17 April 2024
Motocross 2019

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 3ου αγώνα του Πανελληνίου Μotocross στην Χαλκίδα με νικητές Κοντολέτα και Γεωργαντά

Το Σαββατοκύριακο 30 και 31 Μαρτίου 2019 έγινε ο 3ος Αγώνας της σεζόν , στην Χαλκίδα στην πίστα Μηχανοκίνητου Αθλητισμού Πέι Δοκού Χαλκίδας.

Νικητής στην κατηγορία ΜΧ1 ο Δημήτρης Κοντολέτας με μία νίκη και μία δεύτερη θέση, ενώ στην δεύτερη θέση ο Παναγιώτης Κουζής (3-1) και το βάθρο συμπλήρωσε ο Γιάννης Τουρατζίδης (2-5).

Στην ΜΧ2 νικητής ήταν ο Αλέξανδρος Γεωργαντάς , μπροστά από τους Παναγιώτη Παπίλα και Ανδρέα Ανδρέου , ενώ στην MX2T νικητής ήταν ο Αντώνης Σάγμαλης.

Στην κατηγορία ΟΡΕΝ νικητής ήταν ο Βασίλης Πακαταρίδης, ενώ στην Senior νικητής ήταν ο Θανάσης Κομνηνός.

Στις μικρές κατηγορίες είχαμε νικητή στην MX85 τον Νίκο Κατσίβελο και στην ΜΧ65 νικητή τον Σωτήρη Φωτάκη.
Τέλος στην κατηγορία VINTAGE που είδαμε για πρώτη φορά φέτος στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα νικητής ήταν ο Χρήστος Φωτόπουλος