Παν.Πρ.Ταχ. 2013

Συμμετοχές, SuperSport, 4ος αγώνας Π.Π.Τ. στην Τρίπολη 20/10/2013

Η SuperSport, κατηγορία με πολύ θέαμα θα δώσει τον 4ο αγώνα της χρονιάς την Κυριακή στην Τρίπολη  και αναμένετε να δούμε και πάλι φοβερές μονομαχίες και ανταγωνισμό για μια θέση στο βάθρο. Ας ρίξουμε μια ματιά τι γίνεται στην κατηγορία SuperSport μετά τον 3 πρώτους αγώνες .

Βάση των μέχρι τώρα συμμετοχών η  κατηγορία SuperSport  έχει 13 δηλωμένες συμμετοχές έναντι των 17 του προηγούμενου αγώνα, αυτό όμως  μπορεί να αλλάξει αφού μπορούν να δηλώσουν εκπρόθεσμες συμμετοχές. Εμείς εδώ αναφέρουμε 15 συμμετοχές .

IMG_8408

Ας δούμε λοιπόν τι έχουμε για αυτόν τον αγώνα με τα έως τώρα δεδομένα.

1-PANAGIOTOPOULOS

#1. Ο Γρηγόρης Παναγιωτόπουλος πρωταθλητής του 2012 τερμάτισε στην 3η θέση στον 1ο αγώνα ενώ στον 2ο γύρο στα Μέγαρα κέρδισε μια 2η στο δεύτερο σκέλος ενώ στο πρώτο σκέλος εγκατέλειψε από μηχανική βλάβη.Στον 3ο αγωνα κερδις τον αγωνα και ανεβηκε στο ψηλοτερο σκαλι του βαθρου.  Στην βαθμολογία ανεβηκε  στην 3η  θέση με 61 βαθμούς. Ο Παναγιωτόπουλος είναι ικανός να κάνει την ανατροπή μιας και μιλάμε έναν από τους κορυφαίους οδηγούς της χώρας μας. TRIUMPH DAYTONA 675 R (PIERRAKOS RACING TEAM – METZELER – HELD – ΨΥΧΟΓΙΟΣ ΕΛΑΣΤΙΚΑ) .

3

#3. Ο Βαγγέλης Καρακατσάνης με το νούμερο 3, νικητής του 1ου αγώνα της Τρίπολης, ενώ στον διπλό αγώνα των Μεγάρων ήταν 2ος και 3ος αντίστοιχα. Στον 3ο αγώνα κέρδισε την 3η θέση.  Στην βαθμολογία είναι στην δεύτερη θέση με 77 βαθμούς.  Στην λίστα συμμετοχών δεν τον είδαμε αλλά φανταζόμαστε πως σίγουρα θα τρέξει στην Τρίπολη.  CBR 600 (ΚΑΤΖΙΛΕΡΗΣ-INTRAMOTO-SHOEI-KOST PARTS-PIRELLI).

5#5. Ο Γιώργος Καρακώστας με το νούμερο 5 ετρεξε τον 1ο αγώνα στην Τρίπολη και τερμάτισε στην 9η θέση. Επανέρχεται στον αγώνα της Τρίπολης και πάλι. HONDA CBR 600 (FASOULAKIS MOTO-HONDA KARAKOSTAS)

33-tzortzopoulos

#33. Ο Γιάννης Τζωρτζόπουλος με το νούμερο 33 στην βαθμολογία είναι στην 7η θέση με 32 βαθμούς, αφού έχει κερδίσει μια 7η θέση στην Τρίπολη, ενώ στα Μέγαρα στον διπλό αγώνα κέρδισε μια 9η και μια 8η θέση. Στον 3ο  αγώνα τερμάτισε στην 8η θέση.  CBR 600 (SHOEI, IXS, SIDI, TZORTZOPOULAKI, SIFNAIOS RACING, WRP)

34-SAKELARIOU#34. Ο Κώστας Σακελαρίου  με το νούμερο 34  τερμάτισε  στην 13η θέση στην Τρίπολη, ενώ στα Μέγαρα κέρδισε μια 11η και μια 14η θέση, ενώ στον 3ο αγωνα τερματισε στην 11η θεση συγκεντρώνοντας συνολικά 15 βαθμούς που τον φέρνει στην 13η θέση της βαθμολογίας.  YAMAHA R6 600 (Γ.ΠΕΤΣΑΣ-ZEN1ONE RACING-ΠΑΠΑΣΤΑΥΡΟΥ SHOPS ).

36

#36. Ο Γιώργος Χάλαρης με το νούμερο 36 τερμάτισε στην 14η θέση στην Τρίπολη, ενώ στον διπλό αγώνα των Μεγάρων τερμάτισε στην 14η και 15η θέση αντίστοιχα. Στον 3ο αγώνα τερμάτισε στην 14η θέση  Έχει 7 βαθμούς και  είναι στην 17η θέση στην βαθμολογία.  Kawasaki (SHOEI,MICHELIN,SPECTRO,VIVA ΧΥΜΟΙ,TZIVARAKIS MOTO )

44

#44. Ο Σταύρος Τριντής  με το νούμερο 44 στην Τρίπολη κέρδισε την 4η  θέση στον πρώτο αγώνα. Στα Μέγαρα στον πρώτο αγώνα είχε μια πτώση ενώ στο δεύτερο αγώνα τερμάτισε 4ος ενώ στον 3ο αγωνα ειχε  και παλι πτωση. Με 26 βαθμούς είναι  στην 8η  θέση της βαθμολογίας.  CBR 600 (SIPSIS RACING, BELRAY, TZORTZOPOULOS, SBS, RK, ARATA).

57

#57. Ο Μιχάλης Κουτσουμπός με το νούμερο 57. Ο πρωταθλητής του 2008 με 42 βαθμούς έχοντας κερδίσει μια 8η θέση στην Τρίπολη, μια 5η και μια 6η θέση αντίστοιχα στα δυο σκέλη στα Μέγαρα και μια 4η στον 3ο αγωνα βρίσκεται στην 6η θέση της βαθμολογίας.  HONDA CBR 600  (SARAKAKIS HONDA-MICHELIN-KOUTSOUBOS-SHOEI-SIDI).

65-SIFNAIOS#65. Ο Σεραφείμ Σιφναίος με το νούμερο 65 τερμάτισε 10ος στον 1ο αγώνα της Τρίπολης, ενώ στον διπλό των Μεγάρων κέρδισε μια 10η και μια 9η θέση. Στον 3ο αγώνα κέρδισε10η θεση και συγκεντρώνει συνολικά 25 βαθμούς που τον φέρνουν στην 9η θέση της βαθμολογίας. YAMAHA R6 600 (SHOEI,IXS,SIDI,WRP,SIFNAIOS RACING,ACCEL).

66

#66. Ο Γιώργος Μανδρώνης με το νούμερο 66 τερμάτισε στην 11η θέση στην Τρίπολη ενώ στα Μέγαρα τερμάτισε στην 7η θέση στο πρώτο σκέλος και εγκατέλειψε στο δεύτερο σκέλος. Στον 3ο αγωνα τερματισε στην 9η θεση. Έχει 21 βαθμούς και είναι στην 11η θέση της βαθμολογίας.  YAMAHA R6 600 (metzeler,JAWAKIAS,CARBONE LORRAINE,,ΗΛΙΑΝΘΟΣ).

75-ALEX

#75. Ο Αλεξ Παπαγεωργίου με το νούμερο 75, ο δυο φορές πρωταθλητής της κατηγορία (2009-2011) έχοντας μια 6η θέση στην Τρίπολη, μια 4η και μια 7η αντίστοιχα στα δυο σκέλη του 2ου γύρου στα Μέγαρα και μια 5η στον 3ο αγώνα έχει συγκεντρώσει 43 βαθμούς και είναι στην 5η θέση της βαθμολογίας. ΥΑΜΑΗΑ Ρ6 600 (AM ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ).

83

#83. Ο Σωτήρης Μπεγνής με το νούμερο 83 τερμάτισε 5ος στην Τρίπολη ενώ στα Μέγαρα κέρδισε μια 3η θέση που του χάρισε το πρώτο βάθρο της χρονιάς και μια 5η θέση στο δεύτερο σκέλος, ενώ στον 3ο αγώνα τερμάτισε 6ος . Έχει 48 βαθμούς και βρίσκεται στην 4η θέση της βαθμολογίας. YAMAHA R6 600 (TEAMBOUSTAS.NET-METZELER-FABRI-PP).

95

#95. Ο Σάκης Συνιώρης  με το νούμερο 95 έχει κερδίσει μια 2η θέση στον 1ο αγώνα της Τρίπολης και δυο πρώτες θέσεις στα δυο σκέλη του 2ου γύρου των Μεγάρων, ενώ στον 3ο αγώνα τερματισε 2ος . Έχει 90 βαθμούς που τον φέρνει στην κορυφή της βαθμολογίας. CBR 600 (S1NIORIS RACING,FRAGOS TEC.SUPPORT,SHOEI,IXS

100

#100. Ο Νίκος Ζαφείρης  με το νούμερο 100 εγκατέλειψε στην Τρίπολη νωρίς στον 5ο γύρο. Στα Μέγαρα  ενώ πείρε μέρος στα χρονομετρημένα στον αγώνα δεν συμμετείχε. Στον 3ο αγώνα τεραμτισε 12ος . HONDA CBR 600 (HONDA KOUTSOUBOS – ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ)

SUPERSPORT-338

#338. Ο Παναγιώτης Κουζής ο πολύ πρωταθλητής του motocross προσπαθεί αυτήν την χρονιά να ακολουθήσει το ΠΠΤ αλλά αρκετοί αγώνες συμπίπτουν  στην ιδία ημερομηνία και δεν μπορεί. Αυτή την φορά στην Τρίπολη θα είναι εκεί να τρέξει στον 4ο αγώνα της χρονιάς.

Η κατηγορία SuperSport  είναι έτοιμη για να προσφέρει ίσως το περισσότερο θέαμα και δράση στον 4ο αγώνα.  Ραντεβού την Κυριακή λοιπόν να δούμε ποιος  θα είναι αυτός που κερδίσει την καρό σημαία!