MXGP 2014ΔΕΛΤΙΑ ΤΥΠΟΥ

Πέμπτη νίκη για τον Antonio Cairoli στην Ολλανδία !

Ο Παγκόσμιος Πρωταθλητής φέρνει ψηλά τα χρώματα της Sidi Sport!

I001489-Cairoli2NL
Στο Valkenswaard της Ολλανδία ο Antonio Cairoli συνεχίζει την καταπληκτική επιτυχία του κερδίζοντας μια 3η και μια 1η ανεβαίνοντας στο πρώτο σκαλί του βάθρου. Παρά τα προβλήματα που εμπόδισε τον Cairoli από τη νίκη στο πρώτο σκέλος , ο επτά φορές Παγκόσμιος Πρωταθλητής έκανε μία καλή εμφάνιση στο δεύτερο σκέλος και πήρε μια ακόμα νίκη, την 67η στην καριέρα του . Επίσης αυτή ήταν η έκτη νίκη της καριέρας του Tony Cairoli στην ολλανδική πίστα. Έτσι τώρα Sidi γιορτάζει ένα ακόμα ρεκόρ και ένα νέο εξαιρετικό επίτευγμα για τον πρωταθλητή της , ο οποίος όπως πάντα , φορά μπότες Sidi Crossfire2.

I001490-Cairoli3NL

Ο Cairoli παραμένει σταθερά στην πρώτη θέση της βαθμολογίας με 267 βαθμούς, μπροστά από τον Van Horebeek , ο οποίος ακολουθεί με 236 .

I001491-Febvre2NL

Στην Ολλανδία η Sidi γιόρτασε επίσης την δεύτερη θέση που πήρε ο Γάλλος Romain Febvre στην κατηγορία MX2 .

I001492-Febvre3NL

Η Βασίλισσα του motocross Kiara Fontanesi ( Yamaha ), κέρδισε την τέταρτη θέση και παραμένει σε θέση να διατηρεί το προβάδισμά της στην κατάταξη στο WMX Παγκόσμιο Πρωτάθλημα .