ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 2014

Ημερολόγιο όλων των ειδών Αγώνων Μοτοσυκλέτας που γίνονται στην Ελλάδα για το 2014

Αυτό το ημερολόγιο έχει φτιαχτεί με βάση τις επίσημες προκηρύξεις πρωταθλημάτων από την ΑΜΟΤΟΕ. Η έλλειψη πληροφοριών  δεν οφείλετε σε εμάς αλλά από την ελλιπή ενημέρωση από την μεριά όλων των επισήμων φορέων, ας ελπίσουμε αυτό το πράγμα κάποια στιγμή να αλλάξει.

Ταχύτητα

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ταχύτητας Μοτοσυκλετών
Αγώνας Ημ/νία Σωματείο Περιοχή

1ος

27 Απριλίου

ΑΡΤΕΜΙΣ

ΤΡΙΠΟΛΗ

2ος

8 Ιουνίου

ΟΜΑΔΑ 65

 

ΜΕΓΑΡΑ

3ος

29 Ιουνίου

ΦΙΑΜ

ΜΕΓΑΡΑ

4ος

13/14 Σεπτεμβρίου (2πλος)

ΛΑΜΣ

ΣΕΡΡΕΣ

5ος

26 Οκτωβρίου

ΛΕΜΟΤ

ΤΡΙΠΟΛΗ

Για τις κατηγορίες και τους κανονισμούς δείτε εδώ >>>

 

Dragster

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Dragster
Αγώνας Ημ/νία Σωματείο Περιοχή

1ος

5-6 Απριλίου ΛΕΜΑΚ Πολύκαστρο

2ος

3-4 Μαίου    ΛΑΜΣ Σέρρες

3ος

7-8 Ιουνίου   ΛΕΝΟΕ Πολύκαστρο

4ος

6-7 Σεπτεμβρίου ΛΕΜΑΚ Πολύκαστρο

5ος

4-5 Οκτωβρίου ΛΕΝΟΕ Σέρρες

6ος

1-2 Νοεμβρίου             Θα ανακοινωθεί

Για τις κατηγορίες και τους κανονισμούς δείτε εδώ >>>

 

Motocross

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Motocross 2014
Αγώνας Ημ/νία    Σωματείο Περιοχή Ρεπορταζ

1ος

29-30 Μαρτίου    ΑΜΛΕΧ Χαλκίδα  Ρεπορτάζ – Αποτελέσματα – Φωτογραφίες-VIDEO

2ος

12-13 Απριλίου ΟΦΜΓ Γιαννιτσά   Ρεπορτάζ – Αποτελέσματα – Φωτογραφίες

3ος

3-4 Μαΐου  ΑΡΗΣ Μεγαλόπολη

4ος

31-1 Ιουνίου ΟΔΙΚΟ Κοζάνη

5ος

6-7 Σεπτεμβρίου  ΦΙΛΜΑ Αργος

6ος

20-21 Σεπτεμβρίου ΑΜΟΕορδαίας Πτολεμαΐδα

7ος

18-19 Οκτωβρίου  ΣΜΟΚ Καρδίτσα

 Για τις κατηγορίες και τους κανονισμούς δείτε εδώ >>>

 

 Πρωτάθλημα και Κυπελλο Motocross Βόρειας Ελλάδας
Αγώνας Ημ/νία Σωματείο Περιοχή

1ος

16 Μαρτίου ΟΦΜΚ Καρυωτισσα

2ος

6   Απριλιου ΜΟΧ Χρυσουπολη

3ος

15 Ιουνιου ΑΜΟΕΟΡΔΑΙΑΣ Πτολεμαιδα

4ος

28 Σεπτεμβριου ΑΜΟΕΞΟΧΗΣ Εξοχη

5ος

9 Νοεμβρίου ΛΑΜΣ Σέρρες

Για τις κατηγορίες και τους κανονισμούς δείτε εδώ >>>

 

Πρωτάθλημα και Κυπελλο Motocross Νότιας Ελλάδας
Αγώνας Ημ/νία Σωματείο Περιοχή

1ος

16 Μαρτίου ΦΙΛΜΑ Αργος

2ος

27 Απριλιου ΠΑΛΕΜΟΤ Αιγιο

3ος

15 Ιουνίου ΑΜΛΕΧ Χαλκιδα

4ος

31 Αυγουστου ΑΟΛΜΟ Ολυμπία

5ος

12 Οκτωβρίου ΔΙΑΘΛΗΣΗ Πυργος

Για τις κατηγορίες και τους κανονισμούς δείτε εδώ >>>

Έπαθλο Motocross 12νήσου  2014

Αγώνας

Ημερομηνία

Σωματείο

Περιοχή

1ος

16/Φεβρουαρίου ΙΚΑΡΟΣ Ρόδος (Faliraki MotoCross Park)

2ος

9/Μαρτίου ΙΚΑΡΟΣ Ρόδος (Faliraki MotoCross Park)

3ος

5 ή 6/Απριλίο ΙΚΑΡΟΣ Κως ή Λέρο

4ος

1 ή 2/Νοεμβρίου ΙΚΑΡΟΣ Κως ή Λέρο

5ος

23/Νοεμβρίου ΙΚΑΡΟΣ Ρόδος

6ος

14/Δεκεμβρίου ΙΚΑΡΟΣ Ρόδος

 Για τις κατηγορίες και τους κανονισμούς δείτε εδώ >>>

 

Enduro

Πρόγραμμα Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Enduro 2014

Αγώνας Ημ/νία Σωματείο Περιοχή

1ος

23 Φεβρουαρίου

Α.ΜΟ.Λ

Λαγκαδάς

2ος

9 Μαρτίου

ΑΡΗΣ

Πεντέλη-Αττική

  Ρεπορτάζ – Αποτελέσματα – Φωτογραφίες-VIDEO

3ος

27 Απριλίου

ΛΕ.ΜΟ.Β

Βέροια

4ος – 5ος

27-28 Σεπτεμβρίου

ΜΟ.ΛΕ.Τ

Τρίκαλα

6ος

26 Οκτωβρίου

ΦΙΛ.Μ.Α

Ναύπλιο

  Για τις κατηγορίες και τους κανονισμούς δείτε εδώ >>>

 

Πρόγραμμα Πρωταθλήματος Enduro Βόρειας Ελλάδας 2014

Αγώνας Ημ/νία Σωματείο Περιοχή

1ος

23 Φεβρουαρίου

Α.ΜΟ.Λ.

Λαγκαδάς Θεσσαλονίκης

2ος

27 Απριλίου

ΛΕ.ΜΟ.Β.

Βέροια

3ος

28 Σεπτεμβρίου

ΜΟ.ΛΕ. Τρ

Τρίκαλα

4ος

12 Οκτωβρίου

ΟΦΜΓ

Γιαννιτσά

  Για τις κατηγορίες και τους κανονισμούς δείτε εδώ >>>

 

Πρόγραμμα Πρωταθλήματος Enduro Νότιας Ελλάδας 2014

Αγώνας Ημ/νία Σωματείο Περιοχή

1ος

9 Μαρτίου

ΑΡΗΣ

Πεντέλη – Αττική

2ος

7 Σεπτεμβρίου

ΛΕ.Μ.Α.ΦΩ

Αμφισσα

3ος

12 Οκτωβρίου

ΛΕ.Μ.Α.Θ.

Αγ.Θεόδωροι Κορινθίας

4ος

26 Οκτωβρίου

ΦΙΛ.Μ.Α.

Ναύπλιο

  Για τις κατηγορίες και τους κανονισμούς δείτε εδώ >>>

 

Scramble

Περιφερειακό Πρωτάθλημα Scramble Κεντρ. & Ανατολ. Μακεδονίας – Θράκης 2014

Αγώνας

Ημερομηνία

Αθλητικό Σωματείο

Περιοχή

1ος

9 Μαρτίου

ΜΟ.Β.Ε.

Θεσσαλονίκη

2ος

4 Μαΐου

Α.ΜΟ.Λ..

Λαγκαδάς

3ος

7 Σεπτεμβρίου

ΛΕ.ΜΟ.Β.

Βέροια

4ος

5 Οκτωβρίου

Μ.Ο.Θ.

Θεσσαλονίκη

5ος

16 Νοεμβρίου

ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟΙ

Ξάνθη

 Για τις κατηγορίες και τους κανονισμούς δείτε εδώ >>>

Περιφερειακό Πρωτάθλημα Scramble Κεντρικής Ελλάδος 2014

Συμμετέχουν τα Αθλητικά Σωματεία των περιοχών: Λάρισας, Καρδίτσας, Τρικάλων, Βόλου, Φθιώτιδας, Βοιωτίας, Φωκίδας.

Αγώνας

Ημερομηνία

Αθλητικό Σωματείο

Περιοχή

1ος

23 Μαρτίου

Σ.ΜΟ.Κ

Καρδίτσα

2ος

5Μαΐου

ΜΟ.ΛΕ.Τ.

Τρίκαλα

3ος

15 Ιουνίου

ΜΟΤΟ.ΛΕ.Β

Βόλος

4ος

31 Αυγούστου

ΛΕ.ΔΙ.ΛΑ

Λαμία

5ος

14 Σεπτεμβρίου

Μ.Α.Σ.Κ.

Καλαμπάκα

6ος

2 Νοεμβρίου

ΛΕ.Μ.Α.ΦΩ

Αμφισσα

Για τις κατηγορίες και τους κανονισμούς δείτε εδώ >>>

Περιφερειακό Πρωτάθλημα Scramble Νοτίου Ελλάδος 2014

Συμμετέχουν τα Αθλητικά Σωματεία των περιοχών: Αττικής, Εύβοιας, Αιτωλοακαρνανίας και Πελοποννήσου.

Αγώνας

Ημερομηνία

Αθλητικό Σωματείο

Περιοχή

1ος

16 Φεβρουαρίου

ΦΙΛ.Μ.Α.

Ναύπλιο

2ος

23 Μαρτίου

ΔΙ.ΑΘΛΗ.Σ.Η

Πύργος

3ος

13 Απριλίου

Α.ΜΟ.Σ

Σπάρτη

4ος

1 Ιουνίου

Α.Ο.Λ.ΜΟ

Ολυμπία

5ος

26 Οκτωβρίου

ΛΕ.ΜΟ.ΚΑ

Καλαμάτα

6ος

9 Νοεμβρίου

ΠΑ.ΛΕ.ΜΟΤ

Αίγιο

Για τις κατηγορίες και τους κανονισμούς δείτε εδώ >>>

 

 

ellinikoi-agones-2014

 

Σχετικά άρθρα