
2ος 30 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΟΦΜΓ ΙΑΝΝΙΤΣΩΝ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
3ος 28 ΜΑΙΟΥ Θ.Α. ΛΑΓΚΑΔΑΣ
4ος 1 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ ΜΟΘ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
5ος 29 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ ΛΕΜΟΘΕ ΘΕΡΜΗ

 
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ SCRAMBLE Δυτικής Μακεδονίας 2017
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ SCRAMBLEΔυτικής Μακεδονίας2017 αποτελούμενο από 5 αγώνες

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΤΟΠΟΣ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΑΓΩΝΑ
1ος 26 ΜΑΡΤΙΟΥ Μ.Ο.Καστοριάς Καστοριά
2ος 30 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΟΔΙΚΟ Κοζάνη
3ος 28 ΜΑΙΟΥ ΜΟΦ Φλώρινα
4ος 1 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ Μ.Ο.Γρεβενών Γρεβενά
5ος 29 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ ΛΕΜΙ Ιωάννινα

SUPERMOTO 2017 2017
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΑΓΩΝΩΝ SUPERMOTO 2017 αποτελούμενο από 5 αγώνες

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΤΟΠΟΣ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΑΓΩΝΑ
1ος 25-26 ΜΑΡΤΙΟΥ Sparta Racing MOTUL Circuit Σπάρτη
2ος 13-14 ΜΑΙΟΥ Sparta Racing MOTUL Circuit Σπάρτη
3ος 3-4 ΙΟΥΝΙΟΥ Sparta Racing MOTUL Circuit Σπάρτη
4ος 2-3 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ Sparta Racing MOTUL Circuit Σπάρτη
5ος 28-29 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ Sparta Racing MOTUL Circuit Σπάρτη