Παν.Πρ.Ταχ. 2018

Η δυνατή μάχη του τίτλου μεταξύ Πίππου – Συνιώρη στα Μέγαρα – VIDEO – Φωτογραφίες

Photo – Reportage © Fiotaki Ioanna

Ο 6ος αγώνας ξεκίνησε με μια αναμενόμενη μάχη μεταξύ Συνιώρη και Πίππου, αφού είχαν μόλις ένα βαθμό διαφορά και πρωταθλητής θα γινόταν αυτός που θα νικούσε στην μάχη μεταξύ τους!

Είδαμε μια μάχη σώμα με σώμα για πάνω από 24 γύρους μεταξύ των δυο κορυφαίων οδηγών, με τελικό νικητή τον Λευτέρη Πίππο που όπως όλα έδειξαν το ήθελε περισσότερο και τα κατάφερε!

Ο Συνιώρης ήταν κυρίαρχος του αγώνα μέχρι τον προτελευταίο γύρο όπου δέχτηκε την επίθεση του Πίππου που δεν μπόρεσε να αντισταθεί αυτή την φορά, και μάλιστα είχαν μια μικρή επαφή μεταξύ τους στην Κ7, μια επαφή από αυτές που παρακολουθούμε στα MotoGP συνεχώς!

Ήταν άλλη μια μάχη του Πίππου με του Συνιώρη, μια από τις πολλές που έχουν δώσει μεταξύ τους τα τελευταία χρόνια στην μεγάλη κατηγορία, αλλά αυτή την φορά με νικητή τον Πίππο, όπου  κέρδισε και τον τίτλο του πρωταθλητή για το 2018, κάνοντας έτσι 4 τα πρωταθλήματα στην ταχύτητα και 3 στην μεγάλη κατηγορία!

Δείτε ένα βίντεο με High light και φωτογραφίες από την μάχη των δυο οδηγών στον τελευταίο και καθοριστικό αγώνα των Μεγάρων!