Supermoto

3ος Αγώνας Κυπέλλου Supermoto 2017 – ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Το Σάββατο  10 Ιουνίου είχαμε τον 3ο αγώνα του  Κύπελλο Supermoto 2017 στην Σπάρτη!

Ο 3ος Αγώνας Κυπέλλου Supermoto 2017 από τους πέντε που θα γίνουν,  στην Σπάρτη είχε 9 συμμετοχές στις 2 κατηγορίες RACING(3), ΝΕΩΝ ΑΓΩΝΙΖΟΜΕΝΩΝ (3).

Έγιναν  2 σκέλη, με δυνατές μάχες σχεδόν σε όλες τις θέσεις.

Στην κατηγορία RACING, στο πρώτο σκέλος, ο Νίκος Καρακώστας πήρε την πρώτη του νίκη, δείχνοντας ότι σε κάθε αγώνα βελτιώνεται και βάζει τις βάσεις για μια πολύ καλή πορεία στο Supermotto!  2ος ο Γιώργος Παρασκευάς  και τρίτος ο Γιάννης Κωνσταντινάκος !

Στο 2ο σκέλος ο Γιώργος Παρασκευάς πηρέ την καρό σημαία με τον Νικό Καρακώστα να τερματίζει 2ος ενώ τρίτος τερμάτισε ο Σταύρος Κρεμάλας που έδωσε μάχη με τον Κωνσταντινάκο, που είχε πτώση ενώ ήταν τρίτος και επανήλθε, ενώ στο κυνήγι της τρίτης θέσης με τον Κρεμάλα είχε και δεύτερη πτώση και τελικά τερμάτισε 4ος.

Στο βάθρο της μέρας ανέβηκαν μετά τα δυο σκέλη, στην πρώτη θέση ο Γιώργος Παρασκευάς, στην δεύτερη θέση  ο Νίκος Καρακώστας και στο τρίτο σκαλί του βάθρου ο Σταύρος Κρεμάλας

Στους Νέους νικητής και στα δυο σκέλη ήταν ο Τάσος Στρόφαλης  με δεύτερο τον Βαγγέλη Αντωνόπουλο και τρίτο τον Μπάμπη Λατσούδη, και έτσι με αυτήν την σειρα διαμορφώθηκε και το τελικό βάθρο της ημέρας!